Égett íz új porlasztó, friss vattázás esetén? Van megoldás!

Nem, de utána azonnal benedvesítem az egészet. Amúgy jól sikerült az átalakításom: Egy porlasztós DL kazánt átalakítottam újraépíthetős MTL -re. Kicsit sok munka volt vele, és le akartam fényképezni, esetleg azt is leírni, miket csináltam, aztán meggondoltam magam. (Mert hogy megszólnak, miket gányolok, vagy úgysem érdekel senkit, mindenki inkább vesz újat.) A kazán fémpalástjának a furatait is felbővítettem 4 mm-esre, ugyanolyan átmérőjű tekerést készítettem, mint a Sirenbe szoktam, most már belefér ugyanannyi vatta is. Csak éppen álló tekercs a poris kivitel miatt nem fér el másképp. Belül van a vattája, és a porlasztó helyett van egy 9 mm-es rézcső, félcenti magas, benne gumi betét egy 2mm -es csavar középen, Mind a 2 -höz IC foglalat van forrasztva, ebbe dugom az izzító szálat a vattával, amit a palást furatain áthúzok csipesszel. 0,4 mm-es kanthal, 8 menet, ellenállása: 1,01 ohm. Töltés után szörcsög egy kicsit, de nem folyik, mert felülről levegőzős. Utána kiválóan adja a gőzt, és még 16 Watton sincs nyoma égett íznek, hála a fém palást felfúrásnak. A drip-tip. vagy amit a számba veszek kapott egy hosszabb, szűkebb toldalékot, a levegőbeáramlást meg gumigyűrűvel szűkítem. Ha valakit érdekel, és lesz időm, készíthetek róla képeket.

3 kedvelés