Ecigi hatása a szobanövényekre

Fura kérdés fogalmazódott meg bennem. Kb. 2 hónapja a lakásban is használjuk a férjemmel az ecigit. Szerintetek a góze, milyen hatással van a szobanövényekre?

Mert tavaly télen még cigiztem és azt fixen kint. Most jópár növényem sárgul. Ami érdekes, a gyökeres vízben ázó növényem annyira kiszáradt, hogy ropogott a levele.
Lehet az ecigitől?
Ti mit tapasztaltok?

2 kedvelés

Szia. Nem mondom biztosra, csak egy gondolatsor…
Mivel a PG és a VG is nedvességelvonó hatással van a környezetére, nálunk ez dehidratáció formájában ütközik ki, (ezért kell sokat inni), így nem tartom kizártnak, hogy elvonja a növényektől/ből, bár nekem nincs szobanövényem, így azért 100%-ig nem vagyok biztos benne. Plusz még ott van, hogy a VG képes rátapadni bútorokra, üvegfelületre, kijelzőkre s.t.b. így az sem elvetendő, hogy a növényekre is rátapadhat, ami miatt nehezen lélegzik, pontosabban nehezen bocsát ki oxigént. De azért várj még más válaszra is, mert személyes tapasztalatom nincs.

3 kedvelés

Én reálisnak tartom, hogy a növények nem rajonganak annyira a vape-ért mint mi…károsan hat rájuk az általad leírtak miatt.

2 kedvelés

Nálunk egyebként is elszáradt minden növény eddig is. :grin:

3 kedvelés

Nálam sem él sokáig növény, mivel alig süt be a nap, alig kapnak természetes fényt.

2 kedvelés

Köszönöm szépen nektek a válaszokat.
Nálam eddig szépen fejlődött minden növény. Emiatt gondoltam a vape-re.
De akkor marad a kinti gőzölés

Azért, ha valaki tapasztalt hasonlót írja meg.

2 kedvelés

De azért azt még jegyezném, hogy a munkahelyemen is elszáradnak a virágok az étkezőben, pedig rendesen gondozva vannak. Viszont nem mindegyik szárad el. Ott bent nem szabad vapelni vagy cigizni. Ráadásul ablak alatt vannak, így kapnak fényt rendesen. Azt senki nem érti mitől lehet, mert nyáron meg virágzott mindegyik. Úgyhogy érdekes témakör.

3 kedvelés

A feleségem ablakában meghót az orchidea, pedig figyel rá, a fiamnál, aki meg le sem sz…ja, ott virul. :grin: Lelkük van, na.

2 kedvelés

Nálam nincs bajuk a növényeknek, pedig kapják rendesen az ecigi gőzt…
Lehet ez növény függő is.

7 kedvelés

Akkor lehet más bajuk van. Ez bíztató, ha vape oldalról nézem :wink::grin:
Citromsárgák lesznek a levelek, de nem minden növényem reagál így.
Fura jelenség az biztos, hogy korábban nem csinálták.

1 kedvelés

Nem lehet, hogy nem szeretik azt az ízt, amit használsz? :thinking: :joy: (Vagy elvonási tünetek :grin:)

A VG kicsapódásán kívül nemigen tudnék más indokot… :roll_eyes:

Igazad lehet. A VG épp eleg ha eltömíti a növény pólusait. Nem lélegzik, megfullad.
Most lemosom az összes virágom és megnézem ecigi nélkül, hogy reagálnak.

1 kedvelés

Milyen hőmérsékletben vannak? Nekem a erkélyajtónál ahol a növények vannak, max 18 fok lehet, de inkább kevesebb

1 kedvelés

Szerintem a fűtés miatti száraz levegő jobban közrejátszhat. Nekem tillandsiáim vannak, naponta spriccelem őket és semmi bajuk. Lakásban gőzölünk, erkély nincs, ráadásul száraz, távfűtéses panel.

1 kedvelés

Nálam nem száraz a levegő. 60-70% között van a páratartalom.
Most elkezdem újra spriccolni én is őket.
Amúgy 21,5 fokon vannak a virágaim.
De kezdek beletörődni, hogy nem a vape a ludas.

Ha semmi más nem változott a tavalyi fütés szezon óta csak az, hogy átálltál vape-re akkor a virágok nagy eséllyel emiatt kókadoznak…sajnos. Persze simán lehet más oka is, de ez a logikusabb.

Ha virágföldet használsz alájuk, az is lehet gond, mert nem mindegy milyet teszel a cserépbe. Mikor az Obiban dolgoztam ott tűnt fel, hogy 4 féle virágföld van, nem minden esetben jó nekik az “általános” fajta.

1 kedvelés

Itt is van, a középsőt szerintem ki fogjuk dobni, konyec… :pensive:


Az alsó képen lévők közül meg egy van ami kókadozik. Fene tudja miért. :thinking:


Ez kényes fajta, de tavaly télen semmi sárga levelet nem produkált.

Nalam az orchidea mar kb az ajtoban ongyilkos lesz :joy: