Drágulások jönnek

Na de +++++ álljunk hozzá, majd meglátjuk mi lesz! :wink: :joy: :joy:

1 kedvelés

Nem tudom. Készüléket nálunk már most se nem kapni. Ami van nekem, ajándék volt, vagy használtan vettem. A PG-VG -t most is vödörben veszem (Tudjátok hol). Az aromákra talán ráfoghatják mindre, hogy élelmiszer aroma (Ezen imádkozom) A nic. meg már most is drága, egyedül arra sosem panaszkodtam, mert egyedül az, amit üldözni lehet, csak még nem tudtam megválni tőle egészen. Olyan, mintha az ételt teljesen sótlanul kellene fogyasztanom. Először a nyugdíjba menetelemet várom. Utána a kaszást. Azután mi lesz ezzel a világgal, ahol egyedül a pénz az úr, az emberélet meg a munka becsülete egy nagy nulla, majd a jó Isten eldönti.

4 kedvelés

Már folyamatban van tehát a dohánytermékek adóztatásáról szóló 2011. évi uniós irányelv aktualizálása, és ennek keretében az új típusú dohánytermékek – így például az elektromos cigaretta, és a hevített dohánytermékeket – adóztatását is a hagyományos cigaretták adóterheléséhez kötnék. A döntéshozók ugyanis felismerték azt a kedvezőtlen trendet, miszerint az új, nem hagyományos dohánytermékek egyre népszerűbbek a fiatalok körében.

Az erősebb elektromos cigaretták esetében 40 százalékos, míg a gyengébb elektromos cigaretták (párologtatási technikájú termékek) 20 százalékos jövedéki adót vetnének ki a kiszivárgott anyag javaslata szerint. A hevített dohánytermékekre 55 százalékos jövedéki adót vetnek ki, ami 1000 eladott darabonként 91 eurós adókulcsot jelent.

Magánvélemény!!!

Lehet körbeszaglásztak és megtudták nagyjából hogy…

  • Figyeld már 18 millió ember vapel az unijóban…
    -Óóó hát akkor ne tiltsuk be adóztassuk meg őket :blush::clown_face:
2 kedvelés

Szerintem is így van. Sokan vapelnek a választókból,tehát nem túl hatékony ha betiltja a kővetkező választásra bézve. De ugye a dohánylobbi üti hátulról a mi drága megválasztott vezetőinket,tehát valahogy mégiscsak vissza kellene szorítani az elektromos cigit :lying_face:

1 kedvelés

gazemberek vannak megválasztva…azt kapjuk amit várni lehet…nekik meg megy a lobbypénz a zsebbe.

Szerintem meg pont, hogy nem jelentős a vape az egészet nézve, sőt még a hevítős se…pont azon megy most az izzadás, hogy ez ne is változzon.

1 kedvelés

Már a sok is kevés nekik :disappointed:

1 kedvelés

Te visszautasítanád ugye? A másik felét nem választották meg a dollár milliárdokat meg el tapsolták! Akkor lenne itt igazán megint jó világ!:rofl::rofl::rofl:

Nem muszáj a sz@r és a fos közül választani…
Én eleve nem lennék olyan akinek felajánlanák…plusz ha valamit megadóztatnék az pont a halált gyártó cégek lennének

1 kedvelés

Van egy rossz hírem: azért ilyenek, mert ennyi a felhozatal, mondhatjuk ilyenek vagyunk mi, általában véve. Akik ott ülnek a tűz körül nem egy másik bolygóról jöttek, hanem a szomszédaink. Szóval van baj, bőven, de nem fentről kell kezdeni a változtatást, hanem alulról. Ami hát nem könnyű, nem is megy már 30 éve.

2 kedvelés

A mostani választáson is volt becsületesebb alternatíva (nem a moslékkoalíció) mégis arra szavazott a 95% akiket most joggal kritizál vagy kritizálna. De hagyjuk is…csak akkor panaszkodni sem érdemes mikor teszik amit szoktak az emberek kárára.
Drágulás lesz mert azok döntenek akik eddig is…fogadjátok el.

Én nem a politikáról beszélek, én az emberek mentalitásáról beszélk úgy általában. A poilitika már csak ennek a kirakatba tolt tükörképe. Amit ott látsz, azt termelte ki a nép.

Ha fogsz 1000 random magyart, akik választhatnak a kedvező, de törvénytelen, vagy a kedvezötlen, de törvényes között, akkor mennyi lesz az arány? A gondok itt kezdődnek, minden más szerintem csak következmény.

2 kedvelés

Ez olyan mint az MTL/RTA. Van X, Y, Z tank. Az X-nek vannak hiányosságai de ennek ellenére 100 emberből 58 ezt veszi mert a hiányosságaival is egy megbízható tank. Van az Y tank ami egy régi de bevált modell . De az új RTA sajna ezer sebből vérzik. Folyat, szelel, lejár a topcap, elreped a palást. Ezer hiba ellenére a jó öregek még mindíg bizalmat szavaznak. A 100- ból 28. És egyidőben ezekkel debütál a Z tank. Jó a reklám a dizájn de még senki nem próbálta. Ennek ellenére 100 ból 6 ember ezt választja. A kérdés az a következő RTA lesz olyan jó hogy a vacilláló 40-50 ember is ezt a Z tankot válassza? Vagy úgy járnak mind az elődjeik akik a bemutató előtt kóperáltak mindenkivel aztán nagyot buktak?:thinking:

1 kedvelés

@Ispy -nek igaza van. Hány embernek van +lóvé a tárcájában ha megfogja a rendőr vagy a parkolóőr?
Korruptak vagyunk (illetve támogatjuk), csak szar amikor nekünk fáj :disappointed_relieved:

2 kedvelés

Ez îgy is marad! Ki szereti ha fáj?!

Sajnos a mai világunkban egyeseknél, van az a pénz, amiért korpásodik az ember haja! :face_with_hand_over_mouth: :sweat_smile:

Még nekem is :rofl: :rofl: :rofl:

Csorog a könnyem a nevetéstől, ettől a videótól…bski…:rofl::rofl::rofl:

@Ispy
Mondhatni a hiba gyökere a nemzetben keresendő.(Közhely, de igaz)
Jókat írtál.
Annyi még eszembe jutott, hogy amíg nagyon sokan trükköznek, megoldanak mindent okosba, addig a vezetőktől sem várhatunk mást.
Sokan még büszkélkednek is vele, hogy éppen hogyan sikerült kijátszania a dolgokat.
(És az abszolút erkölcsi nullák még sajnos a közeli barátaikat és ismerőseiket is képesek átverni.)
Nem tudom, hogy ez más népeknél hogyan van, de nálunk ezt tapasztalom.
Nem csoda, hogy alapvetően bizalmatlanok vagyunk egymáshoz, megvan az alapja sajnos.