Első liquid keverésem :/

Az tökjó, hogy nem hiányzik neked a hagyományos cigi! :smiley:
Az ízeket illetően meg nagyban egyéni kérdés, hogy mi fog bejönni, kb. mint az ennivalóknál :laughing:. De alapvetően itt is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve, még úgy is, hogy a minőségi liquidekből is lesz olyan, amit egy tank után félreteszel, mert nem ízlik. (Ez az egyik legdühítőbb dolog amúgy, hogy nincs lehetőség kicsiben kipróbálni egy liquidet, hanem rögtön vidd a több ezer forintos cuccot, aztán vagy bejön, vagy kuka. De ha körülötted vannak jófej vaperek, akiktől kapsz kóstolót, az nagy szerencse.)
A Heisenberg az olyan erős íz, hogy minden készüléken és setup-on átverekszi magát, a visszafogottabb liquideknél viszont sok függhet attól is, hogy milyen gépet/beállítást használsz. Nekem van olyan liquidem, ami a porlasztós podból amolyan semmilyen extra, tompa íz, az építős tankból viszont nagyon finom, és ugyanabból az üvegből töltöttem a kettőt. Szóval itt tényleg csak a próbálgatás segít, sajnos. (Megint saját példa: mindig azt gondoltam, hogy csak a gyümis ízek fognak ízleni, erre mostanában egyre jobban állok át a desszert-dohányos liquidekre.)
A készülékhez: ha lehet hozzá szűkebb fejet kapni, és belefér a költségvetésbe, szerintem mindenképp próbáld ki. És ha árulnak bele magasabb ellenállású porlasztót is (0.8 ohm vagy afelett), azt is mindenképp próbáld ki hozzá. Elviekben a 0.3-as porlasztó az full DL használatra van tervezve. Az MTL vonal inkább a 0.8 fölött mozog, de persze nincs kőbe vésve, mindenki úgy szív, ahogy akar :joy: - csak ezek olyan “általában beválik” dolgok.

8 kedvelés