Citromsav mint tisztítószer? 😳 Dehogy!

Sziasztok. :slightly_smiling_face:

Ma olyan ötletem támadt, mivel általában mindig van a szekrényben citromsav, hogy a kávéfőzőn kívül, ahol már egyébként nagyon szuperül bevállt, kipróbálom a Fresia-n. :slightly_smiling_face:

5 evőkanál citromsavra öntöttem 6dl melegvizet. Majd totál szétkapva a tankot beletettem, természetesen O-gyűrűk nélkül. Fontos! Ne legyen rajta az O-gyűrű mert azt megmarhatja!

2 órán át hagytam állni a citromsav oldatban, majd folyó forróviz alatt elöblítettem minden alkatrészt.

Sajnos a fotókon semmi nem látszik, nem adja vissza a különbséget, így inkább leírom mit tapasztaltam. A fém részek fényesebbek, a koszt leszedte! Makacs szennyeződéssel nem bánt el teljesen, de nem is vártam el tőle. Viszont a hő okozta pici elszíneződés most halványabb! A tankot teljesen szagmentesítette! Ha nem öblítettem le rendesen a tankot, kicsit ragacsos réteget képzett rajta. Érezni lehetett a citromsav szagát a tankom, de amit megszáradt a szag eltűnt! Most “újtank” illata van. :blush: A menetek közül is kiszedte a koszt, a csavarfejen a vájatból is kivette az elszíneződést bizonyos százalékban.

Nos, azt hiszem ennyi. :slightly_smiling_face: Csodákra nem képes a citromsav, nem tisztítószer! Viszont szagtalanitani tökéletes! Persze valamelyest a koszt is leszedi, de a makscsabbakkal nem bánik el. Ez ilyen. :slightly_smiling_face:

Köszönöm, hogy elolvastátok. :heart: Gőzben gazdag szép éjszakát. :kissing_heart:

(Saját tapasztalatot írni ér! :smiling_face_with_three_hearts:)

17 kedvelés

Szia, én a mechákat szoktam ecsetelni brigéciollal, aztán öblítés után megy citromsavba. Én hígabb keveréket használok, de így is látványos a változás. Főleg a réz alkatrészeken. Még a kólát lehetne kipróbálni, de az drágább.

4 kedvelés

Én egyszerű gyógyszertári alkoholt használok.

5 kedvelés

Igazából csak a kíváncsiság hajtott. Mivel a kávéfőzővel csodát tesz, ezért gondoltam, hogy mi lenne ha? :slightly_smiling_face: Jobb lett mint a sima Jar-os áztatás. :slightly_smiling_face: A Cola is sorra kerül idővel.

6 kedvelés

Én szinte csak azt használok viszont nem ilyen töménységben van hogy cotega tabsot is használok takaritáshoz

4 kedvelés

Sziasztok! Én ultrahangos mosóban szoktam használni citrom savat, persze jócskán hígítva (kb 1 l vízhez 2-3 teás kanál), kristály formában. Mivel a gépem melegíteni nem tud, és a leghosszabb idő is 7.5 perc amire állítható, ezért 5-6 kört szokott futni egy adaggal, és nagyon jól eltávolítja az illatokat, és a szennyeződéseket is. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia Kinga! :slight_smile:

“kávéfőzőn kívül, ahol már egyébként nagyon szuperül bevállt”

Engem ez a része is érdekelne. Kotyogós vagy elektromos?
Hogy csinálod?

Köszönöm :slight_smile:

3 kedvelés

A kólához: képes “felmarni” az erősebb szennyeződéseket is, de ami fontosabb eltünteti azokat az idegesítő pöttyöket amelyek néha képződnek a tank belsejében. Áztatni nekem 4 órán át sikerült, mert a Narcos c sorozat fontosabb volt (van ilyen). Kimosni a szokásosnál is alaposabban kell a tankokat utána.
Amitől tartottam nem következett be: semmilyen kóla illat nem maradt a cuccban, pedig az öblítés csak tiszta vízzel történt. Meleg majd hideg vízben.

10 kedvelés

Szia Edina. :slightly_smiling_face: Elektromos van. A viztartályba szórok 3 csapott evőkanállal, majd a kiöntőt majdnem teleengedem csapi melegvízzel és mehet a citromsavra bele a tartályba. :slightly_smiling_face: Fontos, hogy ne legyen lezárva mert habzik, ha lezárom nyomás lesz a tartályban. Még nem tudom mi történne olyankor, de semmi jót nem tudok elképzelni. :sweat_smile: A zaccot már előtte kiürítem, mert ugye azon folyna át. Kicsit ott kell lenni mellette, mert ha nagyon habzik kifut a hab. :joy: Olyan 2-3 órára meg szoktam feledkezni róla. Aztán lefőzöm, majd még 2-3 alkalommal tiszta vizet főzök at rajta. De kotyogossal is ugyanezt el lehet követni, csak kevesebb citromsav kell. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Mostmár Még nagyobb kedvet érzek kipróbálni. Köszönöm Viktor. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Uhhh, veszélyes, lehet meginnám mielőtt hathatna :rofl:

5 kedvelés

Szuper, köszönöm szépen! ,:kissing_heart:
Hol lehet kapni citromsavat? Haztartasi bolt? 100 forintosok? Vagy gyógyszi?
Sosem volt dolgom vele, de ez nagyon jól hangzik, énis megcsinálom :slight_smile:

5 kedvelés

Az isteni Siti kólát használd. Azt aztán lehet inni! :wink: :rofl:

3 kedvelés

Kézcsók ! Szervusztok !

:wink:

6 kedvelés

Én a Coop abc-be veszem.Minden boltban kell lennie a tartósításhoz.

4 kedvelés

Na akkor most szégyelnem kell magam asszem.
Sparos vagyok. De sosem láttam/neztem. Elég gáz :rofl:

3 kedvelés

Köszönöm Atis
Ez egy szuper bolt, itt tényleg mennyi minden van.

3 kedvelés

PG-t VG-t is vehetsz ! :wink:

3 kedvelés

Igen igen :slight_smile:
És szódabikarbónát, mosószódát, valamint trisót is. Ezek mind kellenek.

2 kedvelés

A FloraVita webshopjában is van, de én mezőgazdasági boltban, és ritkán háztartási boltban is kaptam már. :slightly_smiling_face: Gyógyszertárt nem próbáltam. :slightly_smiling_face:

https://bolt.floravita.hu/citromsav_1kg?keyword=citrom%20sav

5 kedvelés