Flakon tisztítás

Sziasztok.
Ti hogy szoktátok elmosni a flakonokat, hogy ne legyen semien illata az előző aromáktól?
Akárhogy sikálom mindig érződik és a friss lötyi is átveszi.
Elméletileg szilikonból van.

2 kedvelés

Jar mosogatószer, forró víz, ha nagyon “tömény” az illat akkor minimális higítással. Második-harmadik átöblítésre nincs “szag” ami megmarad. Eddig nálam bevált.

6 kedvelés

Bár akad olyan flakon is, ami gyakorlatilag azonnal kuka használat után. :grinning:

3 kedvelés

Langyos Jar mososzeres vízben áztatom. Nem sok aromának marad meg az illata. De volt rá példa, viszont a friss keverésbe még nem kavart bele sosem. (belekavart a keverésbe… Hahahaha… :rofl: :rofl: :rofl: ) A chubby gorilla flakonokat tudtam könnyen szagmentesre áztatni, a többi puha műanyag flakont nehezebb, de nem lehetetlen. :slight_smile:

7 kedvelés

Ultrahanggal :grinning: :grinning: :grinning:

6 kedvelés

A “citromos Jar” a puha 10ml átlátszó flakszit marta tejüveg jellegű, márványmintásra. A savak és lúgok nagy kombinátora vagyok. :grinning: :grinning: :grinning:

7 kedvelés

Trópusi, gyümölcsös ízeket szoktam.

3 kedvelés

Azokhoz biztosan beválik a citromos víz és/vagy a Jar.

5 kedvelés

Megprobálom, köszi a segítséget.

2 kedvelés

Most beáztatott jaros forró vízbe, majd este meglátom hogy sikerült.

7 kedvelés

én legutóbb pl 1 éves levest öntöttem ki mert íze nem volt jó az olcsóból a solub aromából fahéjasat de hiába raktam a flaskába mosogatószert vagy citromlét is nyomattam bele állni is hagytam benne a szaga meg maradt a fahéjas levesnek így ki dobtam a flaskámat.:grinning:Lehet bele is volt már romolva az a fahéjas leves brutál szaga volt az biztos.

1 kedvelés

A tisztítás körbejárásához… Ti az új Longfill Chubby Gorilla flaskát is elmossátok?

Az újak sterilek, így nem szükséges. De nem lesz senki megkövezve, ha elmossa első használat előtt. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

El szoktam öblíteni…

Mar ugy erted ha kifogyott? Persze, nem art ha nem zavar bele a kovi izbe :wink:

Teljesen igazad van, elejétől fogva ezeket használom. Pont tegnap vettem a gyógyszertárban 90-100 forint között van kupakkal együtt, van 20,50,100,200 ml. szerintem ezen pont nem érdemes spórolni :slight_smile:

4 kedvelés

Osztom a Tamás véleményét minden kíszerésböll veszek 4-5 db ot aztán minden oké. Jó pár ideig :slight_smile:
De amúgy én elmosom és ha két hónapig levegőn hagyod akkor eltűnik azért az illata. Csak kinek van kedve ilyesmivel bíbelődni.

1 kedvelés

Pont ilyenjeim vannak :smiley:

2 kedvelés