Cloud's of Lolo – Mikaloff


Cloud’s of Lolo – Mikaloff

Származási hely: Franciaország

Javasolt adagolás 50/50 arányban: 15%

@Ispy csomag: 12/12

Hölgyeim és uraim, „Itt a vége, fuss el véle!”, persze nem a teszt írásoknak​:blush: hanem @ispy uram aromás dobozának. Ugyanis ez lesz az utolsó fiola, amit találtam a dobozban, mégpedig egy orosz sütemény, amely mandulaporból és mogyoróból áll, praliné krémágyon. A praliné eredetileg belül pirított mogyorót vagy mandulát tartalmazó, cukormázzal bevont, csokiba mártott finomságot takar, amitől valószínűnek tartom, hogy egy édesebb ízvilágot fogunk kapni.

Kellemes süteményes illata van, amiben kivehető a mogyoró és a mandula illata is.

Az ízek: az alap íz a sütemény tésztája lesz, amihez hozzá dobáltak pörkölt mogyorót, valamint egy kevéske mandulát is, ami enyhébben érződik, de mindenképp jelen van az ízek összhangjában. A sütemény részében nagyon jól kiérezhető maga a tészta íz, persze jól meg is van édesítve, egy porcukros érzést nyújt, és nagyon finommá teszi. A mogyoró jelen van az illatban és az ízben is, kissé megpörkölve, nem túl szárazon, jól eltalált arányban gazdagítja és mindvégig kísérve a tésztás ízt a gőzölésben. Az édesítés számomra jónak mondható, talán a tízes listán egy erős hatosnak mondanám. A mandula egy kicsit bújócskát játszik az ízlelő bimbónkkal, mivel néha érződik, néha meg csak az illatát lehet felfedezni benne.

Összeségében teljesen rendben van ez az aroma, bár Oroszországba azért nem mennék el érte, de mindazt amit a gyártó a leírásban igért, azt szerintem tudja produkálni az aromából elkészített leves.

Meg egyszer nagy köszönet @Ispy uramnak az aroma csomagért, tartsa meg jó szokását a jövőben is​:blush:!

7 kedvelés

Nagyon finom, egyik kedvencem. Nekem kicsit olyan mint a tiramisu. :yum:

5 kedvelés