FlavourArt körkép, 1. rész

flavourart-flavor-new-york-cheesecake-10ml
fa-lime-tahity-cold-pressed-concentrate
Flavour Art körkép, 1. rész
A Flavour Art egy Olasz gyártó, ami már régóta ott van a Vape piacon. Rengeteg aromát találhatunk a kínálatában, amik általában egyszerű natúr ízek. Mindegyik részben két aromát fogok bemutatni, mint ahogy írtam is egyszerű ízekről lesz szó, ezért is nem fogok és nem is tudnék regényeket írni róluk. Az aromákat 8%-ban fogom keverni 70VG-30PG alapba.
Az első íz a flavour art cold pressed lime, ami egy natúr lime alkotás lesz. Egy finom és illatos, viszont nem túl erős gőzölni valót kapunk, amely valóban olyan, mint amikor kifacsarjuk a lime-ot a poharunkba. Enyhén édes, nem túl savanyú (ami szerintem kicsit hiányzik belőle), valamint ott van az a fűszeres és olajos lime íz, amit vártam. Ez volt az a része, ami igazán egyedivé teszi az aromát. Magában egész nap pöfékelhető, de nyilván erre is rá lehet unni egy idő után, bár szépen vissza adja a gyümölcs ízét. Én személy szerint inkább használnám egy jó kis mixben, mondjuk egy kis hűsítővel vagy egyéb gyümölcsökkel.
A második íz a New York Cheesecake ami értelemszerűen egy sajttortát takar. Először is az aroma flakonján látható torta eperrel van feltüntetve, ami ne tévesszen meg senkit, mivel eper nincs benne. Kellemes ízvilág ami valóban egy sajttortát takar. Nem túl intenzív, de az illata és az íze remekül tudatja velünk, hogy egy kellemesen édes „süteménnyel” van dolgunk. Magában is használható, ha csak egy kis tortát szeretnél, de más gyümölccsel keverve igencsak jó mixeket lehet belőle kihozni. Gondolok itt pl: a cold pressed lime aromára, amit jómagam is bele kotyvasztottam kipróbálásra.
Ár érték arányban, otthoni kevergetésre, próbálkozásra ajánlott mindkét aroma, mivel kevés pénzért sok gőzölni valót lehet kihozni belőlük. Persze ha ez is szempont egyeseknél.

7 kedvelés

Szia, próbálkoznék ezzel a gyártóval. Utána néztem. A gyártói oldalon a legtöbb gyümölcsöz íznél 2-3%-os keverést ajánlanak, valahol forgalmazónál, ml-enként 1 csepp, valahol 6-8%. Ezen annyira nem tudok kiigazodni, hogy akkor mennyi. Ráadásul csepegtetős a flakon. Arról tapasztalat, hogy hány csepp lehet kb az a 8%? Illetve a tényleges százalék 2-3% vagy 6-8%?

Szia, én is utána olvastam sok helyen. Vegyesek a válaszok. Amiket én próbáltam az mind 8%-al voltak keverve és egyik se lett túl aromás. Úgy gondolom hogy kezd el egy 4%-os keveréssel, aztán még pótolható ha kevés lesz az ízlésednek.

3 kedvelés

Köszi! Az nagyon jó ha nem lehet túl aromázni. Sikerült túl aromáznom pár keverést, pedig az ajánlotton belül volt. Utána egy darabig mindent túlaromázottnak éreztem… Mostanában kicsit rászoktam, hogy inkább legyen “haloványabb” íz. Bőven elég. Pl Atmos Lab piros alma az ajánlás szerint 4-6 %. Nekem az 5% az sok. Az pl 3%-osra keverve lépi túl az ingerküszöböm, ahol érzem jól az ízt és nem tömény, érzem az ízt, pont jó. Akkor rendelek ilyet, meglátjuk a 4 %-ot :slight_smile:

1 kedvelés

Ha gondolod szívesen küldök kostoló pack-ot, van pár fajta a kamrában :slight_smile:

2 kedvelés

Szia, köszi a felajánlást, rendes tőled. Viszont nem ér annyit a postaköltség :slight_smile: Meg a 8% az biztos sok nekem, meg ha jó is, úgyse tudom reprodukálni :slight_smile: Azért köszi :slight_smile: Amúgy hogy van ennél az arománál a csepegtetés? A gyártó is azt mutatja. Leszedted a csepegtetőt és úgy keverted mint bármi mást?

Szia, nem tudom a csepegtetést mivel nagy kiszerelésben kaptam a teszt anyagokat

Na jó, megrpóbálkoztam ezzel a FlavourArt aromával, kissebb nagyobb sikerrel. Érdekes a gyártói százalék megjelölés. Igazándiból nem lenne rossz az a 2 % ajánlás, ha nem lehetne érezni a vatta ízét, vatta ízt, pelus ízt, stb… Emiatt kevés a százalék.

Nem is tudom mit gondoltam, talán nem mertem bevállalni a gyártói oldalon feltüntetett ajánláson felülit. Érdekes ez, Van aki teszteli, jobb lett volna követni :slight_smile:

Állna még a felajánlás a kóstoló packra? Nem kísérleteznék második körre saját magamtól :slight_smile: Mik vannak a kamrában?

Egyébként gyümölcsösből kevésnek bizonyult a 4 %, de pl tiramisuból elég volt a 2-2,5 százalék. Csak van egy kicsi savanykás mellékíze…

Szívesen vennék kóstoló pack-ot, írd meg, hogy hogyan tudjuk lebonyolítani, ha még mindig megoldható!

Üdv, Zsolt.

Szia, holnap rád írok, több időm lesz

Sziasztok. Regen en csak ezeket az aromakat hasznaltam. Sajat tapasztalat a 10% arany. Par evig csak ezt vettem es magamnak kevertem. Nem tudom azota valtozott e az osszetetel es kevesebb is eleg belole. 100 ml flakonba en mindig bele raktam 10 ml aromat. Nalam ez valt be.

Persze izlesek es pofonok.

1 kedvelés

Néhány izmosabb ízből elég erős, de az átlag az 5-10 százalék.

Ha még van esetleg lehetőség kostólásra, akkor engem is érdekelne. Kérlek jelezd, hogy megoldható-e?.. Köszi :slight_smile: