Flaska címke eltávolítása

Sziasztok,én arra lennék kíváncsi,hogy ki mivel szedi le a címkét a flaskáról ugye akkor ha nem nagyon vagy nehezen jön le.:blush:Mert némelyikre úgy rá van ragadva,hogy vízzel meg körömmel sem nagyon akar le jönni.Drótkefézni nem nagyon akarom​:sweat_smile:sima körömkefe sem segít olykor.Vagy esetleg vegyek 100% alcoholt neki esetleg higítót.:thinking::grin:

1 kedvelés

Étolaj.

1 kedvelés

Tömítés eltávolító :grin: vagy műanyag dörzsi

1 kedvelés

Cimke tipustól függően:fagyasztó…öngyújtó…fèktisztító…körö mlakk lemosó…

1 kedvelés

a drága étolajjal​:grin::sweat_smile:nem is hallottam ilyet​:grin:

Cimke leszedő spray

Nem kell kisütni benne, csak bekenni alaposan és egy papítörlővel vagy szivaccsal ledörzsölni.

Persze lehet wd40-től kezdve spéci cucokat is venni, én azért nem koszolnám velük össze a liquides flaskát.

Sokan úgy tudják, a minden háztartásban fellelhető olaj megoldást adhat úgy, hogy egy olajjal átitatott ronggyal vagy papírdarabbal bedörzsöljük a ragasztós részt. Ahogy az beszívja egy kicsit az olajat, letörölhetővé válik az eredeti felületről. Ezt szinte minden keményebb felületen meg lehet próbálni, de például a fafelületen nyomot hagyhat az olaj.

Én már használtam, tényleg leszedi.

1 kedvelés

lehet veszem kipróbálom ezt a sprayt hátha beválík​:grin:

1 kedvelés

Jó ez,és másról is le tudsz cimkét szedni vele,anélkül,hogy összebarmolnád a felületet.

Hidegzsíroldó mindent visz

3 kedvelés

meg a wd-40

Szia! Látom sok minden elhangzott itt, és én mindet ki is próbáltam az elmúlt hónapban. Nálam lényeg volt, hogy a felület ne legyen karcos, se olajos. Tehát: gyakorlatilag az olaj, WD40 nem jó erre a célra, nagyon sok vacakolással jár, kínlódhatsz vele sokáig. Az alkohol semmire nem jó itt, a dörzsi pedig tönkreteszi a műanyag felületet. A spray-t nem ismerem (gondolom meg is kellene rendelned, meg nyilván drága is), a hideg zsíroldó meg elég veszélyes… A megoldás issszonyat egyszerű: lakkbenzin higító. Bekenés 1x, 2x utána körömmel elég jól jejön. Ami esetleg még ott maradt, azt újrahigítózni és letörölni. Nálam ez vált be. Nem sérti a felületet, és elpárolog a felületről. Viszont: kéretik lehetőleg kültéren végezni, természetesen minden égő, szikrázó dologtól távol, hiszen mégiscsak benzin.

Amúgy a legjobb oldószere a terpentin lenne, de azt ma már alig valahol kapni. Nekem nem sikerült olyan gyorsan szereznem, ahogy a munka megkívánta volna. Talán esetleg kreatív hobby boltokban.

Ha nem “szép” a flaska én simán kidobom,nem kínlódok semmilyen oldószerrel. :man_shrugging::smiling_face:

2 kedvelés

És ha olajos lesz? Lemosod. Mondjuk én eleve nem használok műanyagot erre a célra, hanem üveget, arról nem az a kérdés, hogy le fog-e jönni, hanem, hogy rajta fog-e maradni. :sweat_smile:

Sehogyan, megy a szelektívbe, annyi van belőle mint égen a csillag! :sweat_smile:

Sebbenzin, foltbenzin IS (a drága spray-ben is az van). Hígító, aceton óvatosabban, az oldja.
Vagy meleg ecetes olló :grin:

Én csak a retek tetejére ragasztom az új címkét. :woman_shrugging: :sweat_smile:

Ha csak 5 évig ragasztgatod, nem vastagszik számottevően :grin:

A fenét matrica , matrica hátán. Egyébként csak azt cimkézem amit egy hónapnál tovább érlelek . :sweat_smile:

Nyugalmazott gépmesterünk, Ladányi Gyula bölcs szavaival élve: “mindegy lóf@sz, jóvanaz ezeknek”. :smiley: