Egy magasabb szint: Clapton Coil

@Vaperina_Kinga ez aztán szuper írás lett,gratulálok​:v:Élvezet volt végigolvasni,bevallom van köztük olyan dl alapanyag amiről fogalam sem volt,hogy is épül fel​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia Kinga! Szuper lett! Gratula!

4 kedvelés

Ismét jó kis olvasni való lett!
Köszönjük!
Én is próbálkozok ilyeneket alkotni, csak kevés időm van rá:pensive:

5 kedvelés

Köszönöm. :smiling_face_with_three_hearts:

1 kedvelés

Hú, a coil biblia jól jött :slight_smile:
Úgyis terveztem tesztelgetni őket, mert összesen 2 fajtával volt csak dolgom.
Köszönöm :smiley:

5 kedvelés

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Kedves Kinga, köszönöm ezt a remek, részletes ismertetőt,
bearanyoztad a hétvégémet, jó pár napig fogom elemezni, értelmezni a leírtakat. :grin:

Választ kaptam minden kérdésemre, mehetek vásárolni majd. :slight_smile:

Thank-You-Gif

6 kedvelés

Én köszönöm Balázs, hogy ötletet adtál. :smiling_face_with_three_hearts: És természetesen köszönöm, hogy olvasod. :heart_eyes:

Legyen szép hétvégéd! :hugs:

5 kedvelés

Szia Kinga! 3,5 ohm per láb? Akkor mennyi kell egy 1 ohmoshoz? Beleférnek ezek a tankomba? Annak idején a fiam adott nekem, kb. 3 éve egy 0,4 mm átmérőjű, valószínűleg kanthal huzalt, amiből cirka 5-6 menetet kellett eddig tekernem a 3 mm-es fúrómra. Claptonból léteziik olyan, ami ugyanebben a méretben hasonló ellenállást képvisel?

2 kedvelés

Szia Ferenc. :slightly_smiling_face:

Előretekert Ni80-as MTL claptonból biztosan lesz 1 ohm-os. Sajnos kézzel tekertből elég nehéz összehozni. Tippem szerint kb 8 menet lehet az 1 ohm ami viszont már túl széles lesz a Sirenbe. :thinking: 0.4mm-es huzalból könnyebben összehozható, szintén olyan 8 menet körül lehet. :thinking:

4 kedvelés

Csak ilyen adatokat találok a huzalokról: (22GA); (24GA); (26GA); (28GA); (30GA); (32GA); (38GA) ezek mit jelentenek? Sehol sincs átmérő, sem az, hogy hány ohm/mm? Ezek a GA számok vannak csak, Ami meg nekem kínaiul van. Mind a kanthal, akár a clapton. De ezt találtam 1 claptonnál: MTL N80 Clapton Wire: 2.23ohm/feet(N80) 28GAx2 + 38GA . De szinte mindenből ki vannak fogyva, ahonnan én szoktam rendelni. (eliquidvg.eu) Csak néhány kanthal van nekik készleten, de ott az a GA zavar, hogy nem értem.

2 kedvelés

Ezek átmérőt takarnak, csak nem mm-ben, hanem AWG mértékegységben.

Váltó táblázat (forrás: Google):

85da99ca7e1300936f5a323cf0cebd69

10 kedvelés

Tehát minél nagyobb az a szám, annál vékonyabb.

4 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

@Mefeca En utoljara ezeket vettem, ezek Khantal claptonok:

Az elsot tekertem meg Kizoku limitbe, 5 wrap, 2,5 mag = 1,43 Ohm. Kicsit alatta van az igert 1,5-nek de lehet meresi hiba is.
Ni80 es SS-rol nincs infom/tapasztalatom

6 kedvelés

Szia Kinga Légyszi. Ez jó lesz nekem? https://vape42.hu/termek/coilology_ni80_mtl_clapton_2840ga_3m.html
Már megrendeltem egy 30 ml-es Vampire Vape Heisenberggel együtt. Akkor már lesz idehaza valami mentolos ízű lötyi is. Éredkes, a szlovákoknál nincsenek VV termékek. A huzaljaik is másak. Na, azt az 1400 Ft fuvardíjat még kibírom. Csak ezeknél meg nikotinos alap nincs. Rühellem, hogy mindent máshonnan kell rendelni.

1 kedvelés

Szia Ferenc. :slightly_smiling_face:

Igen, ez jó Neked. :blush:

4 kedvelés

Köszi nagyon szépen. Gondolkoztam a készen is, ugyanennyiért 10 darabot adnak, de ha magam pödröm, ennyi drót életem végéig elég lesz. Továbbá nem probléma a tekerés iránya, ha magam pödröm. Utána csak magamat szidhatom, ha eltolom. 3 méterből már lehet kísérletezni, az is belefér.

6 kedvelés

Készet felejsd el, igazi lehúzás. :grin:

6 kedvelés

A gyári porlasztók még inkább, de azt ti is tudjátok.

4 kedvelés