Drótok harca

Sziasztok!
A mai este folyamán, a kanapén ülve egy érdekes gondolat futott át az agyamon… emiatt szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy Zeus X tank, ami ugye DL-re lett kitalálva. Használtam már mindenféle dróttal, viszont mivel van itthon sima 28-as kanthal, ss316l és n80 is, arra gondoltam megpróbálnám ezek valamelyikével megtekerni.
Az lenne a kérdésem hogy próbált már valamelyikőtök ilyet, illetve mennyire van kőbe vésve hogy DL-ben érdemes 1 ohm alatt maradni?
Köszönöm szépen előre is!
És bocsánat hogy ilyen bonyolult voltam, kicsit hosszú volt a nap…

3 kedvelés

Sajnos én még ilyen beállítást nem találtam egyik modban sem…
Aegis Legend
Aegis Solo
Rincoe Manto S és Pro

1 kedvelés

Szia! Én a Dvarw Dl-be 0,8-1,2 ohmos tekeréseket használok. 18-30 watt között! Tökéletes ízek, jó zsíros gőzök! Bár Zeust még nem használtam, de szerintem abba is simán belerakhatod!

2 kedvelés

Egy órával ezelőtt távozott az ingatlanból egy ifjonc, Zeus X, kanthal, 0,9 ohm, 25W. És végtelenül elégedett volt az alkotással. :face_with_hand_over_mouth:

4 kedvelés

Zeus X-be a legjobb Dualra a 2.5 magos Alien V2 Coilology Coil :slight_smile:
Single be meg 3 magos ugyan úgy Alien V2.
Ez a Coil a legjobb Zeus X-be :slight_smile:

1 kedvelés

És még mondja valaki, hogy fiatalság-bolondság! :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ami nekem eddig a legjobban bejött:
2.5 magon, duálban, 28ga*2/38ga n80 clapton.
Viszont nem hagy nyugodni ez a gondolat…

1 kedvelés

Szia, Zeus-okat is használok. A1 huzal van most csak itthon, de nincs is vele semmi bajom. Én is kb 0,6-0,7 ohm körülire építem a Zeusokba single-be, de én 45-50W körül használom.Smart mód bekapcsolva 0,64 ohm-nál 32W-ra állítja be, levegőzés kb 1/3-ig nyitva. Így nem jó. Ha még jobban elzárom a levegőt akkor sem, max ha nem 9:1 keverési arányt használnék, hanem több aromát tennék a liquidbe. Viszont 1/3 levegőnél és 50W-on már megvan a jóság.VW módban normál előizzításnál.
Viszont hard előmelegítéssel még jobb. Az az igazság, hogy a legjobb ízeket 0,15 ohm-on értem el SS huzallal 50-55W-on hajtva fél alatti levegőnyitásnál. Zeusnál nagyon függ még a driptiptől is az eredmény. Én a magasabbakat kedvelem, mert nem szeretem a fémet szopogatni. Szóval biztosan lehet a Zeus-t is 1 ohm körüli coillal használni, de nálam ez a 0,6-0,7 a határ és itt sem sokat nyerek az aksik tekintetében.PErsze a magasabb ellenállásnál takarékosabb is, a 0,15-nél 3x-ra el lehet szívni simán egy tankot. Vattázás: erről most nem tudok írni, mert azt elfelejtettem, hogy melyikben milyen van. Én azt mondom, hogy árban semmit nem nyer az ember, ha egy Zeust szeretne mtl tanknak használni, max ízben veszít. Ezért értelmét sem látom. Nálam volt BRSKR V2 és hellvape md is, egyik sem győzött meg. Ez jórészt az én hibám lehet, mert nem is szántam rá az időt, hogy kikísérletezzem mi is lenne a legjobb építés ezekbe,de szerintem aki mtl-ezne az vegyen mtl tankot. Zeus végképp nem erre való, vagy csak én nem jöttem rá mi a titka? Őszinte leszek:szerintem elég egy vaper módot is kitapasztalni, még az is hónapok, vagy évek, főleg ha nem csak egy féle tankot használ az ember. Sok sikert, ha kísérleteznél és ha lesz valamilyen tuti recepted, akkor légy szíves értesíts róla, mert egy próbát megérhet az építése.
Ja a modok: vaporesso switcher-ek.

5 kedvelés

Kihagytam: vaterán sokféle kanthal huzalt lehet venni 120-160 ft/m áron, ha kísérleteznél.

Szia!
Köszönöm a válaszodat! :slightly_smiling_face:
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy mekkora huzzalal használod, illetve mekkora a magátmérő és a tekerés?
Nekem most 26ga van itthon.
Most dolgozom, de ha hazaérek szeretném kipróbálni
Én is a sárga drip tippet használom,nem szeretek szopni :wink:

2 kedvelés

Én 32G+0,3x0,8 lapos alien claptont használok.
Tekerés magja változó, 3-4- mm ,de volt már 5 is. 4-5 tekerés hosszan.
A 0,6-0,7 ohm-hoz 3-as magra tekerem 5 tekerés hosszon. De amúgy tekerd meg,tedd fel a modra és ha nem jön ki az ellenállás, akkor tedd félre azt a tekerést és csinálj másikat. Jó lesz az még vésztartaléknak. MEgmérni megtudod, ha felteszed a modra magában a tekeréssel a build decket. Úgy is meg kell perzselni vattázás előtt. Csak nem muszáj rajta is hagyni, ha látod, hogy nem lett jó. Én is így szoktam…elteszem aztán amikor a csájneszek nem küldik időben a huzalt, (vagy ráül a vám, mert mekkora érték lehet, vagy hasonló…)akkor előveszem a tartalékos dobozból. Alap : egy adott huzalból minél többet tekersz be, annál több energia kell a felmelegítéséhez ugyanolyan magon és formán. Vagyis minél több a felhasznált huzal pl 3-as magon, annál kisebb lesz az ellenállás. Amúgy van itt az oldalon egy jó kalkulátor a DIY szekcióban.
https://diy.vaperina.cc/

1 kedvelés

Alien még nem próbáltam, de utána fogok nézni.
Most dual-bán van kettő darab saját készítésű triple twisted tekerés:
3x27ga kanthal, 7 tekerés, 0.25 ohm, ez most 50watton jó, de nem az igazi…

1 kedvelés

Singleben már próbáltam egyszer, kétszer, de nem találtam el a vattázást

Ez a fajta coil nekem sem jött be. Egyszer próbáltam single ben.

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.