DNA 75C chip beállítása

Sziasztok!
Most jutottam el odáig, hogy be szeretném állítani a DNA75C chipes modomat.
Igazából nekem 2 profilra lenne szükségem, a többit le kellene tiltani. Ez nem annyira sikerül, mert visszatér, hiába veszem ki a pipát a szoftverben.
Illetve a Watt állítását szeretném 0,1-re tenni, ezt sem találtam meg a szoftverben.
A TC profilnál vannak előre programozott huzalok, viszont ha manuálisan adnom meg a hőmérsékleti együttható értékét, akkor nem lesz több pont a görbén, hanem csak 1 helyen lesz egy érték, a görbe folytatódik ettől függetlenül.
Lehet, hogy majd lesz még kérdésem ezzel kapcsolatban, egyelőre ennyi lenne a dolog.
Előre is köszönöm a segítséget!

3 kedvelés

A kész( módosított) profilt visszatöltötted a gépre?

Profilt ki/bekapcsolni- elrejteni Escribe alól tudsz (general fül alul ‘hide this profile’)
A léptetést Theme Designer alatt, mindjárt lövök 1 képet, merre keresgélj…

4 kedvelés

Ezt(valami ilyesmit :smiley: ) keresd, bekattintod a szerkeszteni kívánt mezőt, ott kell lennie

Bocsi, nem tudom felrakni valamiért eredeti méretben, de a lényeg ilyen gatya minőségben is kivehető :woozy_face:

3 kedvelés

Tc huzal hoz az értékeket én csv file-ban szoktam megadni és úgy importálni.
Az import után már hozzá lehet rendelni a profilokhoz.

(képet most nem tudok csatolni, de ha kell, írj és este összerakom a lépéseket)

4 kedvelés

Eeeegen, ez a finomabbik módszer :smiley:

Ha nem titok, megkérdezhetem, milyen készülékről van szó?

Illetve milyen huzalokkal tervezed használni?

Köszönöm

Ha már így felhánytorgattad, NiFe30-hoz (520 TCR ) nincs készen eldugva nálad valahol egy csv?

Köszi mindenkinek.
A profilokat sikerült beállítani, csak 2 van.
Az egyéb funkciókat kikapcsoltam, replay, preheat, punch.
Az állítást sikerült 0.1-re levennem, TC módban meg 0.5 maradt, ott nem sikerült, de ott az is megfelel bőven, a hőmérsékletet pedig 1 fokonként tudom most állítani.
Most megnéztem a manuális anyag bevitelét, igazából nem kell több pont, mert mutatja a párokat, ha bárhová viszem az egeret.
Hozzáadtam együttható alapján NiFe30-at és a gyári NiFethal30-tól nem sokban tér el.
Nagyon kicsi különbség viszont van.

2 kedvelés

A gyári értékek: 250 fokon 1,506
Ha beírom manuálisam a coeff értéket: 250 fokon 1,526
Ez kb. 7 fok eltérést jelent 250 fok környékén. Ami szerintem nem nagy vész.
De érdemes lehet manuálisan beírni szerintem a huzal gyártójánál fellelhető értéket.
Bocsánat, ez nem celsius, hanem fahrenheit, úgyhogy nem jó amit írtam.

2 kedvelés

Emlékeim szerint a gyári a 320-as TCR-ű (resistherm) madzaghoz tartozik, ha nem azt teszed bele, okozhat meglepit :smiley:. Én 520-ast használok, azért is keresnék kész csv-t…

2 kedvelés

Hát 320-as TCR és 520 TCR között nem 2 század ohm lesz a különbség, hanem 4 tized ahogy elnézem a gyári görbéket.
Úgyhogy szerintem nem a 320 TCR-ű dicodes NiFe30-hoz van írva a gyári.
Viszont lényegében akkor mi értelme van most a CSV-nek?
Jobb alul végülis meg lehet adni a CoEff értéket manuálisan.
Annyi különbséget látok, hogy a gyárilag hozzáadottak tagolva vannak, míg ha beírom nincs tagolás, de az ellenállás-hőfok párok stimmelnek.

A TCR megadással egy egy viszonyítási pontos, lineáris görbét kapsz. Egy tisztességesen megírt csv pedig egy szép, hullámzó görbét eredményez. Azért ez egységsugarú user esetében nem feltétlenül érződik ki, de ez áll közelebb a valósághoz.

Esetemben az induló ellenállás valahol 0,25-0,3 között van egyébként, úgyhogy a 0.4V/A különbség brutálisan sok :smiley:

2 kedvelés

Értem.
Egyébként ellenőriztem is, a 320-as érték 4 tized ohm az eltérés 230 celsius esetén, tehát ami gyárilag benne van a szoftverben biztosan 520 körüli értéket takar.
De pl. SS esetén is vannak eltérések 100 v. 105 coeff érték miatt.
Én Zivipfről veszem a huzalt, ahol meg van adva a coeff érték a pontos anyagminőség mellett.
Sok gyártó ezzel nem foglalkozik.
Nagyjából sikerült a zárolási és a főképernyőt személyre szabnom.
Dicodesen fogom tesztelni a TC-s huzalokat és DNA-ra csak azt fogom majd beírni amelyik a leginkább megfelel az ízlésemnek, meg viszonylag könnyen lehet vele dolgozni, Titanium és Ni200 a két véglet, előbbi brutál merev, utóbbi meg egyből deformálódik.
Én az NiFe30 huzalt látom befutónak a tekerés alapján, de majd az ízek megmutatják.

2 kedvelés

Ez meg a kettő között, dolgozni jó vele és egész jó th-t is ad, ízre is jó. Nagy szerelem a nife30. A Ni200 valami katasztrófa :joy:

Szintén zivipf drót, 29ga :smiley:

5 kedvelés

Nekem asszem 28GA-s van.
Igen, kb. az Ni80-hoz tudnám leginkább hasonlítani, magát a menetek tekerését.
A tekercseket már régebben elkészítettem, most az éles próba van soron.
Remélem nekem is beválik. :slightly_smiling_face:
Egyébként Ni200-at és NiFe30-at nem szoktad oxidálni, egy pillanatnyi hevítés sincs?
Én csak áttöröltem őket alkohollal, nem tervezek pillanatnyi izzítást sem.
Sokan szeretik amúgy a replay módot is, azt használod? Bár Dicodesen nincs és az nekem az elsődleges, a ZQ Essent csak másodlagos MOD, ritkábban lesz használva szerintem.
Remélem most sikerült nagyvonalakban beállítanom a saját szájízem szerint, még egy finomhangolást tervezek a szoftverben és utána nem kötöm többet gépre.
A komolyabb beállításokba nem mentem bele, mivel engedélyezni kellett volna még ezt-azt és macOS-en kicsit más a felület, anno windowson belenéztem a többibe is.
Asszem te írtad még régebben, hogy az akksi feszt azt emeljem meg, nehogy mélymerülés legyen a gond, bár az nem gond nekem, mert kiraktam a százalékos kijelzés helyett a cella feszültséget.
Mindig 3,4-3,5 körül cserélem feltöltött akksira.

2 kedvelés

Azaz, én lehettem. Ni200-at nem használtam, egyszerűen undorító vele dolgozni, buszkerék méretű,12menet tekerés kell egy icipic ellenálláshoz is,nagyon nem szerettem. NiFe30-t volt,hogy épp csak kékesre leoxidáltam, de általában csak izopropilos áttörlést kap.

3 kedvelés

@Baluu
ZQ Essent DNA 75C készülékről lenne szó.
Elsősorban NiFe30
TCR=520 csv file érdekelne.
@Gumikacsa is igényt tartana rá. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm @Janos_Groszeibl.
Milyen jól tetted, hogy megelőztél a link-kel. :+1:

Bocsi csak be segítettem…