CoilArt Salt RTA beragadt csavarok kitekerése?

Ha már rajta lenne észre sem venné,hogy másik van rajta​:wink:…remélem​:joy:

2 kedvelés

Mostmár nem tudok semmit.Alig várom,hogy 1edül legyek a konyhában és újra elővarázsoljam a szerszámos dobozomból a cuccokat,hogy megnézzem akkor mi is a gond.Adott sógor egy kicsi imbuszkulcsot most.Nem tudom jó méret-e még,de szemre kisebbnek néz ki.Másik meg neki sincs.Mostmár roppant kíváncsi vagyok,hogy mi a gond.Azt hittem a fotómon látszani fog az a valami,ami bele van tekerve.

1xűen nem tudom mit csináljak.Az imbusz amit kaptam és amit a sógor adott,mindkettő jó.Halványan,de 6 szögletes.A pót csavarokba bele is megy mindkettő.
Tudnám csavarni.
De amit gyárilag belecsavartak,abba 1xűen nem kap bele 1ik sem.Liquidet is cseppentettem rá,ahogy @Vaperina_Kinga írta.Meg sem moccanak.Nagyon szépen kérlek segítsetek rajtam valahogy,hogy ki tudjam a 2 gyárilag benne lévő csavart szedni.Sehogy nem kap bele a kulcs.Nem tudom megindítani.

Látom már mi a probléma, a csavar olyan mintha forditva lenne, nem bemelyedes van, hanem kituremkedes​:grimacing: Beatrix, nemtudod megfogni a széleit valami csavarhúzóval? Akkor azzal meglehetne tekerni. Ha nem, akkor csak kitudod furni, furogeppel!

Ahogy nézem szerintem nem, imbuszkulcs kell hozzá hanem, torx csavarhúzó! :thinking:
Nagyon fura ilyennel még nem találkoztam e ciginél, de a rollereknél használják a kicsi kínaiak előszeretettel a torx csavart! :rage:

2 kedvelés

Tuti imbusz a baloldali még jó, a jobb oldali szerintem picit gázos mert olyan mintha sokat forgattad volna benne a kulcsot

2 kedvelés

Hatszögletű ! A torx az több úgymond sok csillagocskának néz ki :blush:

Írtam már. Én ilyenkor, ha rossz az imbusz, vagy éppen nincs olyan méretű, meg szoktam próbálni olyan egyenes csavarhúzóval, ami az átellenes sarkokba éppen befeszül. De ahhoz minimum egy órás csavarhúzó készlet kellene. Vagy egy csavarhúzó, ami épp egy hangyányival szélesebb, de addig reszelgeted, amíg éppen passzentos nem lesz. Köszörültem én már sima egyenes csavarhúzóból torx csavarhúzót is, de ahhoz minimum ilyen apró méretű gavírozó készlet, hozzávaló köszörű és vágókorongok kellenének. Vagy ha van a kelleténél 1 számmal nagyobb imbuszkulcsod, (Adták valamihez,) azt méretre reszelgetni, vagy köszörülgetni. Nincs mese, ha ezek kijöttek valahogy, a tartalékokat kell betenni helyettük.

1 kedvelés

Így is lehet ,de stikában a WC mögött reszelni,flexelni halkan nagyon nehéz hogy azura
meg meg ne tudja az új tankot :joy:

4 kedvelés

Visszaküldeni? Nem is tudom, van - e ezekre garancia, és honnan lett rendelve? Az biztos, ha én járnék így, tiszta ideg lennék, de valahogy csak kivarázsolnám. Nem is értem, egy új kazánba miért csavarják bele koppig a csavarokat?

ebbe szerintem felülre bele kéne feszíteni valamit vagy esetleg heggeszteni rá valamit és úgy talán ki lehetne szedni azt a rossz csavart belőlle​:blush::wink:

Átmentem telóról monitorra és úgy látom imbusz lesz az. A teteje el van nyalva. Szvsz gyenge anyaga lehetett a csavarnak és vagy a hozzáadott imbuszkulcsnak is.
A csavar alján még jó a profil. Én minden mindegy alapon befújnám WD40-el és vagy egy jobb imbuszkulccsal vagy ahogy @Mefeca mester mondja egy átló méretű laposcsavarhúzóval próbálnám nyitni úgy hogy az aljáig leérjen a szerszám feje.

7 kedvelés

Nekem meg nagyon nem tetszenek a csavarmenetek a furatokba. :neutral_face:
Lehet azokkal van gebasz. :thinking:

3 kedvelés

Ez egy jó puha szét nyalt inbuszfej.Mivel puha én keresnek egy jó passzentos torx fejet.Minél több sarkú annál jobb.Belenyomni amennyire lehet és lapos fogó vagy barmi segítségével kettőt-harmat még ráütni érzéssel a csavarhúzó nyelére,hogy belevágjon a csavarfejbe.Aztán hajrá ,nem lehet annyira szoros az benne …

5 kedvelés

Szegény Beatrix! :smiling_face_with_three_hearts: valami ezermester pasinak kell elvinned, ehhez mindenképp spéci szerszám kell.

5 kedvelés

Aham, szóval egy ezeremester szerszáma kell…és ki szedi majd ki a csavart? :thinking: :rofl:

4 kedvelés

Rossz, aki rosszra gondol​:rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés

1001 mester vagyok akkor az én szerszámom már nem is jó neki ? :thinking:
Esetleg azurának lenne hozzá…vagy szerszáma,vagy szava :grin:

3 kedvelés

Szegény, most szarban van, nem viheti az urahoz ezt. Rendeltél és még selejtes is?! :sweat_smile:

2 kedvelés

Én? :thinking: Én csakis jó dolgokra gondolok. :grin:

1 kedvelés