DL RTA Dolgok

Szia Benji!

Nincs nagy dl rutinom, de frusztrál, hogy két órája vársz válaszra, ezért megosztanám a saját tapasztalataimat, gondolataimat:

  • Az akkuk azt szeretik, ha lassan töltöd és lassan meríted őket.

  • Ha ritka a vatta megfolyhat a tank és ha sűrű ill. túltömött, nem jut el elég liquid a tekerésre és könnyen “szárazat kapsz”. A lényeg az “egyensúly”.

  • Minnél kisebb az ellenállás (Ohm) azonos teljesítmény (Watt) mellett, annál nagyobb áramok (Amper) folynak és annál kisebb a tekerésen eső feszültség (Volt).

  • P_teljesítmény(W)=U_feszültség(V) x I_áram(A) és R=U / I

  • Tehát U = R x I (R=tekerésenként kvázi állandó.)

  • Tehát álandó teljesítmény mellett, ahol az ellenállásod egyre kisebb, a tekerésen egyre kevesebb feszültség esik, egyre nagyobb áramok mellet, miközben az akkumulátor vért (is) izzad.

Ha R egyre kisebb, a ráeső feszültség is egyre kisebb és a modod tartja a teljesítményt és az ellenállásod csökkentésével egyre nagyobb áramokat ereszt a tekerésre, jobban merül az akku pack is, mind-eközben az akku próbál azonos feszültségen maradni, de ez ekkora terhelésnél már nehezen megy neki…kb (Legnagyobb feszültség üresjáratban, az az terhelés nélkül mérhető az akku-packon.)

Én nagyából egy 1x21700as modon 0,35 Ohm-on 30-40 Watton szoktam utazni a dl menyországba, de még nem rég kezdtem, barátkozom a műfajjal és lehet, hogy már öreg is vagyok a Watt-vaduláshoz.
(Ráadásul írtó sok leves is kéne hozzá.)

Kéretik dl veteránok hozzászólása a kérdéshez! (…és javítsatok ki, ha valamit benéztem!)

7 kedvelés