Első liquid keverésem :/

Szia! E-cigiben én is a pálya szélén állok (bár régóta használom, de gyéren), és messze nem én vagyok a legtöbb tudású ember itt az oldalon, de saját tapasztalat: a te készüléked az DL típusú használatra van optimalizálva. Szerintem egy cigiről frissen átszokónak ez nem az igazi, majdnem mindenki MTL módon kezdi, merthogy az áll közel ahhoz, ahogy a sima cigit szívjuk. Persze mindig vannak kivételek :wink: De a DL az annyira másfajta feeling, mint az analóg cigi, hogy lehet, hogy nem a legszerencsésebb rögtön ebbe belevágni, plusz az ízeket is máshogy hozza. Nekem pl. hiányzott, hogy nem “tartogathatom” a füstöt/gőzt a számban pár pillanatig, maradtam is a kicsi MTL tankoknál :grin: Most nem azt mondom, hogy vegyél egy másik szettet, csak számíts rá, hogy ez eléggé máshogy működik, mint a cigi, adj neki egy kis időt. És annak mindenképp érdemes utánanézni, hogy mi a helyes “szívási technika”, mert nem úgy kell, ahogy az analógot! (Nevetségesen hangzik, de nagyon sokat számít élményben.)
A liquid keverése az nem boszorkányság, még az én bölcsész agyam is vette az akadályt, csak tényleg nagyon oda kell figyelni a százalékszámításra. (Klasszikus csapda: 10 ml alaphoz 1 ml aroma, az minden látszat ellenére NEM 10%-os arány!!) Én ha bizonytalanabb vagyok, leírom papírra, az a tuti. De a Keverde is sokat segít itt az oldalon.
A nikotinhoz nem tudok hozzászólni, mert én nullásat szívok, de ha saját magad kevered, akkor nem csak a 3 és 6 mg opció van, a kettő közé is mehetsz. (Ahogy @M3nyu5 írta, kell venni mentes alapot, és hozzáönteni a kész nikotinoshoz, így ízlés szerint higíthatod, mondjuk ez is kemény matematika, hogy mennyivel :sweat_smile:)
A dohányos ízeknek eszméletlen sok idő kell, hogy igazán jó ízük legyen, akár több hét. Még a Shake and Vape verzióban árultaknak is, de pláne a sima aromáknak. Van olyan SnV, ahol a gyártói ajánlás 30 nap… Szóval ha pár nap után nincs jó íze, nem kell megijedni, hanem érdemes félretenni és várni vele, egyáltalán nem biztos, hogy benned van a hiba. Amúgy meg léteznek nem jó ízű aromák, sajnos, nekem pl. előítéleteim vannak az ice tea-s ízekkel :smiling_imp:
Az ellenállás-watt kérdéshez, ahogyan bölcsebb kartársak írták: a porlasztón levő ajánlás szerint használd. Azon belül viszont érdemes kísérletezni, ízenként változhat, hogy milyen watton jön ki legjobban. És érdemes játszani a levegőzéssel is, ha állítható.

10 kedvelés