Dohányos vs vaper lakás

Ez a kép eredetileg a dohányos és nem dohányos lakás közti különbséget mutatja, de ugyanúgy lehetne dohányos és vaper lakás közti különbség is! :slightly_smiling_face::dash::+1:

Screenshot_2020-11-08-07-50-12-929_com.android.chrome

8 kedvelés

Szia. Valóban tisztább, de a VG lerakódik, nálam a TV-re leginkább, és sokszor alig lehet letisztítani. Nagyon nehéz. Ha valakinek van tippje hogy mivel lehet próbálkozni az jó lenne :slightly_smiling_face: Köszönöm :kissing_heart:

Nem tudom, én a monitor előtt pöfékelek mindig és én még nem tapasztaltam hogy bármi is lerakódott volna, pedig a monitorhoz közelebb ül az ember, így több gőz is megy rá. Tv-t nem tartok, viszont sokat ülök gép előtt, szabadnapjaimon akár 12-14 órát egy nap, de én még hagyományos poron kívül semmilyen lerakódást nem tapasztaltam, pedig a dl nyomja a gőzt rendesen. Nem lehet hogy inkább valamelyik (vagy többféle) aroma lehet a ludas? Mert én például sokkal kisebb százalékban aromázok mint mások és a kevésbé erős ízeket szeretem. Ellenben napi 25-30ml 90% vg arányű likvidet is elpöfékeltem régen, mostanában csak 10-15ml-t naponta. De lerakódást soha nem tapasztaltam.

Onnan vettem észre, hogy filmréteget képez, hogy olyan filmréteget képez, amin nem nagyon rakódik le por. Viszont ráfújom a ciffet az nem lassan folyik le, mint mondjuk egy ablaknál, hanem gyorsan mert síkos a képernyő. Hát aroma, nem is tudom. :thinking: Édes vackokat szívok csak. 10%-on még nem mentem túl.

Szerintem inkább az aroma lehet a ludas, én inkább dohányos aromákat szívok többnyire 2-4%-ban bekeverve, nagyobb mennyiségben mint az mtl userek, de én még ilyet nem tapasztaltam. Jó példa az íz érzékenységemre, hogy amit adtatok aromákat, van köztük amit 15%-ban javasol a gyártó, azt bekevertem magamnak 7.5%-ban és nekem olyan karakteres édes lett úgyis, hogy maradék semleges dohányos levessel fel kellett higítanom a duplájára és még azután is kellően hangsúlyos maradt az én ízlésemhez. Ilyet én még tényleg nem tapasztaltam, nálunk mindkét monitoron szépen megül a száraz ronggyal letörölhető száraz por, de ha nagyon el van hanyagolva és már nem elég hatásos a száraz portörlő, akkor én sima 20%-os ecettel locsolt pzs-vel szoktam a monitorokat lepucolni. Ha az LCD monitor képernyőt nem bántja, akkor minden bizonnyal a led tv képeryőt sem fogja.

1 kedvelés

Ezt kipróbálom köszönöm :blush:

Másfél évet dolgoztam portán, ahol egész nap vapeltünk bent heti 7 napot. A hideg ablaküvegre jócskán csapódott le, de a monitorra szinte soha. Nem lehet, hogy a TV felülete valami hűvösebb helyen van, mint a szobahőmérséklet (rosszul szigetelő ablak közelébe, vagy nem tudom).

1 kedvelés

A falon van, ami egyébként hideg. Azta erre sosem gondoltam volna :flushed:

1 kedvelés

Akkor (szerintem) itt lesz a kutya elásva. Legalább is saját tapasztalatból építkezve erre tudnék következtetni.

2 kedvelés

Köszönöm, ez sokat segített. :slightly_smiling_face: Így akkor már nem okolom magamat, hogy nem jön le könnyen, illetve nem fogok ezentúl órákat elcseszni, hogy levakarjam a VG-t a TV-ről. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Én amíg nem vapeltem is találkoztam ezzel a problémával mint Te @Vaperina_Kinga!
És nekem is hideg falon van led tv,amióta a szobába vapelek (inkább dl) azóta nem vettem volna hogy jobban koszolódna!:grinning:

1 kedvelés