Csalodas :(

Szia @InsigniaSport!

Ha TC modban 200 celsius fokra állítod, akkor az élvezeti értéke a vapelésnek egyenlő lesz a nullával. Ahogy írod is: túl hüvös a gőz, nem ízletes".
Azon csodálkozom, hogy egyáltalán van gőz, nemhogy íz…

Nem tudom miért írja mindenki úton útfélen ezt a “215 celsius foktól már ég a vatta” - ez nettó nemigaz.
Ha önmagában a tekerésbe fűzött vattát ízzítjuk TC modban úgy-ahogy igaz ez az állítás.
Dohány kivonatokat (ja és hűsítőseket) 235-240 Celsius fokon, minden egyéb liquidet 240-250 Celsius fokra állítok, nekem úgy hozza a legjobb ízeket. De aromája válogatja, hogy milyen hőfokon finom nekem. Meglepődnél, hogy egy-egy összetetteb aroma teljesen más ízt mutat magából különböző hőmérsékleten. Ha csak a Wattot emeled, attól nem lesz melegebb a gőz!
Hisz azért hívják TC-nek mert a hőmérsékletet szabályozod. A Watt azért kell, hogy a modnak legyen elég energiája a beállított hőmérsékletre felhevítenie és folyamatosan ott tartania az értéket.

Tapasztalatból mondom, hogy a mesh lapokkal nem érdemes TC -ni (persze itt SS anyagra gondolok ), mert nagyon gyorsan izzik fel és csak olyan modon érdemes alkalmazni, amelyik hibátlanul kezeli a TC - t. Ha meg nem jól vattázza meg az ember fia, akkor eleve nem nyújt plusz élvezeti értéket a mesh, csak liquid pazarlás és égett vatta miatti bosszankodás az eredmény. Ezért nem is értem egy-egy jutuber megmondónak a véleményét: “hát mesh - t építeni pofon egyszerű”. Megépíteni pofon egyszerű, de jól megépíteni, hogy ne csak néhány percig élvezd…na az már nem olyan 1xű.

3 kedvelés