Beégett porlasztó egészségre gyakorolt hatásai

Sziasztok! Lehet, hogy a többségnek fárasztóan hatnak a primitív kérdéseim, de teljesen tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Külföldi oldalakon olvastam, hogy a beégett porlasztókból olyan vegyületek szabadulnak fel, amik hosszabb távon okozhatnak maradandó egészség károsodást, illetve növelhetik a rák esélyét.

Kb. 3 napig (~1000 slukk, RDL-ben) használtam beégett porlasztót (mivel nem találtam a csere porlasztókat, illetve nem is éreztem a beégett porlasztó ízét sem, de már bőven túlléptem azt a slukkszámot amit általában ki szokott bírni a Vaporesso Moti Play POD-om tankja, ez általában 7000 slukk szokott lenni), tegnap éjjel viszont jelentkezett nálam egy gyengébb mellkasi fájdalom, ami napközben is elő-elő jött. Van ehhez bármi köze a vape-nek? Érdemes lenne emiatt elmenni tüdőszűrésre, vagy ez csak vaklárma meg hipochondria részemről?

2 kedvelés

Nekem hipohondriának tűnik, bocsi :face_with_hand_over_mouth:
Ha beég egy porlasztó te azt a büdös életben nem fogod elszívni.
Az egészségre gyakorolt hatása innentől irreleváns. Szerintem. :kissing_heart:

4 kedvelés

Ha nem érezted az ízét akkor az nem is volt beégve!!

2 kedvelés

Ez egy káros szenvedély. Hő hatására nem csak a liquid szabadul fel, hanem minden is, ami körülötte van. Van, aki ezért pl nem tud nikkel huzalt használni, mert allerigás rá. De azt nem gondolom, hogy 3 nap alatt alakul ki bármi is.

5 kedvelés

Szia Somodi!

Ha mellkasi fájdalmaid vannak és nem enyhül, mindenképpen menj el orvoshoz!
A friss hegyilevegőn kívül bármi más káros lehet a légzőszervekre.
Klíma, huzat, por, füst, az élet…stb.

8 kedvelés

Szia :wave: Nekem úgy tűnik abból amit írtál, hogy túlszívtad magad. Illetve lehet túl sok a nikotin a szervezetedben. Ez produkalhat ilyen tüneteket. Ne gondold túl, kicsit tedd takarékra a dolgokat és ha nem javul a mellkasfájdalom akkor irány az orvos. Nem lehet eléggé hangsúlyozni főleg ilyen melegben ami manapság van, de egyébként is annak aki vapel, hogy jócskán növelje meg a napi folyadékbevitelét. A liquid összetevői dehidrálást okoznak ez párosítva a mostani időjárással nagyon sokakra rossz hatással lehet. Fontos, hogy ne vonzd be magadnak a bajt, ne ezen pörögj igyál sok vizet és szívd kevesebbet az ecigit most egy darabig. Ja égy cserélj porlasztót mert ilyenkor amikor már kokszos a tekercs a hatásfok is jóval gyengébb ami azt eredményezi, hogy többet fogod szívni…ami most nem használ. Ha nem javul menj orvoshoz!

8 kedvelés

érdemes, mert csak akkor nyugodsz meg. Rád a felesleges stressz van hatással

2 kedvelés

Semmiképpen ne azonnal szűrésre, legalábbis felesleges sugárdózis.
Lehet hogy csak para, de ha nem javol, háziorvos, aztán majd ő megmondja.
Ha nagyon sokat szívsz, fájhat a mellkas, persze, érdemes olyan nic arányt használnod, hogy ne ezen lélegezz egy csomót.
Illetve sok függ attól is, mi volt előtte, mennyi dohányzás, évek, szokások, stb.

2 kedvelés

Manapság ez már nem jelentős sugárdózis, egy repülőút alatt nagyobbat kapsz.
Én mindig duplán kapom, mert egy felvételbe nem fér bele a tüdőm és mégsincs semmi bajom. Mondjuk várjá… vagy a fejem tetején, ami kinőtt ilyen kis ágacskás izé, zöld levelekkel… :rofl:

4 kedvelés

A kis kép ősszel készült akkor… :thinking::grin:

2 kedvelés

Jajjmá! Az nem is én vagyoook :rofl:

2 kedvelés

Azt gondoltam Paks környékén jártál és amiatt van ami van. :grimacing: :saluting_face: :rofl:
Glow Episode 5 GIF by The Simpsons

5 kedvelés

Paks II., infláció van :roll_eyes:

2 kedvelés