Dohányzóhely vs. Vapelő hely aromák bevonásával

Itt van Fehérváron a Győri keksz egyik gyára. TPA aromával dolgoznak. Egyik ottani dolgozó még adja is el rendszeresen az IBC-ből lecsapolt aromát. :sweat_smile:

Egy haverom kérdezi, van jó desszert íz okosba? :sweat_smile: 1-2 liter győri “ides”.

Ja igen, a krémeket kifelejtettem. Mindenki megette, megitta, bevitte, bevette valamilyen formában ezeket, és akkor sem hiszik el, hogy nem káros. Szóval engem már úgy különösebben nem hajt a vágy, hogy bárkit is meggyőzzek. Aki gyógyszereket szed is PG-t tol magába.

2 kedvelés

Bourbon vanília aromáról tudok, de elvileg a csoki bevonatosat is megbolondítják csoki aromával.

Kb. az is igaz, hogy ami vaníliás, azon termékek csupán 99.98 százaléka szintetikus aromázott. :joy: Végnélküli lista lehetne.
Cukrászatban megy a vg orrba-szájba.
Minden veszélyes!

1 kedvelés

A zasszonynak ( néha egyes utasoknak is… ) azt szoktam mondani, hogy nem vagyok én rasszista, mindenkit egyformán utálok! :face_with_hand_over_mouth:

1 kedvelés

Ez azért van, mert amióta e-cigi, és vépelés van, azota a cigi gyáraknak nagyon leesett a bevételük. Mert egyre többen állnak át az analógról a vape-re. És ezek a gyárak védekezésként, terjesztenek mindenféle analfabétaságot… H minket visszább toljanak a létrán lefelé.
Mult héten szombaton, mikor vettem a grus/siegfried dl szettet, előttem egy 60 év körüli idős házaspár vett e-cigit… Úgyhogy nyugi, nincs itt semmi gond. Jó úton halad a vépelés… :smiling_face:

5 kedvelés

Sajnos @Zoli76 igazad lesz.

A környezemben mindenki optimista, derülátó, jókedélyű emberként ismer, de…
…ebben a kérdésben pont a vape népszerűsége, ami már most összemérhető a dohány fogyasztók számával fog dönteni: A “saját érdekünkben” elkezdik szabályozni (TPD1-2-3…) és ez sajnos adótartalom növekedéssel jár, pótolandó a kiesett bevételt. Sőt, a vape-el mégtöbb embert, főleg fiatalt fognak elérni, a lényeg a függőség kialakítása, így egyre drágább lesz, elérhetőbb és főleg elismerten egészségesebb.

(anyu sem tud róla mer’ nem is büdös)

Végül lesz minden munkahelyen vapelő hely…
…de addigra már csak a ősemberek fognak cigizni.

image

1 kedvelés

Nekem is mondta kolléga, és tényleg őszinte jóakaratból, hogy az e-cigi káros, mert valami reggeli rádióműsorban mondta egy gyerekorvos(!), hogy rosszat tesz a vérkeringésnek, fulladsz tőle, és tönkreteszi a fogakat. És ezt állatkísérletekkel bizonyították. Aztán persze lehet, hogy nem teljesen ez hangzott el eredetileg, dehát most kezdjem el magyarázni…? Csak annyit mondtam, hogy a ciginél azért jobb.

Emellett pedig a társaság cigizni kivonuló része csak akkor kap megjegyzést a többiektől, ha túl gyakran tűnnek el :sweat_smile:

2 kedvelés

Nyilván káros az ecigi. Valamihez képest. Pl. a friss hegyilevegőhöz képest.

Itt a nikotin fogyasztáson van a (adó)hangsúly. Ha átalakul a dohány ipar, a fogyasztási szokások, ellenőrzött lesz és egészségesebb bármi másnál.

Trafikos Iquos és Elfbar már bejövős…:hourglass_flowing_sand:

1 kedvelés

A fogakat sajnos megerősítem, az igaz is lehet simán…

A múltkor egy éjjel a sötétben majdnem kib@xtam a szemfogaimat a nagy Yihivel, amiről korábban levettem a tankot :joy:

1 kedvelés

Csípi a BAT szemét, hogy nem rakjuk tele a zsebüket. Pont úgy csípi, mint a dohányzóban a vapelő szemét a cigifüst. :sweat_smile: Az orvosoknak egyszer, alkalom adtán szeretném megüzenni, hogy a gyerekorvos a gyerekekhez ért, a fogorvos a fogakhoz, a tüdőgyógyász a tüdőhöz, mi meg az e-cigihez. :woman_shrugging:

6 kedvelés

A suszternek meg a cipője rossz :grin:

Régen voltak híres tüdőgyógyász orvosok, akik a nevüket adták az ecigi mellett…

1 kedvelés

Azoknak a nevét ma már senki nem ismeri. Egyszer állnak ki az egészség mellett aztán bajba kerülnek…

Kár érte…pedig 2010 körül még voltak ilyen anyagok…ok, tudom.
Más világ volt. Visszasírom. Se járvány, se csóróság, se válságok, se háború, a majomhím nem lőtt…inkább folyna a clearomizerem.
A fél ország egy depresszió :roll_eyes:
Csak azt ne érjem meg, hogy igazoltatnak, honnan van a vape cucc a kezemben :rage:

1 kedvelés

Én majd megmondom, a Vstickinget Nyitray Piroska barátnőmtől vettem, fel mentem érte pestig, szóval le lehet kopni. :joy:

1 kedvelés

Mikor jöttünk haza olaszból, mondom a reptéren pöffentek már egyet, abba a röpke három és fél órában, amíg várunk. Ja, de nincsen kültéri dohányzó, csak ilyen üvegkalitka, amiben van egy kva nagy elszívó, előtte tömött sorok és közben mindenki bámul, mint a kirakatot…inkább nem vépeltem. :grin:

2 kedvelés

Németben is ilyenek vannak. :confused: Rohadt zavaró…

2 kedvelés

Autóval kell járni és nincs gond…:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Magyarhonban is …úgymond "buszmegállók"a nagy nevű gyógyszergyár és társaiban .

2 kedvelés