Egy újrakezdő amatőr kérdései

Sziasztok!

Pár éve vettem és használtam egy Smok Stick Prince Tfv12 kitet, akkor még nullás liquiddel. Aztán pár hónap után leraktam a polcra. Időközben jött a cigaretta, majd átálltam az IQOS-ra. Aminek egyébként örülök, csak pozitívumai vannak. Viszont az utóbbi pár napban néhány szál után már nem esik jól, de az, hogy valamit szívjak, hiányzik. Nézegettem a jelenlegi felhozatalt, a véleményeket, és arra a döntésre jutottam, hogy nekem most nem kell egy újabb DL készülék, és nem is szeretnék pepecselni nagyon a készülékkel, úgyhogy beruháztam egy Smok Novo 4 pod kit-re. Amire jelenleg egyébként várok - izgatottan :). Nem arra kell, hogy csak ezt szívjam, hanem inkább felváltva ezt és az IQOS-t.
Viszont itt megakadtam. Az oldalról, ahonnan a készülék jön majd, rendeltem kezdésnek pár nikotinsót, de akárhogy is számolom, az nem nagyon éri meg. Plusz kicsit erősnek is találom, de majd max kevesebbet szívok belőle. És akkor innentől jön majd a kérdés-bomba:

  • 50/50 liquid megfelelő a Novo 4-be?
  • 0-s alaplevet + nikotinsót rendeltem, ezeket egybe lehet keverni, hogy majd ezzel a nikotinos alappal húzzam fel az aromákat, vagy inkább hagyjam őket külön-külön, és majd amikor a kész löttyöt keverem, boostoljam a nikotinnal?
  • Az alaplé így 5.7 körüli erősség lenne, ha aromával felhúzom akkor nyílván a kész lötyi egy kicsit gyengébb. Ezt a mennyiséget nagyjából megfelelőnek gondolom, de a kérdés az lenne, hogy ti mit gondoltok? Napi fél doboz heets megy el, de ha pl. nem lépek ki az ajtón, rá se “gyújtok”, és nem érzem a hiányt, a pangást.
  • Azt nem kérdezem, hogy a kb 350-400 ml liquid (250 ml alap + 100 ml niksó + az aromák) meddig lenne elég, mert ez sok tényezőtől függ, tudom, de nektek meddig elég? Erre leginkább olyan ember válasza érdekelne, aki szintén MTL-ezik, netalántán még a készüléke is egyezik, de természetesen más válaszát is szívesen olvasom.
  • Ha már említettem a Smok Stick Prince TFV12-t. Az a készülék mostanság mennyire számít jónak? Illetve ha később belejönnék a vapelésbe megint, és elkezdenék DL-ezni, a tankhoz érdemes lenne nézni valami jó kis cuccot, vagy ha már erre szánnám magam, akkor már tankot is néznem kéne?

Bocsi, ha ez már az ezredik ilyen topic, és köszi előre is mindenki válaszát. :slight_smile:

Szerk.: nem annak van pozitív hatása, hogy rászoktam a cigire/IQOS-ra, hanem annak, hogy cigiről IQOS-ra váltottam. :slight_smile:

1 kedvelés
  • 50/50 liquid megfelelő a Novo 4-be?

Hát ebben nincs tapasztalatom, majd kiderül, ha folyik, akkor inkább vg többlet kell bele

  • 0-s alaplevet + nikotinsót rendeltem, ezeket egybe lehet keverni, hogy majd ezzel a nikotinos alappal húzzam fel az aromákat, vagy inkább hagyjam őket külön-külön, és majd amikor a kész löttyöt keverem, boostoljam a nikotinnal?

Lehetni lehet, de az elején érdemes több kisebb adagot keverni, hogy be tudd lőni a nikotin erősséget és ne az legyen a vége, hogy ott állsz 100+ ml bekevert cuccal, amit nem tudsz elszívni.

  • Az alaplé így 5.7 körüli erősség lenne, ha aromával felhúzom akkor nyílván a kész lötyi egy kicsit gyengébb. Ezt a mennyiséget nagyjából megfelelőnek gondolom, de a kérdés az lenne, hogy ti mit gondoltok? Napi fél doboz heets megy el, de ha pl. nem lépek ki az ajtón, rá se “gyújtok”, és nem érzem a hiányt, a pangást.

Nagyon egyéni, ezért is fontos, hogy az elején kikísérletezted a nikotin erősséget. De elég lehet, bár én kb. 10 szál fehér cigit szívtam naponta és most 9mg-ost használok, de olyan is van, aki elvan 3-mal vagy 6-tal.

  • Azt nem kérdezem, hogy a kb 350-400 ml liquid (250 ml alap + 100 ml niksó + az aromák) meddig lenne elég, mert ez sok tényezőtől függ, tudom, de nektek meddig elég? Erre leginkább olyan ember válasza érdekelne, aki szintén MTL-ezik, netalántán még a készüléke is egyezik, de természetesen más válaszát is szívesen olvasom.

Ez két dologtól függ, hogy mennyit eszik a tank és mennyit van a szádban. Nekem olyan 5 ml a napi mtl-ben, de van aki eltol 10-15ml-t per nap.

  • Ha már említettem a Smok Stick Prince TFV12-t. Az a készülék mostanság mennyire számít jónak? Illetve ha később belejönnék a vapelésbe megint, és elkezdenék DL-ezni, a tankhoz érdemes lenne nézni valami jó kis cuccot, vagy ha már erre szánnám magam, akkor már tankot is néznem kéne?

Mint mondtam nem ismerem a készüléket, de a leírás alapján ez egy dl szett, 0.17-es mesh porlasztóval, ami konkrétan zabálni fogja a levest, biztos dl-t akarsz? Mert feljebb mtl-t írtál…

A smoke meg kétes minőség, sok gond volt velük korábban, de attól ez még lehet jó. Ha igazán komolyan akarsz foglalkozni a vépeléssel, az az épített porlasztóknál kezdődik, ezek csak ilyen kis alap készülékek, belépő szint. Van akinek ez elég, van akinek nem, ha nem, majd még úgyis jössz. :thinking:

5 kedvelés

Igen. Ezt lehet hogy kicsit katyvaszosan írtam. Most perpill MTL-ezni szeretnék, de ha rákapok a dologra, később lehet váltanék majd DL-re. De ez a jövő zenéje.
Nagy pacsi, köszi a válaszokat! :slight_smile:

De ha most mtl-t szeretnél, akkor ez a szett nem lesz jó, mert ez dl. :thinking: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ez egy mtl szett

1 kedvelés

A Novo 4 tudtommal egy MTL készülék. A TFV12 tank ami a polcomon áll az DL, igen, de azt most nem használnám, csak szimplán kíváncsiságból kérdeztem rá hogy megéri-e majd a jövőben vele foglalkozni, ha megjön a kedvem a DL-hez, vagy elment felette az idő, és hagyjam.

1 kedvelés

Ja, értem. Hát a mesh porlasztókat sokat dicsérték már, csak zabálnak nagyon, de ezt majd a dl-esek megmondják, nem az én világom.

1 kedvelés

Szia,
“csak szimplán kíváncsiságból kérdeztem rá hogy megéri-e majd a jövőben vele foglalkozni, ha megjön a kedvem a DL-hez, vagy elment felette az idő, és hagyjam.”

Szerintem dehogy is hagyjad…ha neked jó volt, akkor nyugodtan üssed tovább. Nincsenek akkora újítások, hogy bármi is gyökeresen változott volna. Én évek óta keresem-kerestem pl a Zeus rta-t, ami egy ősöreg tank és a kedvencek között van. ( Nem a temetőben :smiley: ) Szerintem ami bevált és megfelelően műxik, annak helye van a többi között. A mesh fogyasztásról annyit, hogy sikerült beszereznem egy Vapefly Horus-t (innen is köszi Haász Zoli ), ami nagyon jó, egyszerűen építhető és jó ízeket ad, de fogyasztásban vetekszik egy benzines Ural-lal,pedig single coil deck. Vmit-vmiért…

6 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.