FlavourArt körkép, 2.-rész

show_picture
strawberry-1
FlavourArt körkép, 2.-rész
Mint ahogy az első részben is írtam, egyszerű natúr aromákkal van dolgunk, amik használhatók önmagukban valamint otthoni kotyvasztásra is.
Most az első alany egy Mangó gyümölcs lesz, ami nagyon kedvelt alapanyag a gőzölők világában. Egész nap is gőzölhető gyümölcs ízt kapunk, ami köszönhető a mangó különleges izének és illatának. Enyhén fanyar, nem édes igazán, különleges az íze. Abszolút beváltható önmagában is, mivel nem egy gejl édes ízről van szó. Egy kis hűsítővel vagy más gyümölcsökkel megbolondítva, maga mögé taszítja drágább aroma társait is a sorban. Részemről mindenképpen ajánlott aroma, a kedvező ára, íze és illata miatt is.
A második íz egy földi eper lesz, ami egy picit édeskés és egy kicsit savanykás. Ezek a jegyek egészen halványan érezhetők, viszont az eper íz valamennyire kivehető benne. Egy kicsit bajban vagyok az epres ízekkel, mivel vagy nagyon túl van érve, vagy pedig az úgymond „éretlen eper” aminek szinte semmi íze és egy kicsit unalmassá válik egy idő után. Nos, ebben az esetben inkább a kettő közé sorolnám az aromát, ami egy 8%-os keverés mellett, inkább az illatában, mint az ízében hasonlít a gyümölcsre. Egy kicsit édesítőszer íze van, ami összeségében annyira nem zavaró, mivel nem sok található benne. Eperke is csak éppen ki kukucskál az aromából „itt vagyok, de mégse”. Ha esetleg egy mixeléshez lenne kedvünk, félek hogy a gyümölcs íze teljesen elveszne az adott kombinációban.

3 kedvelés