Építés, segítség!

Na itt megnéztem: https://www.youtube.com/watch?v=ecQAo8tmMOs Gyötri a vattával a coilt a fazon rendesen, én nem szoktam ennyire megtömni. Ebben a kazánban van hely bőven, azért bírja a nagyobb átmérőjű tekeréseket. A vatta a lét meg oldalról kapja, azért nem kényes rá annyira. A videóban már eléggé széthúzottnak látom a tekerést, ennél jobban nem is kell. Jót választottál, high-end kazánnak írják, az én életemből kimaradtak a taifun-kaifunok, kis mütyűr 16 mm átmérőjű dvarwom van, nálam az a legjobb ízű, a nagyobb Dvarwokat nem annyira dicsérik, viszont nem tudom, miért? A vattázása annak is könnyű, és nem kényes a vattára az sem.

A clapton kicsit több gőzt ad ugyanannyi Wattal, és kb. dupla annyi idő után muszáj újra vattázni a koksz miatt. Mivel annak hűvösebb a felszíne a sodrat miatt, nem égeti annyira a glicerint. Nem tudom, itt miért fújjolnak rá annyian, ha a szálhuzalra is 10 Wattot adok, és a claptonra is, az sem igaz, hogy forróbb. Nem igaz az se, hogy több Wattot kér. annyit kér, amennyit beállítok, és ha 5 Wattal hajtom, akkor az a leghidegebb, pont. Ki kell próbálni, mert annak is a megítélése egyéni, mint mindené. Aki a bő levegőzésű mtl-t szereti, ami már majdnem dl, annak ajánlott a clapton, aki homlokhorpasztósan, annak inkább a szálhuzal. A fused, staple, és bonyolultabb claptonok viszont már nekem is túl sokak. Isszák a levest, eszik az akkut, mert azokból már nincsen olyan vékonyságú, amiből 1 ohm körülire lehetne megtekerni.

Akkor a huzalt oldalról nem a másik menet melegíti, hanem kicsit körbeveszi a leves. Én inkább akkor tapasztalom hasznát, amikor az összenyomott tekerésen már egybefüggő a koksz, a széthúzotton még nem ér össze. De olyankor már hamarosan felújítani kell ezt is, amazt is.

3 kedvelés