Finomságok bekeverése

Sziasztok, a következő kérdésem/téma megérdeklődése legfőképp azért lesz, mert olvastam ezen az oldalon arról, hogy bizonyos dolgok túl is tudnak érni, na itt pedig aztán végképp elvesztettem a fonalat :smiley: Szóval inkább vázolom a szitut, megkérdezem, hogyan járjak el, aztán esetleg a kifejtés is jöhet :slight_smile:

most vettem ezt https://www.liquid-aroma.hu/Dr-Kero-Vanillepudding-20ml-aroma

és ezt https://www.liquid-aroma.hu/barehead-brhd-smores-20ml-aroma
utóbbiból kettőt is mert legutóbb nagyon megtetszett :slight_smile:
az első elképzelésem az volt, hogy bekeverem mindet egyszerre DE aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha elrontom és mire odajutnék, hogy használnám, túlérik?

Ebben kérnék segítséget tőletek, előre is köszönöm! :slight_smile: :slight_smile:

2 kedvelés

Keverd be nyugodtan és mivel azonnal/2-3 nap után fogyasztható, várj vele legalább 1 hetet​:grin:
Egy kis érés mindennek csak segíteni szokott. Van egy-két lötty, aminek idővel halványul az íze, de nem ez a jellemző csapásvonal.
Rákóstolni tudsz frissen is, így meg kiderül,merre változik​:point_up_2:

Szigorúan személyes tapasztalatok alapján: a vaníliák frissen picit karcosabbak, ezek idővel elsimulnak,csak segít az idő; a csokis jellegűek eleinte ‘kakaósak’, ezekből van olyan, ami idővel el tud uralkodni az egész levesen. Mondjuk a csokis keksz-csokisziruppal kombó esetén ez nem annyira jelenthet problémát​:thinking:

6 kedvelés

Akkor érik túl, ha a maximális keverési %-al indulsz neki keverni. Ha pl egyensúly alapod van, és a VG többlethez ajánlott teszemazt 17%-al keversz akkor mire beérik túlzó lehet az íz, ami már olyan mint mikor 2 kanállal több cukrot teszek a kávéba. Ihatatlanul szirupos lesz az a kávé, de azért megiszom, mert vegülis érezni rajta a kávé ízt. :sweat_smile:

Ha betartod a keverési arányokat akkor nem lesz gond. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Kiraly :smiley: na igen mert azt nem akarnam, hogy bekevergetem aztan mire odajutok hogy szivnam(par het, nyilvan mire elfogy ami van) mar rossz.

Ezek 100-120mles longfillek szoval a keverest annyira nem lehet elrontani :smiley:

Tudomis en, a dr. Keronak a tejcsokisával volt az, hogy az utolso par toltetnek mintha mar nem lett volna ize :smiley:

De akkor azt mondjatok, hogy a fent emlitett finomakat nyugodtan bekeverhetem egyszerre, nem lesz rosszabb hetek mulva sem.

Koszi! :smiley: