DL-ben túl meleg a gőz

Sziasztok!

Innokin Coolfire Z80 Zenith II kit-et használok. Eddig 0.8-as porlasztóval próbálkoztam, de ma beleraktam a 0.3-as is, hogy kipróbáljam a DL-t. A gőz brutálisan forró volt illetve kaptam némi tűz forró levet is a számba. Ez mondjuk második szívásnál már nem történt meg, de a gőz az továbbra is forró maradt. Normális, hogy DL használatnál forró a gőz?
Előre is köszi a válaszokat.

3 kedvelés

Szia! Első körben hány watton hajtottad a 0.3 -ast ?

4 kedvelés

Szia!
Én a túlzottan magas teljesítményre tippelnék első körben, ami lehet, hogy gyenge levegőzéssel társul. De ilyen kevés információval nehéz ezt megmondani.

4 kedvelés

Igen meg hát mesh coilrol van szó ott sokan elkövetik azt a hibát hogy kevés levegőzés és nagyobb teljesítményen hajtják aztán azt eredményezi hogy köpködni fogja a forró levest…

2 kedvelés

Szia, 30-40 wattot ír a gyártó, 35-ön próbáltam.

2 kedvelés

Szia!

Majdnem full levegőn volt, 0.8-as coillal is full levegőn és 15-18 watton hajtom.

2 kedvelés

Szia! Meglehet hogy maga pori hibás maga vatta benne mert az írtak alapján hirtelen veszi fel a liquvidet ,az írt watt tartományban nem szabadna ,a szádban landoljon a leves ,ami meg a forró gőzt illetve mesh átlagban meleg gőzt ad de forró akkor sem lehetne :sweat_smile:,de mondjuk sokk mulik az előáztatássnál is :point_up:,ildomos beáztatni és párszor rászívni ,ugy hogy tűzgomb használata nélkül hogy egyenletesen vegye fel a levest a vatta…de azért nézz rá a porira nem égette e meg a mesh a vattát :point_up:mert meglehet hogy megsütötte kicsit a vattát és már nem fogja rendesen szállítani a levest…

4 kedvelés

Szia!

Véleményem szerint a forró gőzre a megoldás a kazán alacsonyabb teljesítményen hajtása. Én megpróbálnám 23 W-on, majd 1 W-os lépésekben növelném a teljesítményt a közel optimális gőzig. Tapasztalatom szerint a gyártók esetenként “túlcimkézik” a porlasztókat.

Viszont ha már szóba került, akkor kicsit bővebben a témáról. Minden tank esetében az ideális gőzök-ízek érdekében egyensúlyban kell lenni a tekerésnek-léellátásnak-levegőzésnek (többek között).

Esetedben a gyártó több fajta porlasztót adott ki a tankhoz. A léellátást az egyes porlasztók oldalán levő nyílások méretével (és ami nem látszik: a vatta tömörségével) szabályozta. Minél nagyobb a porlasztó teljesítménye (fogyasztása) annál nagyobb a nyílás és lazább a vattázása. A legnagyobb a mesh lapos 0,3 ohmos porlasztóé. Ennek velejárója, hogy üzemen kívül ezen a nagy lyukon keresztül a vatta képes “túlszívni” magát, ahogyan már meg is tapasztaltad. Jellemzője lehet a “szürcsögés”, “köpködés”, átmenetileg kevesebb gőz, csak párat kiemelve. Az első egy, vagy pár szívás hatására azonban “beáll” üzemi működésre. Kisebb lébeömlőt viszont nem alkalmazhat, mert akkor teljes üzemben kiszáradna és beégne a vatta.

Sokkal nehezebb a levegőzést egyensúlyba hozni a tekeréssel és a fogyasztással. Ugyan a tank alján ott a levegőszabályozó, de annak is megvannak a saját korlátai. Ha megnézel DL és MTL tankokat (mondjuk képeken), akkor láthatod, hogy a DL tankoknak sokkal vastagabb a szipkája és a kéménye (810), mint az MTL tankoknak (510). A Zenith tank alapvetően MTL tank, ennek ellenére a gyártó a felhasználók széles körének igényeit ki akarta elégíteni. Ez csak részben sikerülhet a nagyobb teljesítményigényű mesh porlasztók kiadásával. A levegőzést már nem lehet ennek megfelelően bővíteni (marad az MTL-hez való kémény-, és szipkaátmérő), ezáltal nem hűthető vissza rendesen a mesh-es porlasztó. Ezért melegebb a gőz, mint az MTL porlasztókkal. Igazából a Zenith nem MTL-DL, hanem MTL-RDL (Restricted Direct Lung - korlátozottan alkalmas DL használatra).

Más gyártó is felismerte ezt, és úgy alkotta meg a tankot MTL-DL használatra, hogy cserélhetővé tette a kéményt és a szipkát is. A Zenith-nél nem, így csak a teljesítmény szabályozásával tudod a felmerülő problémát kezelni.

Ez még a tiszta DL kazánok esetében sem törvényszerű. A bevezetőben írt egyensúly fenntartása mellett hideg/langyos gőzzel is lehet DL-ezni, de ez erősen felhasználófüggő. Vannak akiknek a nagyon nagy teljesítmény “jön be” (akár 100 W, vagy e fölött) nekik már szükségszerűen mindig meleg/forró a gőz.

További szép napot, kellemes gőzölést!

12 kedvelés

Ez egy korrekt megfogalmazás ! :fist_right::fist_left:

6 kedvelés

Köszi a kimerítő választ. Kisebb teljesítményen élvezhetőbb, de úgy döntöttem, hogy csak MTL-re használom és inkább vettem mellé egy Geekvape Z Nano 2-t. Ezzel semmi probléma, kellemes és bő gőzt produkál.

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.