Egy újrakezdő amatőr kérdései

  • 50/50 liquid megfelelő a Novo 4-be?

Hát ebben nincs tapasztalatom, majd kiderül, ha folyik, akkor inkább vg többlet kell bele

  • 0-s alaplevet + nikotinsót rendeltem, ezeket egybe lehet keverni, hogy majd ezzel a nikotinos alappal húzzam fel az aromákat, vagy inkább hagyjam őket külön-külön, és majd amikor a kész löttyöt keverem, boostoljam a nikotinnal?

Lehetni lehet, de az elején érdemes több kisebb adagot keverni, hogy be tudd lőni a nikotin erősséget és ne az legyen a vége, hogy ott állsz 100+ ml bekevert cuccal, amit nem tudsz elszívni.

  • Az alaplé így 5.7 körüli erősség lenne, ha aromával felhúzom akkor nyílván a kész lötyi egy kicsit gyengébb. Ezt a mennyiséget nagyjából megfelelőnek gondolom, de a kérdés az lenne, hogy ti mit gondoltok? Napi fél doboz heets megy el, de ha pl. nem lépek ki az ajtón, rá se “gyújtok”, és nem érzem a hiányt, a pangást.

Nagyon egyéni, ezért is fontos, hogy az elején kikísérletezted a nikotin erősséget. De elég lehet, bár én kb. 10 szál fehér cigit szívtam naponta és most 9mg-ost használok, de olyan is van, aki elvan 3-mal vagy 6-tal.

  • Azt nem kérdezem, hogy a kb 350-400 ml liquid (250 ml alap + 100 ml niksó + az aromák) meddig lenne elég, mert ez sok tényezőtől függ, tudom, de nektek meddig elég? Erre leginkább olyan ember válasza érdekelne, aki szintén MTL-ezik, netalántán még a készüléke is egyezik, de természetesen más válaszát is szívesen olvasom.

Ez két dologtól függ, hogy mennyit eszik a tank és mennyit van a szádban. Nekem olyan 5 ml a napi mtl-ben, de van aki eltol 10-15ml-t per nap.

  • Ha már említettem a Smok Stick Prince TFV12-t. Az a készülék mostanság mennyire számít jónak? Illetve ha később belejönnék a vapelésbe megint, és elkezdenék DL-ezni, a tankhoz érdemes lenne nézni valami jó kis cuccot, vagy ha már erre szánnám magam, akkor már tankot is néznem kéne?

Mint mondtam nem ismerem a készüléket, de a leírás alapján ez egy dl szett, 0.17-es mesh porlasztóval, ami konkrétan zabálni fogja a levest, biztos dl-t akarsz? Mert feljebb mtl-t írtál…

A smoke meg kétes minőség, sok gond volt velük korábban, de attól ez még lehet jó. Ha igazán komolyan akarsz foglalkozni a vépeléssel, az az épített porlasztóknál kezdődik, ezek csak ilyen kis alap készülékek, belépő szint. Van akinek ez elég, van akinek nem, ha nem, majd még úgyis jössz. :thinking:

5 kedvelés