Erős dohányos,átállás

A nautilus 3 tényleg jó, vedd bátran :blush:
Anyukámnak vettem, jó az ízvisszaadása és a gyümisekkel elvan a porlasztó 3-4 hetet is.
Desszerttel nem lesz, de strapabíró :grin:

6 kedvelés

Előző próbálkozásomnál, desszert vonal volt. Most inkább gyümölcs, szóval ez biztató:)

4 kedvelés

Szia!

Mint aktív használója mondom, hogy az Aegis MAX 2 (bár nálam az akkufedél o gyűrűje pár hónap után kezdi most megadni magát, de ez max a vízállóságot befoyásolja) és a Nautilus tank kombó jó választás. Gyümölcsös ízeket nálam jól hozza.

4 kedvelés

Köszi, milyen alaplevet használsz? (VG&PG)

50/50, 3mg nic-kel. Az aspire nautilis 2 mesh coil 0.7 ohm jött be nekem. Bár talán elsőre inkább ahogy már ajánlották minimum a 6 mg lehet a befutó. Anno én 12- vel kezdtem majd úgy nentem lassan lejjebb.

1 kedvelés

Mennyit dohányzol? Hány szál és milyen erős cigaretta naponta?
Csak azért kérdezem, mert ha legalább egy doboz cigi elmegy egy nap, akkor lehet, hogy kevés lesz 6 mg. Érdemes erősebbet is tartani egy ideig, mert ha nikotinéhséged lesz, akkor nem fog menni az átállás (de legalábbis nehezebb). Nekem is megvolt a napi egy doboz, néha több, viszonylag lightos cigaretta, és kellett a 12 mg helyette. A 12 mg-ost könnyedén tudod majd higítani 6-osra, ha kell. :thinking:

2 kedvelés

Szia! 1.5-2 doboz, őszintén megmondom nikotinrol fogalmam sincs, kék philip morris-t szivok.

Akkor szerintem kevés lesz a 6 mg. :thinking:Megpróbálhatod persze, de ha mellette még hiányzik a cigi, akkor erősebb kell. Idővel szépen lehet fokozatosan csökkenteni.

3 kedvelés

Az a gond, ha magas nikkel indul, nem fog bejönni, mert a cigihez képest jóval magasabb lesz a th és ez el fogja riasztani. Én is így jártam elsőre. Én a max 6-ost javaslom ha poddal indulsz. Ha RTA-val, akkor max 3.

3 kedvelés

Na, a kék West szivarka meg a barnaszofi után nekem kevés volt a 15 mg :roll_eyes: de persze nem egyformán érzékeljük.

1 kedvelés

A th attól is függ, milyen eszközt használ majd. Én több porlasztónál is keveselltem, nem tudták azt a th-t produkálni, amit az analóg.
Szóval én a helyében beszereznék erősebb és gyegébb levest is, aztán meglátja majd, melyik válik be.

2 kedvelés

Én kb azt szívtam, mint Te nekem a 6mg baromi kevés volt. Olyan 10 körüli nicet használok most, 12 vel kezdtem. Engem zavart a th, de ha engedtem a nicböl simán rágyújtottam. Nálam a megoldás porlasztós időszakban az 1,2 ohm-os porlasztó és alacsony watt volt. Persze a gőz nálam másodlagos.

3 kedvelés

Én 12-el álltam át és a mai napig kergetem a th-t :hugs:
A 3as az a semmi kategória nálam :woman_shrugging:

Én 6-tal álltam át, de azóta már felcsökkentettem 10-re. :sweat_smile:

Úgy látszik, ez is rettentően személyfüggő, mint általában a vape teljes területe. Nehéz itt szabályokat találni.

3 kedvelés

Nincsenek szabályok… csak Ohm törvénye.
Én egyébként 12es nikotinnal kezdtem és több mint egy hétig minden reggel köhögtetett az első pár slukk, olyan th-ja volt. Mondjuk a kazán is tehetett róla, azaz ahogy építettem.

1 kedvelés

Meg a gyulladt nyálkahàrtya. Sokan ezzel nem számolnak…a vape átállás első pár napja az analógtól kinyúvasztott nyálkahártyát irritálja. Nem is a nic, hanem még az aroma is, illetve az alaplé is.

Sok ember ettől vall kudarcot, sajnos.

Pedig ennyi a lényeg: türelem az első napokban az irritációval, viszont megfelelő mennyiségű NIC, hogy ne legyen elvonási tünet.

9 kedvelés

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget,kedd óta csak azt szívom. Nagy meglepetèsemre abszolút nem is gondolok az analógra( remélem nem korai) egy kicsit el is szaladt velem a ló így kezdèsnek :sweat_smile::joy:.
Másabb mint a DL az biztos,azzal nem viseltem jól.

5 kedvelés

Egy hét és hányni fogsz az analóg szagától is. Majd azon fogsz agyalni, hogy hogyan bírtad azt a szart évekig szívni. Majd rájössz, hogy nem volt jobb. Most már van.

Persze vannak krónikus függők, akik sosem szabadulnak az analógtól, de szerintem az inkább rossz nik választás eredménye, ha odavág a vape is, akkor nem tudom mi értelme lenne cigit szívni bármikor is. Szóval ha azt érzed ez nem üt, akkor ne félj emelni a dózison.

6 kedvelés

Köszi! Egyébként már most büdös, asszony azt szív és kint szívunk mindent,de ott sem ülök mellé.6-al kezdtem,eddig elégnek tűnik, esetleg ha kevés lesz 1-2 “levest” direkt nem kevertem be. Így tudom emelni a dózist ha kell.

4 kedvelés