DL / MTL Mi? Miért? Hogyan?

Lassan 3 hónapja szoktam át, de egyből DL-re. A szűk levegő nekem csak a cigihez passzol, illetve régen vizipipáztam és abból már megszokott volt a rögtön tüdőre szívás. Persze próbáltam MTL-t de abszolút nem hozza számomra a szintet, mint ahogy említettem, MTL-re csak a cigi :smiley:
És szinte minden más a két felhasználás között. Más méretű a huzal, MTL-ben kisebb a keresztmetszet, hogy gyorsabban felizzon. Kevesebbet tudsz ugye a szádba szívni, mint közvetlen tüdőbe, így iparkodnia kell a kazánnak, nem mehet el a slukk fele azzal, hogy még nem izzott fel a szálad. Ebből kifolyólag más az ellenállás, MTL-ben nagyobb mint DL-ben a használt fűtőszál keresztmetszete miatt… Más a teljesítmény, MTL-ben kisebben kell használnod, mert MTL-ben kisebb a levegőzés, lassabban tudod hűteni a tekercset. Mint említettem, MTL-ben kisebb a levegőzés, hisz ott csak a szádba szívod a gőzt, ezért kell hozzá nagyobb nikotin, hisz ahogy letüdőzöd, “felhígítod” a gőzt. DL esetén már a 6os nikotin is elég mellbevágó az elején, MTL-ben szerintem a 18-as is vállalható még. Illetve az ízhatás is másabb, de az meg nem csak az MTL/DL módtól függ, hanem egy halom más is befolyásolja. De MTL-ben több időt tölt a gőz a szádban, illetve kevésbé levegős is.