Flakon tisztítás

Sziasztok.
Ti hogy szoktátok elmosni a flakonokat, hogy ne legyen semien illata az előző aromáktól?
Akárhogy sikálom mindig érződik és a friss lötyi is átveszi.
Elméletileg szilikonból van.

1 kedvelés

Én mindig ultrahangos forróvízzel. :blush:

7 kedvelés

Milyen lét érleltél a palackban?

2 kedvelés

Én általában citromos forró vízbe áztatom egy darabig…

7 kedvelés

Jar mosogatószer, forró víz, ha nagyon “tömény” az illat akkor minimális higítással. Második-harmadik átöblítésre nincs “szag” ami megmarad. Eddig nálam bevált.

7 kedvelés

Bár akad olyan flakon is, ami gyakorlatilag azonnal kuka használat után. :grinning:

4 kedvelés

Langyos Jar mososzeres vízben áztatom. Nem sok aromának marad meg az illata. De volt rá példa, viszont a friss keverésbe még nem kavart bele sosem. (belekavart a keverésbe… Hahahaha… :rofl: :rofl: :rofl: ) A chubby gorilla flakonokat tudtam könnyen szagmentesre áztatni, a többi puha műanyag flakont nehezebb, de nem lehetetlen. :slight_smile:

8 kedvelés

Huszi és Viktor után én már csak a citromos Jart ajánlom. :smiley:

7 kedvelés

Ultrahanggal :grinning: :grinning: :grinning:

6 kedvelés

Persze, ultrahangos forróvízzel. :slight_smile:

5 kedvelés

A “citromos Jar” a puha 10ml átlátszó flakszit marta tejüveg jellegű, márványmintásra. A savak és lúgok nagy kombinátora vagyok. :grinning: :grinning: :grinning:

6 kedvelés

Trópusi, gyümölcsös ízeket szoktam.

4 kedvelés

Azokhoz biztosan beválik a citromos víz és/vagy a Jar.

5 kedvelés

Megprobálom, köszi a segítséget.

2 kedvelés

Mert pl. a Heisenberget, és a hozzá hasonlókat elég nehéz szagtalanítani.

6 kedvelés

Most beáztatott jaros forró vízbe, majd este meglátom hogy sikerült.

7 kedvelés

Én most áttértem a gyógyszertári üveg használatára. Igaz én abból a megfontolásból, mivel bekevertem pár dohányos aromát, és ezeknek azért hosszabb idő kell az érleléshez, illetve mivel többről van szó, így lassabban is fognak elfogyni, ezért jobb opciónak tartom az üveget. A műanyagból egy idő után kioldhat dolgokat a liquid, valamint az üveget könnyebb mosni. A műanyag flaskánál én annó próbáltam hamuval is (fával fűtök így van belőle itthon), és egész jól működött. Vízbe kevertem, és egy két napig áztattam benne. Mellékelem a linket ahonnan rendeltem az üvegeket, ha kedvet kapnál hozzájuk. Árban teljesen baráti, tartósabb és ezáltal környezetbarátabb is. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igaza van Andrásnak, a hamulúg a legjobb tisztító. Régen az asszonyok avval mostak, a fehér tényleg fehér volt! :slight_smile:

3 kedvelés