Liquid érlelés

Sziasztok!

Liquid érlelés területén szeretnék segítséget kérni. Nyilván ahány hány annyi szokás, de mivel kevés a tapasztalatom , ezért inkább kérdezek.
Adottak az alábbi liquidek:
Chill Pill Shake and Vape Tasty Mania Donut Popcorn Power 120ml/15 - Érlelés 5-7 nap
Chill Pill Shake and Vape Alpha Greenhill Sweets 120ml/15ml - Érlelés 5-7nap
Coffee Mill Shake and Vape Blackcurrant Cheesecake 120ml/15m - Érlelés 3-7 nap
SHAKE Baklava 120ml/24ml - Érlelés 2-30 nap

Az első háromnál nem gondolom, hogy ha 5 nap után elkezdem használni, akkor bármi történhet, viszont amit a leginkább várok az a SHAKE Baklava íz, ott azért elég nagy a különbség az érlelési időben.

Én alapvetően naponta kétszer leveszem őket a polcról és kicsit rázogatom (1-2 perc). Szellőztetésnek milyen jelentősége van?

Válaszokat előre is köszönöm.

Szia!
Én alapban csalni szoktam, 3-4 napnál nem igazán várok többet SNV-kkel. Személy szerint szeretem érezni a liquid változását is. Így a 3-4 nap érés után is finom liquidek érezhetően még jobbak lesznek az idő múlásával. Egyébként a Baklavára én az egyik oldalon azt találtam, hogy akár rögtön is fogyasztható, másik oldalon 2-3 nap, nem pedig 30. Azért itt megjegyezném, hogy a rögtön fogyaszthatónak azért én sem szoktam hinni, pár napot minden liquidem pihen rázással, szellőztetéssel.
A szellőztetés abban az esetben fontos, ha nikotinos liquidet készítesz. A nikotin érése/vegyülése során különböző gázok képződnek, amik ha nem tudnak távozni a flakonból, csípőssé tehetik a levest.

Akkor 1-2 naponta kinyitom a flakont, ha már eddig nem tettem és hagyom aznap szellőzni. NikotinSalt-os mindegyik keverés. Köszönöm a hasznos tanácsot.

1 kedvelés

Inkább fordítsd meg és legyen 1x-2x naponta :smiley: Én úgy szoktam, hogy elkészítem a levest, összerázom, majd szellőztetek estig. Este kupak vissza, ráz és szellőztet reggelig. Reggel újfent rázás félóra-óra szellőztetés, kupak vissza. Este újfent rázás és éjszaka megint szellőzik. Ez megy pár napig amíg el nem felejtem már és kész a leves :smiley: Még egy megjegyzés: a csőrös részt is vedd le amikor szellőztetsz.

2 kedvelés

Pont rá is akartam kérdezni a csőrös részre, mert azon nem jön ki igazán levegő. Akkor így 5 nap után elkezdem az igazi érlelést. Köszi :slight_smile:

Ez ízlés és snv kérdése, van amit összeöntesz és azonal jó, egy grampa cream 1 hónap alatt szívhatatlan szar, sajnos ki kell próbálni 3 naposan, 10 naposan és 30 naposan és tudni fogod melyiket tudod már szívni.

Az egy hetet - pláne, hogy a szellőztetés elmaradt - mindenképpen megvárom mindegyikkel, aztán puding próbája az evés alapon tesztelés.
Köszönöm a választ.

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.