Első (majd később a második 😁)mtl rta

Majd megtapasztalod, szerintem csalódni nem fogsz :slight_smile: Persze lehet más tekerésekkel is kísérletezni…nem egy ökör ára a szálhuzal, clapton, stb. A legtöbben meg is tették és kikötöttek valamelyiknél. Az alapod meglesz hozzá…egy jó ízvisszaadású tank.

1 kedvelés

Kevesebb kell belőle, ízben nem érzek hatalmas különbséget. Könnyebb vele dolgozni, mert nem rugózik, mint az ss.

De @Zoli76 vagy @Vaperina_Kinga is biztos szívesen leírja miért azt használja ebben a tankban amit.

Köszi :blush: legalább 10 karakter

Az is egy szempont,hogy milyen levegőzéssel akarod majd használni a tankot.Minél szűkebben,annál nehezebben hűl vissza a tekerés.Ezért jobb,ha kevesebb karika elég.

3 kedvelés

Az a helyzet hogy két podom van, és teljesen más levegőzéssel szeretem őket.
A 0.6 ohm vaporesso gtx go 40nél legalább félig mindig nyitva van, az ursa nano 0.8-nál meg teljesen zárva.
Fogalmam sincs hogy az expromizer v4 házilag tekerve milyen lesz :grinning:

Az hogy az ursánál el vagy zárva, csak egy dolog viszont akkor ott pl. nem használtad az 1 ohmost ugye? Mert ott maga a porlasztó is számít, az 1 ohmos pl “szűkebb” mint a 0,8-as.
Számomra 1,2-es lenne ideális de olyat nem lehet kapni shopban(hiába van fent a gyártó weblapján).
De én a Kayfunokban is a szűk MTLt szeretem.

Tisztelettel

Én a levegősebb mtl-t szeretem, de az se jó ha csak a nagyra nyitott levegőnyílások miatt nem forró a tank.
Hajlamos vagyok láncslukkolni, pl ha rövid cigiszünet és nagy stressz van.
Olyan kéne ami nem melegszik túl.

Majd kitapasztalod.Én a szűk MTL-t szeretem,amikor van egy olyan ellenálás szíváskor,mint a füstszűrős ciginek.Ehhez a 0.8-1 mm-es levegőzést szoktam használni.Én ezért kanthalozok.Ebből kell a legkevesebb,így még nem forrósodik a tank.

2 kedvelés

Egyenlőre egy 28 ga kanthal és egy 30 ga ss van a kosárban, kezdésnek jó lesz sztem.

Mondjuk számomra, már a 0,6 nem MTL.
De nem akarok vitát nyitni.

Tisztelettel

Ebben igazad van, az közvetlen tüdőre megy. Az olyan fél dl pod :slightly_smiling_face:

Jó lesz, aztán majd jön a többi is…

Így is másfélszerese a kezdeti keretnek a kinézett cucc :joy:

hol találtál vape klub-on 30ga-s ss-t? Ami szerintem már amúgy túl vékonyka :slight_smile:

Sehol de nem csak onnan rendelek :sweat_smile:

Jól olvasom, hogy kanthalról van szó? :slightly_smiling_face: Én azért váltottam, mert valamiért SS-el tekerve a szűk levegőzésű tankok “szívták a fogamat”, fájtak. De mikor levegősebb mtl-t tekertem SS-el, akkor nem fájtak a fogaim, viszont mindkét esetben vérzett a fogínyem. Már raklapszám szedtem a fájdalomcsillapítókat. Plusz a migrénem is kiújult. Kanthalnak nem kell annyi levegő, ezért nem higulnak az ízek sem. A fogfájást és ínyvérzést mintha elvágták volna, plusz a fejem sem fáj annyira. Valami köze volt a migrénhez is, gondolom számít az is, hogy 7.5 évig szinte csak SS-t használtam. Amúgy is érzékeny vagyok a fémekre. Mára már csak az ezüstöt bírom elviselni magamon. De már ez is kérdőjel, mert néha viszket az ékszerek alatt. De nem akarom erre elvinni a témát, ha kell nyissunk új topikot az ékszeres dolognak. :slightly_smiling_face: Összességében, nem kell annyi levegő ezért jobbak az ízek, az 1 ohm körüli érték nem nyúzza az akkut, nem forrósodik a tank. Na és persze amikor 8 éve először próbáltam a kanthált azóta sokkal másabb maga a huzal, már nem olyan lomha, nem ízetlen. Nem tudom mit csináltak a gyártók, de sokkal jobb lett. Én szívesen ajánlom bárkinek. Jó cucc. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Na, akkor dobd is ki a kosárkádból azt a cérnavékony ss-t :slight_smile: Legalább valami végre csökkenti a pillanatnyi árat. :joy: Ha látsz ss316L ga28-at azt vedd majd meg kísérletezésre…eléggé hiánycikk lett sajna

Most mondjam azt, hogy jaj, ilyet még nem is láttunk? :sweat_smile:

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy:

  • nem a legdrágább a legjobb, de a legolcsóbb, biztos a legszarabb
  • a tank és a mod nem fog füstté válni, most éppen befektetsz :grin:
  • az elején magasabbak a költségek, mert mindent meg kell venni
  • utána nem tudom miért magasabbak a költségek, ezt még én is nyomozom :rofl:
  • hajrá, nyomjad már, kíváncsi leszek mit mondasz
3 kedvelés

Ja és a kanthal merevebb mint az SS könnyebb vele dolgozni. :slightly_smiling_face: A cernavékony SS meg macerás, nehéz maradandó formát alkotnia. Volt 0.25ös SS-em is, kiidegelt mire coil lett belőle. :sweat_smile:

1 kedvelés