Digiflavor Siren v4 tekerés

Sziasztok. Lenne egy kérdésem Digiflavor siren v4 van nekem. Tegnap kaptam meg és próbálkozok tekerésével. Kanthal A1 (28GA) huzal 2,5 mag 6 menet és nagyon ízt nem érzek csak minimálisan. Mi jót tegyek?

1 kedvelés

Szia Balázs!

Hány watton használod? Milyen vattával?

14-15 watt 1,45 ohm most gyári vattával most amit kaptam hozzá. Amúgy meg a vattám ami van Vapefly Cotton Clouds amit még sose próbáltam.

1 kedvelés

Meg az is számít milyen leves? A dohányos aromák nagyon kényesek a keverési arányra, és az érlelésre is. Szívtad már ugyanazt a levest másik tankban, vagy friss a keverés? A gyümölcsösök harsányabbak, a mentol meg mindent felülír, azért nem szeretem azokat, csak ha taknyos vagyok. Ha közelíted a tekerést a levegő beömlőhöz, ízesebb, ha távolítod TH -sabb lesz, azt leírták itt már sokan, de főleg @Vaperina_Kinga. Ja és azt is írták már sokan, a sok nikotin az ízek ellen dolgozik. Én is tapasztaltam. Meg a PG többlet az ízbajnok, a VG többlet a gőzbajnok, tehát itt minden is függ mindentől. Esetleg egy Negro cukorka előtte, vagy kanál méz, vagy kávé, mindjárt más ízeket fogsz érezni utána.

1 kedvelés

Mindenképp próbáld ki azt a vattát, egyik legjobb​:blush:

2 kedvelés

(Hm, érdekes, a legutolsó felvetés, nálam pont fordítva van. Fogmosás vagy markáns cukorka, erős ital-étel után egy darabig “ízvak” vagyok. De nem logikátlan. Fogmosás után a kóla ízét sem érzem egy darabig. De más kombót is írhattam volna.)

1 kedvelés

Akkor nem tudom mit egyek :smiley:

1 kedvelés

Szia.
Én is ugyan ez a huzal és a Vapefly vatta.Jó kombó.Annak a vattának nem kell majd betörési idő sem,azonnal hozza majd az ízeket.Sztem cseréld ki​:slightly_smiling_face:Én is amiben jó a 2.5 mag,5 vagy 6 menet.
De mennyire van lent vagy fent a tekerés?
Ha lejjebb van jobb íz,ha feljebb van nagyobb th(és talán több gőz)
Az 1mm és 1.5mm az optimális a levegőzőtől a tekerésnek.

4 kedvelés

kipróbáltam hogy közel a levegőhöz de semmi.balfék vagyok és vapefly vattával csináltam :smiley:

Szia Balázs!:slightly_smiling_face:
Esetleg, másfajta huzallal is èrdemes kipróbálni,hátha változik az íz.
Ni 80 vagy ss316.

Van másik kazánod, avval is ugyanilyen? Próbáld meg erősebben aromázni. Nem tudjuk, még mindig, mit szívsz belőle? Nem tudjuk, mióta vapelsz. Több aromám volt, amiből többet nem rendeltem, mert az íze nem hatott meg. Aztán kaptam valakitől készre kevertet, ami olyan erős volt, hogy még akár nyugodtan hígíthattam is (Cubano 21mg/ml nicsaltos). Nekem Siren2 volt, nem tudom, a Siren v4 milyen? Annak se voltak nagyon tömény ízei, mert nagyon levegős tank, majdnem dl - re nyitható. De még az is több ízt adott, mint a By-ka a nagy kerek lyukú levegőzővel. A Dvarw 16 - tól meg majd hanyatt estem, hogy milyen tömény ízei vannak? De hát knek a pap, kinek a papné. Mások meg a BY-kákat az eredeti levegőzővel dícsérik. Ki kellene próbálnod még több féle keverést, tankokat, drótokat, tekerési módokat. Amúgy ha én nyavalyogtam, hogy valaminek nincs íze, akkor közvetlenül a tankba cseppentettem 4-5 csepp aromát, és annak az íze még 4-5 utántöltés után is érződött, mert bevette magába a vatta. Én amúgy 12 Watt fölé sohasem megyek, mert akkor már kezd egy kicsit pörkölt ízük lenni a dolgoknak. Persze, van olyan kazán,meg drót, ami bír többet, de próbálgatni kell, mint mindent.

1 kedvelés

Kevesebb watt? :thinking: Én 15 watton a .8-as tekerést hajtom. Vagy nem túl sok a levegő? Próbáld a legkisebbtől és úgy nyitogatni tovább van-e változás.

Esetleg egy képet dobhatnál a vattázásról.