Csak egy szombat reggeli elmélkedés

Vettem egy URSA-t
Igen ez bárkivel előfordulhat, nincs itt semmi látnivaló kérem, lehet tovább menni.:grin:
De ez nem ilyen egyszerű, négyet vettem kettőnknek a feleségemmel, amolyan útvégének tunik a döntés.
Ugy kezdődött, hogy több mint 10 éve egy benzinkúton megláttam egy zölden világító végű elektromos cigatettát, cserélhető betéttel, ha jól emlékszem a filter tartalmazott egy kis vattába áztatott likvidet, talán E-health volt a neve.
Száradásig szívtad majd eldobtad. Talán 10-es csomagban volt hozzá a patron,érdekes volt, játszottunk vele de semmi komoly.
Pár nap után, miután többször is a szétfolyt a csoda, vagy minden második patron száraz volt már majdnem elengedtem a dolgot amikor jött a felismerés, hogy 40km-t utazva egy másik városban van egy kis zugüzlet ahol van ilyenből rendes is. Na jó adjunk neki egy esélyt az …
Ezzel(ego) el is indult a leszokásunk története, sőt a barati körünkben is feltünest keltettünk, igy többen velünk együtt le vagy átszoktak a gőzölésre.
Kezdtek jönni a témáról a videók Blackie(ha jól irom) és társai a yt-n, lassan beindult a hype, YouTuberek tömkelege kezdte énekelni a gőzlét igéit .
Hitelesnek tűnő, persze ma már tudjuk, hogy fizetett véleményeket hallottunk, nincs ez másképp ma sem, néhány kivétel azért van.
Na szóval felültem a vonatra elkezdtem a tekerést, vattázást lötyizést, egy messziről is látható összeget pumpálva, leszokás helyett az uj hóbortba. Kezdtem venni az itthon fellelhető, a hypenak megfelelően mindig jobb és jobb kazánokat, modokat stb.
Az tankok között talán a Taifun gt volt egyedül ami ért is valamit majd jöttek sorban a klónok, egyik a másik után de csak maradt a Taifun meg a kistestvére. Jó nincs több klón veszünk a jó Tajfunok mellé egy Dvarwot egy Merlint mert az minőség. Hát nem, nem az.
Igazán szép termékek ezek, gyönyörű kidolgozás mellett valójában szerintem (nehogy hiányolja valaki) megbízhatatlan mind. A tekerés sokszor jó mégtöbbször nem,nem jó a vatta a drót a lekvid a tömítés,valami mindig van.
Ennek ellenére mentem előre, hátha egyszer jobb lesz megbízhatóbb, gondtalanabblesz a véperlét.
Szeretek szerelgetni, ez a szakmám de amikor tekeréssel végtelen időt töltve a hétvégén, ízvakságig szipákolom magam, majd a jónak vélt setup reggelre összehugyozza magát, az nem valami kedvcsináló.
Aztán egy éjszakába nyúló hazaauton 1000km-re a háztól belenyúlok mellettem a pohártartóba, emelném ki a modot rajta a Taifunnal, már éreztem, hogy ebből baj lesz, úgy elfolyt, hogy állt a leves a pohartartóban, mod tönkrement. A 3 nap alatt semmi baja nem volt, még otthon kapott új tekerést, vittem 4 aksit meg 100 ml levest az útra, gondoltam mi baj lehet. Hát lett, persze vihetem volna magammal még tartalék tankot, modot de nem, mert biztam a technokában. Na mindegy elöntötte a sz az agyam éjszaka fáradtan, fogtam az egészet és bevágtam a benzinkút szemetesébe és a kávé mellé vettem egy doboz cigit, öngyújtóval ezután otthon is vettem meg azután is meg azután is.
Telt, múlt az idő eljándékoztam az arzenal nagy részét és dohányoztam.
Egy kis iquos kitérő után pár hete elém ugrott egy témával foglalkozó cikk aminek hatására, pár YT videó után ujrakezdtem a párologtatást, de most másképp.
Vettem egy URSA-t majd mégegyet, tehát megint ketten sőt már hárman mert közben a nagyobbik lányom 20 is csatlakozott. Hárman párologtatjuk a levest cigi helyett ami öröm mígnem betévedtem egy véperboltba ahol elmagyarázták, hogy nekem egy Aspire Nautilus gt kell, beépitett akkus moddal mert ez nem problémás, nem kell tekerni, hülyebiztos ezzel nem járok ugy mint anno mellesleg már ez is Taifun.
Ok. URSA-val a kezemben mentem be az üzletbe Taifunnal jöttem ki.
Hazamentem próba stb. Jo lesz, kicsit kapart de jo lesz illetve nem lesz jó mert az URSA minden ízt kiad, finom stabil lassan már ő lett a referenciakészülék igy visszamentem a boltba tanscsért, hogy nem jó.
A srácok nagyon rendesek, segitettek,egy másik BVc-vel jobb lett de nem tökéletes sem ízre sem sehogy. Olvasok, olvasok, olvasok. Nem jó mert a porlasztós tank sosem lesz jó. Rba, Rta kell nekem mertazajó.
Apa kezdődik, Vissza a jövőbe 8 forgatás indul.
Menjek újra a bizonytalan tekergetés felé amikor ez a dolog akkor amikor nem kellett volna csődöt mondott sőt a 2 éves pályafutás végét jelentette?
Közben reggelre állt az asztalon a lekvid sajnos a hülyebiztos nautilus is elengedte magát.
Mindegy URSA a zsebben irany a bolt.
Vettem 2 tekerős Tankot egy piot és egy bishopot természetesen az itteni vélemények alapján mett ezek mtl best of ever tankok .
Ok, még nem folytak meg de sajnos 20km tekerés után sem sikerült olyan ízeket kicsalni belőlük amit az új referenciakészülék ad.
Pedig minden olyan huzat vattát ötletet felhasználtam amit itt vagy másutt láttam .
Na itt tartunk, van 1-2 százezerért néhány URSA-m. Működnek és szerencsére egyelőre maradtam gőzös .
Nincs kérdés de ha van olyan tank ami tudja amt kell, ne tartsd magadba.
Köszönöm, hogy elolvastad.

8 kedvelés

Ne elmélkedj. Ha bejön az ursa, megérkeztél, élvezd. :sweat_smile:

3 kedvelés

Egyetértek nagyjából! Szerintem legtöbben hasonló utat jártunk be.
Én is vettem ursat, és szuper, tenyleg! Az egyetlen ami nekem nem annyira jön be a szipóka része, ezért próbáltam mást is. Nem a reklám helye szóval nem lényeges most a márka, de nekem jobb.
Bárhova megyek a podot viszem. Viszont itthon mindig rta, rdta. Nekem a caiman, a v9 és a diplomat ami már állandó
Próbáltam sok mást én is, de ezek maradtak amik nagyjából kompromisszum mentesen adják nekem amit elvárok tőlük.

8 kedvelés

Egyébként érdekes ez a dolog, hogy mennyire egyén függő a dolog. Anyámnak vettem ursa prot, ki is próbáltam, nem rossz, de élményben egy bájka v9 nálam megveri oda-vissza. Ízben lehet, hogy nem, de gőz mennyiségben, és th-ban biztosan. A caiman v5 jó ízben, de nincs th. A bishop nekem sehogy nem jött be. Szóval, a lényeg, ez egy drága hobbi, ha nem akarsz ezzel időt tölteni, felesleges tovább keresni a szent grált. Ha viszont valami hiányérzeted van mégis…akkor jó helyen jársz.

3 kedvelés

Ez igy van. En pl felultem a kayfun hypre- ra vettem kettot. Most ment mind a ketto. Vettem ket dvarw fl- t. 22,24. Kb ket hetig hasznaltam es megint vissza tertem a taifun gtr- hez. Mar harom eve hasznalom. Pont a multkor irtam , hogy a vegen mindig ez kerul elo a szekrenybol. Nekem ez hozza izben es gozben is ami nekem kell. Most meg @Ispy jovoltabol varom a Caiman V5- ot. Remelem be vallik. Ha nem akkor mar elgondolkodtam, hogy a masik danira is rendelek egy gtr- t. Sajnos ez ilyen. Ahogy mondjak. Ilyen ez a pop szakma. :grinning:

4 kedvelés

Nekem 12év alatt emlékeim szerint még egy tankom sem engedte így ki a liquidet attól, hogy állt. Nyilván a repülőn vagy 2000m körüli hegyen történt megfolyásokat nem tekintem (a körülmények miatt) ilyen szitunak.
A lé kontrol (nekem sosem volt) vagy felsőlevegőzés (2éve csak ilyenem van) sokat segíthet a megfolyás elkerülésében. Ja és a tömítőgyűrűk kenése vg-vel első használat előtt és minden tisztítás után.
A legdurvább liquid folyás élményeim mikor eltört a palást vagy mikor a 120ml-es nyitott (csőröskupak nélküli) chubby flakont borítottam rá feltöltés okán nemrég a tankra :grin:

2 kedvelés

Szia! Teljesen megértelek. Ursa ott van, nehéz hozzá hasonlót találni és ha a költségek nem nagyon érdekelnek szinte felesleges is! Ha az Ursanal kicsit többre vágysz akkor próbáld ki vagy a DotAiot vagy a Borot. Mindegyik jó választás. Mindegyikbe tudsz venni RBA-t tudod építeni vagy használod porlasztókkal. Kicsivel nagyobb tered lesz a Podokhoz képest! Meg az RBA-k kicsit költséghatékonyabbak!

2 kedvelés

Na, a Boro-s AIO az igazi pénznyelő, de tény, hogy dicsérik…talán csak a kondenz képződés az egyetlen negatívum

2 kedvelés

Én egyiknél sem tapasztaltam kondenz problémát! Bármelyik jó választás szerintem!

1 kedvelés

Na most van az hogy még a vesszőkkel is egyetértek veled :slight_smile:
Abban segíts nekem légy szí, hogy szerinted a Voopoo vagy Vaporesso GTX a jobb porlasztó ?
(természetesen boro bridgehez, a tartalék tartalékjának)

Tisztelettel

2 kedvelés

GTX RBA az jó! Könnyű építeni! Viszont ha az RBA-ja nem játszik akkor a pnp-k jobbak, tartósabbak!

Az általam használt levessel a pnp simán hozza a 2-3 hetet. Ugyan úgy mint az Ursaé. Viszont a vaporessok max 5-7 nap!

3 kedvelés

Nekem is van, mint párunknak URSA, az (egyik) legjobb POD.
Ne vagy-vagyba, gondolkodj inkább is-is be.
Ha van már egy setupod (neked az Ursa) meg egy ízed, amikor nagy gáz is van mindig tudsz nyúlni,
akkor már nagy gondod nem lesz.
És igen én most vállalom, hogy nálam most a boro az amivel (re) a legtöbbet foglalkozom,
de megéri számomra :slight_smile:

Tisztelettel

2 kedvelés

Köszönöm!

Igen ez lett volna a kérdésem hogy sima porik, A boro RBA mellé nem szeretnék még pori RBAt is építeni. Akkor pnp köszönöm :slight_smile: (de ez már tényleg a tartalék tartalékának, a tartalékának, tartaléka :slight_smile: , de ez is csak azért mert “jól” néz ki a bridge :slight_smile: )

Tisztelettel

2 kedvelés

Szia, nekem mtl vonalon az Innokin Ares II nagyon bejött, pedig megosztó ez is…előtte Brunhilde-vel szenvedtem, sehogy se volt jó. Ha egyszer kedves lesz próbálj rá, hátha :slight_smile:

2 kedvelés

Érdekes ez az ursa. Számomra podra kifejlesztett dohányos aromákkal a minimum szintet sem ütötte meg. Csak valami édeskés borzalom, dohány íz a kanyarban sem. Ugyanezen aromák egy normál tankban egész jók. Gyümisekkel azonban valóban használható, de azt meg ritkán használok.Természetesen ez az én véleményem.

1 kedvelés