Első MTL RDA-t, de milyet?

Nálam a matek aroma nélkül, ha a 100ml kész liqvidet 10% aromával és 12% NIc-el számoljuk:
90ml NIC PG/VG 1418,24 Ft azaz 1ml= 15,76 Ft

Ehhez jön még az aroma, illetve hogy mennyit vapelsz, illetne ha erősebbet akkor több a NIC drágább egy picit, ha alá akkor olcsóbb. Tehát a havi rendszeres kiadásod az tényleg nem sok.

Tisztelettel

2 kedvelés

Igen, konkrétan a dohiban’ 10 ml nikotin volt, 20mg/ml erősséggel.

És értelemszerűen, mivel ez 100 mg/ml nikotintartalmú, így ötször kevesebb elég belőle a dohánybolti 20mg/ml eléréséhez.

Köszönöm a magyarázatot! :smiling_face:

1 kedvelés

Első dolog: keveset keverj be, 10-20ml
Második: keverj több erőséget, 9-12-15 mg/ml-t
Harmadik: tesztelj, lehet elég a 9 is, nem kell rögtön egy nik mérgezéssel kezdeni, ha nem jön be valamelyik, el tudod kevés mennyiségben szívni, vagy nem fáj, ha lefolyó

2 kedvelés

Köszönöm a tippet! Azért gondoltam a 18-20 mg/ml körüli erősségre, mert régen szívtam dohánybolti liquidet ilyen erősséggel, nagyon elszűkített levegőzéssel, 0,5 ohmos porlasztóval. A BAT által gyártott csőmodos, porlasztós készülékre és annak liquid-jére gondolok.

Eddig milyen nic erősségű liquiddel próbálkoztál? Ha jól tudom a hiits a közepes azaz 7 mg-os ciginek felel meg. A tévedés jogát fenntartom, mert szerintem a hiitsnek penészes szalma szaga van :rofl:

Így van, talán a legnagyobb pénznyelő, a még nem próbált aroma :slight_smile:
Mert ha nem jön be, akkor az aroma mellet a bekevert NIC, PG, VG is tanulópénz :slight_smile:

Tisztelettel

3 kedvelés

DL-ben 3 és 6 mg/ml erősségű liquidet szívtam. MTL-t inkább úgy mondanám, hogy DL levegőzése beszűkítve, az ahhoz tartozó legmagasabb ellenállású porlasztóval. Azok 12 és 20 mg/ml erősségű liquidet szívtam. Azt hiszem nikotin sós liquidet is volt szerencsém kipróbálni olyan 18-20mg/ml erősségű lehetett.

HEETS-et én 0,5 mg-osnak tudom!

bocsi a cigi sem 7, hanem 0,7 :slight_smile:

1 kedvelés

Akkor nálad egyszerű a matek ha 18as NICet akarsz,
100ml bekevert liqvidhez kell 18ml 100mg/ml-es NIC.

Tisztelettel

1 kedvelés

100 ml kész liquidhez (PG, VG, aroma) kellene még 18 ml 100mg/ml erősségű nikotinos alaplevet öntenem, hogy 18 mg/ml-es erősségű, és így 118 ml liquidem lenne?

Nem, ezt már az alapléhez számolod tehát ha 10% aromával számolunk akkor 100ml:
10ml aroma
18ml NICés
72ml PG/VG

gondolom 50/50es PG/VGét szeretnél?

Tisztelettel

1 kedvelés

Egy kis matek 18mg-os liquidhez 100ml-re: floravita 1 l VG 2150,- 1l PG 3000,- aromamester 100mg/ml nic 100 ml 9290,- . Ha 10 százalékban keversz akkor az alap ára kb 1903,- plusz a 10ml-es aroma ára. Nem teljesen pontos mert 45 ml Vg-t és 45 ml-Pg-t számoltam, de ennél kevesebb lesz mert a Pg-ből kell kevesebb, hisz a liquid is az, sőt a nic is 18 ml, tehát csak 72 ml alaplé kellene.

3 kedvelés

A matek:

10 ml aroma ugye ez szinte biztos PG
18 ml NIC PG-és
22 ml PG
50 ml VG

Tisztelettel

3 kedvelés

Hogy vakuljon meg a lovuk :slight_smile:
Mondom teszek egy próbát náluk múlt héten:


Akkor még nem volt akciós, de hát nagyobb baj ne legyen soha :slight_smile:

Tisztelettel

4 kedvelés

Azt észrevetted, hogy a 6kg (eddig 5L-ként futott) kiszerelés ugyanazon a literenkénti áron van mint az 1L ?!..2150 Ft
Apró trükkökkel már a flóravita is él…szóval senkit ne tévesszen meg a 6kg mert az nem 6L

kilónkéntiben meg pár forinttal drágább. A literes 1339 nettó, a 6 literes meg 1354 nettó :wink:

Köszi a javítás, nem sértődtem meg, tényleg pontatlan voltam. A százalékot a liquidbe keverés arányai miatt jegyeztem meg így de valóban úgy van ahogy írtad :blush:

1 kedvelés

Jól látom, hogy a floravitásnak a minőségmegőrzési ideje 1 év? Az ultrabio-nak 2 év volt. Hogy tudok így betárazni??? :joy::joy::joy::joy:

1 kedvelés

1 évre :slightly_smiling_face: Engem is megtréfált az 1 évvel…nem gondoltam, hogy másik forgalmazónál 2 év is lehet.

Nem hiszem, hogy baja lenne :slight_smile:
De ha jobban megnézzük a PG is több mint 1 és fél év,
a VG meg 1 év 8 hónap.

Tisztelettel

1 kedvelés