Dohány Vaporizálás

Sziasztok!

Lehet rossz helyre írok de sajnos nem találtam megfelelő fórumot a problémámra.
Én nagyon régóta bolti dohányt veszek és töltöm.
Nemrégen találtam rá a vaporizálásra és gondoltam ez nagyon jó, elvileg jóval kevésbé károsabb mint a sima dohányzás.
Vettem is egy PAX 3 nevű készüléket hogy kiváltsam a dohány égését párologtatásra.
A gondom az hogy próbáltam cigaretta és pipadohánnyal is de ennek semmi gőze. :slightly_frowning_face:
Tudnátok esetleg ajánlani olyan bolti dohányt amivel működhet a vaporizálás aminek gőze is van hogy legalább némi füst feeling meglegyen?
Köszi!

Üdv! Pisti

Szia!
Én ezekkel nem kínlódnék. Amúgy sem biztos, hogy egészségesebb mint a vape. Illetve problémás nic, íz szempontból is…
Venni kell egy MTL szettet és kész. 6-10k egy 100 ml kész igazi dohánykivonatos leves költsége.
És lesz gőz, jó íz. :+1:

2 kedvelés

Közben utánaolvastam, mi is ez a készülék…hááát, én hamarabb gőzölném a dohány egy kis lábaskában, fejemre csapott törölközővel.:grin: Szerintem a kontrollált ecigizéshez semmi köze nincs.

Egy normális MTL szett pl. minden ízében hasonlít a hagyományos cigarettázáshoz.

3 kedvelés

Szia.Csatlokoznék Zoli76-hoz,igaza van egy jó MTL cuccal sokkal jobban járnál,és ezt tapasztalatból mondom :slightly_smiling_face:, igaz én DL vonalon mozgok,de próbáltam az MTL-t is:Én tavaly szeptemberben álltam át az ecigire 35 év analóg után,és nagyon örülök hogy meghoztam ezt a döntést :smirk:Egyébként az eciginek kifogyhatatlan a tárháza!És hozzáteszem élvezem a vape minden formáját!

3 kedvelés

Szia @Pison üdv köztünk :hugs:

A PAX 3 sajnos nem “olyan” vaporizer mint amilyenre Te gondolsz. Ezzel gyógynövényeket illetve egy bizonyos ittlon illegális “cuccot” lehet vele hevítve elszívni. Ezek egyikének állaga sem hasonlít az itthon ismeretes vágott,- és pipadohyányokéhoz. Az én javaslatom is egy MTL szett lenne.

3 kedvelés

Azt hittem először, hogy hülyéskedik… :open_mouth: De nem, most olvasom én is, hogy van ilyen, főleg CBD-hez stb. használatos. Gondolom, ez lenne az:
https://airvape.hu/2020/09/16/hello-world-2/

Valahogy úgy érzem, nem jó nekünk, ha összekeverik az e-vel a köztudatban. :thinking:

4 kedvelés

Hát úgy néz ki hogy ezt nagyon benéztem.
Igazából onnan jött az ötlet hogy van az IQOS , GLO és társai és én drágának találom a hevítőrudakat meg egyáltalán semmi szabadság nincs és én hülye azt gondoltam hogy ez a hevítős dolog miért ne működhetne dohánnyal és akkor vennék minőségi pipadohányt. Hát beszoptam.
Ha jól vettem ki van több szett is abból amit ti használtok (MTL, DL)
Én úgy dohányzok hogy egyből tüdőre szívom, kb 30 éve cigizek.
Tudnátok esetleg ajánlani 1-2 szettet ?
Nagyon megköszönném.

1 kedvelés

Hát, én a helyedben vennék egy olcsó podot tesztnek, akár innen az apróról, meg kell még hozzá nikotinos leves, szerintem legalább 10mg-os, ha mtl, én elsőnek azt próbálnám ki. Ajánlani nem szeretnék, nem podozok.

Ha új készülék, akkor kumulusvape.fr, ott néz szét, 50 eur felett ingyenes szállítás van, ha találtál valamit dobd be ide, hogy véleményezzük, mielőtt veszel megint valamit, ami nem használható.

Nézzél rá az ursa nano pro-ra, illetve a vaporesso xros 3-ra, ezek népszerű kezdő podok, viszont mindhez kell venni csere tartályt és/vagy porlasztót, plusz a leves, szerintem egy olyan 30k-val számolhatsz a belépő szinten is, mire használható lesz.

Podoknál van olyan, ahol a tartályban cserélhető a porlasztó és van olyan, ahol nem, így a tartályt kidobod a porlasztóval együtt. A porlasztó fogyó eszköz, használat és liquid függő, hogy 3 napig vagy 30 napig bírja, de mindenféleképpen kalkuláld be, hogy veszel többet, mert nem lehet leugrani a sarki boltba venni, külföldről kell rendelni, ami 3-6 nap köbö.

Minden más opció ennél többe jönne ki…amin lehet spórolni az a liquid, ha az ember magának keveri, ehhez kell némi matek, vagy kalkulátor használat, alapanyagok beszerzése, némi rászánt idő, de én nem ezzel kezdeném, csak ha eltökélt vagy a vape vonal mellett, egyébként harmad annyiból lehet kihozni a liquidet kábé.

Javaslom kicsit olvasgass cikkeket a témáról az oldalon és kérdezz ha valami nem világos, még az első kapavágás előtt.

7 kedvelés

A gond onnan indul, ha alapból pl. cigarettában, vagy pipában elégetésre szánt növényi anyagot hevítesz, akkor abból gőzt viszonylag magas hőfokon fogsz kapni. (Ld. pl. fa száraz lepárlása.) Itt ha gőz jön, két problémával szembesülsz azonnal. Az egyik a kiáramló gőz magas, 300 fok körüli, vagy annál magasabb hőmérséklete, ami szétégeti a légző szerveidet. A másik az, ami a legrosszabb a dohányzásban, a kátrány. A száraz növényi anyag hevítésével ugyanis a növényi anyagot roncsolod, annak egy részéből magas széntartalmú, aromás vegyületek (benzolok, kinonok, fenolok, naftalinok, antracének) vastagon jellemezhető koncentrációban képződnek és ezek képezik a gőz nagy részét. Ez rosszabb, mintha cigiznél, ugyanis ott legalább jelentősebb mértékben elégnek ezek a rákkeltő vegyületek. Ezek adják egyébként klasszikusan a csikk szagot. Nagyon károsak és nagy részük évek, vagy évezredek alatt sem bomlik le a környezetben, ugyanígy a tüdődben sem. Felejtsd el ezt a megoldást.

4 kedvelés

Szia. Amit @Ispy ajánlott neked, az ursa nano pro podkészülék, szerintem tökéletes választás lehet. Kezdésnek mindenképpen. Olvasom hogy egyből tüdőre szívod a cigit, ez a pod alkalmas arra is, meg a hagyományos szájból tüdőre módban is. Lehet hogy nem kellene rögtön DL cucc neked mert azért azt szokni kell és az ilyen mtl de dl-ben is használható cuccoknak a szűkebb levegőzése (szívási nehézsége) áll a legközelebb a cigarettához. Mondjuk a likvid nikotin erősség helyes megválasztása is fontos. Ha egyből tüdőre fogod szívni akkor jóval gyengébb is elég lesz. Nekem például tökéletesen bevált a cigaretta letételben egy hasonló pod készülék, egyből tüdőre szívva 3mg-os likviddel.

3 kedvelés

Üdv István és mindenki!

Átolvastam a gyorstalpalót és adnék ennek a dolognak egy esélyt.
Ha szerelni kell szerintem megoldom, a laptopomat is időnként szétszedem és kitakarítom, ezért nem viszem szervízbe, volt hogy a Xiaomi redni note 4 -es telóm kijelzőjét is kicseréltem Youtube videót nézve, tehát szerintem ez nem lenne vészes.
Az Ursa nano pro amit ajánlottál tetszik. Kipróbálnám.
Össze tudnál vagy tudnátok nekem dobni egy szettet (+ porlasztó + akku nem tudom mi kell hozzá + Liquid ) A Liquid-nél gondban vagyok , fogalmam sincs mit kellene és hogy, én jelenleg Austin sima kék dohányt veszek kb talán a barna Sophianae van egy szinten , legalábbis régen azt szívtam.
Ha belinkelnétek hogy hol vegyek és pontosan miket ami nekem egy pár hónapig elég az nagyon jó lenne.
Lenne 1-2 kérdésem ami felmerült bennem:
Elvileg ez a készülék 25 ml folyadék / Liquid tárolására képes. Ez kb hány alkalomra elegendő? Gondolok itt arra ha reggel feltöltöm akkor kitart egész napra (ha kb 30 szor akarok pöfékelni)
A másik kérdésem az ár kérdése , persze tudom hogy ami jóval kevésbé káros alternatíva ott nem biztos hogy az árat kell nézni de engem mégis érdekelne.
Tudom hogy nagyon nehéz ezt meghatározni de napi/ 30 szál cigihez viszonyítva és az 1 éves költséget figyelembe véve (porlasztó és kazán csere stb ) vajon az 1 havi vaporizálás mekkora költség lenne?
Számolgattam kicsit és nálam most kb így alakul:
3000ft 50g dohány elég 2 napig
15 x 3000 = 45000 kb 30 nap

  • cigarettahüvely kb 5 az kb 1500 ft
    kb 1 havi dohányzás 46500
    Ez egy durva számítás, még soha nem számoltam ki, +/- 10% eltérés simán lehetséges. (de nem is ez a lényeg)

GLO 2 hónapja vettem , nem jött be. (kb 10 szálat szívtam, köhögők tőle mint egy tüdőrákos)
1650 1 doboz
4950 3 doboz az nekem 2 nap
74250 lenne kb 30 nap

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szia durván 5-6000 Ft/hónap az adagom huzallal vattával kb.

Ha porlasztó, akkor havi 1-3 db, később ez jöhet Kínából akár (kb 2-3hl hét), eun belül 1 hét de picit drágább. Az ursába 12 eur 5 darab. A liquid, ha magadnak kevered kb 20-60 forint per mili.

Szóval havi 3 porlasztó 2400 forint, napi 5ml fogyasztással számolva egy átlagos 40 forinttal az 30x5x40, szóval az egész kb 9-10k, havonta. Ha magadnak építesz porlasztót és nem készen veszed, akkor 3000 forintból fél-egy évig is ellehetsz, akkor kb a fele, azaz 5-6k havonta.

Ami sok, az az elején a hardver beszerzés, illetve a megfeleő íz megtalálása.

Ezek csak ilyen kábé számok, elég sokmindentől függ mennyi az annyi, de 1-2 havi cigipénzből el lehet indulni és utána az 30-40k plusz a zsebedben, azaz éves szinten 300k megtakarítás, úgy, hogy közben boldogan vépelsz. És javulást fogsz tapasztalni a cigi után, de az első pár hétben köhögés előfordulhat, de ez normálisnak mondható.

Majd lesz időm összelinkelek neked egy kezdő csomagot.

Később maradhatsz pod vonalon is, de én ha megvan a pod és sikerült lerakni minden mást vennék egy komolyabb külső akkus modot és egy rtat és írány az építés, ha egy mobilt szét tudsz szedni, nem lesz gond. De kezdésnek egy pod, mert minden nap, amit nem vépeléssel töltesz, az anyagi veszteség.

2 kedvelés

Ursa nano pro:
https://liquidhall.com/keszuelekekszettek/pod-keszuelekek/pod-szettek/lost-vape-ursa-nano-pro-pod-kit

Porlasztó:

Üres podfej (egy 3 darabot nem árt venni, mert akkor felváltva tudsz más ízeket is használni, meg legyen tartalák, ezek is elhasználodnak):

Mentes alap folyadék, 70vg30pg jó lesz:

Nikotin, ebből vegyél vagy 2 packot (20 db):

Na most a feladat, hogy be kell lőni milyen erős legyen a folyadék, mennyi legyen a nikotin tartalma, illetve ki kell találni az íz világot. Nem, cigi íze sosem lesz, cserébe lehet sütis, dohányos, sütis-dohányos, gyümölcsös, mentolos gyümölcsös vagy hűsítős gyümölcsös.

Ez pl barack-ananász-hűsítő, elég kellemes cucc:

Ilyen flakonba tudsz keverni:

Egy ilyen nem árt a flakonok nyitásához:

Méréshez:

A gyümölcs azért jó, mert összekeverés után nem kell sokat várni, pár óra/1-2 nap és használható is.

Az alap folyadékból, az aromából és a nikotin boosterből lesz a kész folyadék, amit lehet a podba tölteni, én kezdésnek egy 8mg-os erősséget javaslok, szóval csinálsz mondjuk 20 ml kész folyadékot 8mg-ra és teszteled. Aztán vagy felfelé mész vagy lefelé, attól függően mennyire elég vagy sem. Anyámnak 8mggal kezdük, most 10-en van, igaz bagozik mellete, tehát egy 10-12 kelleni fog, de az első pár hétben az erősebb levestől lehet erősebb köhögés, ezt is egyéne válogatja.

20ml 8mgos kész liquid úgy lesz, hogy 9.6ml alap, 8ml nikotin booster és 2,4ml aroma (nem agysebészet, nem kell cseppre megegyezni a mennyiségeknek, de azért nem árt törekedni az arányokra).

Szóval vegyél több üres flakont is, hogy tudjál több tesztet keverni.

Vagy a B opció, hogy veszel kész levest, ami drága és lutri, de cserébe nem kell pancsolnod, legalább is az elején:

Itt szerintem mindenki magának kotyvasztja a levesét, de én is kész levesekkel kezdtem, kérdés mennyire vagy bevállalos az elején.

4 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ.
Mindent értek.
Kicsit átrágom a dolgokat.
Nagyon nagy segítség volt hogy belinkelted mit kell vennem. Köszönöm!

Ha pedig picit spórolnál, akkor a https://www.liquid-aroma.hu -n most mindenre 20% akció van az SZN23 kuponkóddal.
Van ursájuk is.

2 kedvelés

Köszi.
Ez micsoda? “Van ursájuk is.” ?

Szia.
Erre gondolt Kata.

És most van 20% kedvezmény a szn23 kuponkóddal.

3 kedvelés

Hát hogy van ursájuk. :grinning:
Ispy ajánlotta az ursa nano pro-t. Van a liquid-aromán is, ugyanannyiért, mint a többi shopban, csak itt most van 20% akciooo.

Köszi. :slight_smile: Most már értem.
Hírtelem azt hittem valami fontos kiegészítő ami felett átsiklottam de most már vágom hogy csak becézgetted a készüléket. Kicsit szoknom kell a nyelvezetet. :slight_smile: Köszönöm a segítséged.
Ahogy nézegetem nem mindent árulnak ami kellene: pl ezt: Lost Vape UB Mini S2 1ohm porlasztó 5db - Liquid-Aroma.hu

1 kedvelés