Első MTL RDA-t, de milyet?

Sziasztok, Kedves Fórumozók!

Lackó vagyok, még új tag itt a Vaperinán. Mindig is érdekelt engem az elektromos cigaretta, vettem is pár készüléket, de valahogy sosem maradtam meg annál, az újabb technológiai újítások (“ájkosz”, “gló”) vittek mindig magukkal. Legutóbb egy Vaporesso Swag PX80-at vettem, ami számomra egy tökéletes készülék volt. Nagy(obbacska) gőzöket akartam lőni, megfelelő ízvisszaadással. Közel 3 hónapnyi használat után döbbentem rá, hogy a DL nem az én világom (amit már a GeekVape Gbox 220W-nál is tudatosíthattam volna magamban), így megpróbálnán az MTL vonalat. Nem szeretnék különböző webshopok kínálatától függeni porlasztók tekintetében, így gondoltam arra, hogy egy RDA-t szeretnék MTL felhasználásra.

A Vaporesso Swag PX80-asom pod csatlakozójába lehet tenni egy gyári 510-es adaptert, tehát ennyi kitételem lenne a tank tenkintetében.

18-20 mg/ml nikotintartalomra gondoltam, viszont a nikotin ára már a dohányboltban aranyáron van. Webshopból rendelt PG-vel, VG-vel és aromákkal dolgoztam, dohánybolti nikotinnal.

Tisztában vagyok vele, hogy nikotinos alaplevet rendelni törvényellenes, ezért érdeklődnék, ti hogyan jutottok nikotinos alaphoz.

Nem titok: Szeretném a legélvezetesebbé tenni az ecigarettázást, de a lehető legolcsóbban. Nyilván nem havi 5 000 forintból, de egy havi 15-20 000 forint reális elképzelés a fejemben?

Köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradtságot, hogy elolvassa a bejegyzésem! Köszönöm mindenki segítségét előre is!

További szép napot és jó gőzölést kívánok Mindenkinek! :blush:

4 kedvelés

Szia,

amit te keresel az RTA lesz.

Kis olvasni való:
https://vaperina.cc/search?q=els%C5%91%20rta%20order%3Alatest

Ha az ár a lényeg, akkor egy dvarw klón 7k-ért.

3 kedvelés

Ha nem vagy vásárlásfüggő mint némelyikünk, akkor csak az első pár hónap lesz a költséges.
Elsőként amíg megveszed a tankot, aztán amikor megveszed nagyobb kiszerelésben az alaplevet és a nikotint.
Vatta, huzalok, tekerősegéd, csipesz, drótvágó meg egy éles olló kelleni fog az építéshez, ez is egyszeri kiadás csak és sokáig elég.
Pg és vg pl a floravitáról literes kiszerelésben jóval olcsóbban rendelhető, aztán 100%-os nikotin az aromamester.hu-ról (ezzel óvatosan kell bánni mert nagyon tömény, gumikesztyűben és ml-re pontosan fecsivel kimérve).
Ha jól értem a mod kivehető elemes, töltőd nyilván van már, maradnak az aromák amikre jó sok pénzt el lehet költeni de csak amíg megtalálod azt a néhány alap ízt ami beválik.
Utána már nagyrészt csak ezeket kell pótolni, szerintem nem éri el a havi 10 ezret ha nem akarsz mindenáron folyton új ízeket venni.
De nyilván ez attól is függ hogy mennyit gőzölsz naponta :slight_smile:

9 kedvelés

Én kb napi 6 ml- vagy kevesebbet pöfékelek el. Nem szeretem a dohányos ízeket, így nekem a költségem az eszközkészletet leszámírva. Huzalok vatta liquid nic nálam 6-9 között változik kb 6 7 ezer havonta. Igaz nem is áll a polcon csak 4 üveg :wink:. Nem akarom kiszámolni, hogy a napi 1,5 doboz cigim most mennyi lenne. Azzal viszont számolni kell van hónap amikor többet költesz, van amikor meg kb semmit.

6 kedvelés

Ne haragudj nem szeretnék szőrszálhasogató lenni de

De a pontosság kedvéért ez 100 mg/ml csak azért hogy egy “kezdőt”, ne vigyünk be a málnásba :slight_smile:
Ott a mértékegység mg/ml és nem %.
Bocsáss meg nekem :slight_smile:

Tisztelettel

2 kedvelés

Oh, RTA. Még ismerkedem az alapfogalmakkal.

Oh, tipukus arany középút az, amit keresek. De ez a Dvarw klón is tökéletes nekem kezdetben.

Köszönöm a válaszod és a megosztott topikot! :smiling_face:

1 kedvelés

Nem tartom magam vásárlósabb fajtának, meg szerencsére sok mindent megvettem már régebben. Van kerámia csipeszem, 2-3 db 18650-es akksim, külső akksi töltőm, fú-ha. Van még pár szerkezetem, ami nem jut most eszembe. :joy:

Már van 2-3 fix aromám, bár őszintén, most kipróbálnék néhány dohány ízű aromát is MTL-ben.

Köszönöm a linket és a válaszod! :smiling_face:

1 kedvelés

Ha írsz összeget, mennyit költhetünk, akkor úgy könnyebb.

1 kedvelés

Szerintem 18-20mg/ml erősséggel nekem is elegendő lenne 6 ml. Jelenleg napi 12 db Heets-et szívok.

De jó hallani, hogy jobban jártál vele anyagilag! Reméljük az én esetemben is ez lesz.

Köszönöm a válaszod! :smiling_face:

12-15 000 forintra gondoltam. Reális ár ez? :joy::joy:

Végülis,bármennyit ír,mi elköltjük :joy:

1 kedvelés

Reális, csak kevés. :sweat_smile:

1 kedvelés

Vállalom a “kezdő” jelzőt, mert megmondom őszintént ez a nikotinos dolgot nem nagyon értem. :joy::joy:

Elmagyaráznád, hogy hogyan kellene kalkulálnom?

Köszönöm a válaszod! :smiling_face:

15-20 000 forintos kategória? (Félek, még kevés…) :flushed::flushed:

Akkor nem lesz elköltetlenül maradt forintom! Frankó! :grin::grin:

1 kedvelés

Ugye a “nemzetiben” ha jól gondolom 10ml 20 mg/ml-es boostert kaptál?
A 100mg/ml azt jelenti ha ugyanúgy 10ml el számolunk 5ször erősebb ,vagy fogalmazhatunk úgy is hogy ha előtte 10mlt tettél a liqvidbe ebből elég 2ml is.

Ja és itt nem muszály csak 10ml venned :slight_smile: sőt ilyen ott nincs is :slight_smile:

De ha kell még jobban kifejtem?

Tisztelettel

2 kedvelés

Persze, hogy az. De ezért már van ez meg az:

https://djvape.co.uk/collections/vape-rta/products/exvape-expromizer-v5-mtl-rta-2ml

2 kedvelés

https://www.tisvapo.it/prodotto/kayfun-prime-clone/

https://www.tisvapo.it/prodotto/by-ka-v9-plus-clone/

1 kedvelés

Köszönöm a linkeket! Jól gondolom, hogy ezekkel már nagyon nem lőnék mellé, kb. az döntene, melyik tetszik jobban, egyik sem nagyon jobb a másiknál? :flushed:

1 kedvelés

Hát mindegyik tök más, szóval előre nem tudni mi fog bejönni neked. :sweat_smile:

1 kedvelés