Amiről nem tudtad hogy kell, az ultrahangos tisztító

Figyelem! A cikk termékmegjelenítést tartalmaz!

A vapervilágban rengeteg hétköznapi dolgot tudunk a magunk hasznára fordítani. Ilyen az ultrahangos tisztító is. Amit eredetileg azért találtak ki, hogy szétszedés nélkül ki tudják tisztítani az alkatrészeket. Ezért arra is tökéletes, hogy a tankokat 100%-ig ki tudjuk tisztítani.

Kölcsön kaptam egy kedves barátom CoilMaster CM-800-as ultrahangos tisztítóját. Nem is gondoltam volna, hogy nekem is kellhet majd egy ilyen. De aki ilyen idiótán pedáns mint én, annál előfordul, hogy a tanknak osztotta az észt, hogy miért foltosodik. Ennek végre vége! Ha külföldről rendelnél, mert a Lidl-ben épp elfogyott, akkor úgy keress rá, hogy „ultrasonic cleaner”, márkától függetlenül.

Az ultrahangos tisztítóba vizet teszünk, az energia közvetítéséhez. Eredetileg ékszerek, finommechanikai alkatrészek, fogászati és sebészeti műszerek illetve optikai lencsék tisztítására használják. Szinte bármilyen szennyeződést eltávolít. Ha nagyon durva a szennyeződés, adhatunk hozzá egy kevés mosogatószert. Beépített programmal rendelkezik, így csak egy gombot kell megnyomnunk. Szükség esetén ismételjük a programot. Bizonyos típusoknál ne túl sokszor ismételjünk, mert hajlamos felmelegedni az ultrahangos tisztító azon része ahol az alaplap található.

Még az u.t.e. időkben (ultrahangos tisztító előtt) úgy mostunk tankot, hogy vagy szétszedtük és leöblítettük, de ekkor volt, hogy a liquid illata benn maradt, és száradás után foltos maradt a tank, vagy pedig egy pohár mosogatószerrel megbolondított meleg vízben áztattuk a tankunkat. Ha a liquid illata ki is ment, de mindig foltos maradt a tank. Akit ez a foltosodás zavar, annak ajánlom az ultrahangos tisztítót, ugyanis a tisztítóból kiszedett tankokon száradás után nem volt látható egyetlen folt sem.

Hatalmas köszönet a termékért

Márkus Ágnes Évának

10 kedvelés

Tudtam, csak nem sejltettem. :rofl:

De most már ez is pipa.

10 kedvelés

Hatékony? Én is benne vagyok a gondolkodóban egy ideje.

3 kedvelés

Jó kérdés, 5 perce hozta a futár.

De remélem, 20k és 2 hónap várakozás után valamit tud is. :grin:

Egyébként érdekes, hogy aliról rendeltem és express one hozta, eddig mindig be kellett mennem a postára az alis cuccokért.

6 kedvelés

Én is szeretnék egyet nagyon várom a véleményed :slight_smile:

3 kedvelés




Sziasztok megerősítettém @Vaperina_Kinga cikkét mert egy nagyon hasznos kütyü a vaper világában ,mindazok mellett hogy tiszta lesz a takaritandó rta ,ezek mellett eltűnik a legutóbbi használt leves íze is meg az illatta is ,tudjuk mennyire bosszantó tud lenni ha csak csapvíz allatt takaritjuk az adott rta-t és új épitéskor még érződik az előző leves :woozy_face:,tehát én több mint egy éve használom és csak pozitívan tudok róla nyilatkozni … nem utolsósorban pedig alkalmas még ékszerek tisztítására is :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Egy kérdés a használattal kapcsolatban.
Milyen vizet használtok ? Csapvíz vagy Ioncserélt?
Egy ideje gondolkozom a beszerzésen , és párom ékszereinek is jó lenne.

Szia. Én csapvizet használtam, de a desztilláltat javasolnám, azzal elkerülheted a vízkőfoltokat. Bármelyik benzinkúton kapsz. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Végre ma velem is szembe jött, le is csaptam rá! :smiley:

10 kedvelés

Szolnokon sose kapok…bár eddig végülis boldogultam nélküle.
De tervben van :+1:

3 kedvelés

Így voltam vele én is eddig, de ez a kis tisztító nagyon megéri a pénzét, minden kis apró helyről tökéletesen kitisztít minden szennyeződést, ahova nem lehet semmi mással odaférni! Tisztítás után olyan a kazán mintha most vettem volna ki a dobozból! Nem bántam meg, hogy megvettem, minden forintot megért! Csak ajánlani tudom mindenkinek! :wink:

8 kedvelés

merre tudtad meg venni ezt a tisztítót?ha szabad tudni​:blush::wink:

3 kedvelés

koszi a tesztet, megy is a rendeles!

3 kedvelés

Látom berántott téged is az oldal, jó van. :rofl:

5 kedvelés

bad influence-k vagytok…:rofl:

2 kedvelés

Az Aldiba találtam rá! :wink:

4 kedvelés

Na én tuti nem mert nem veszek már semmit,nem úgy mint kistársaim :rofl::rofl::rofl::rofl:

Én sem veszek…

Már vettem. :rofl:

3 kedvelés

én néha néha járok oda de még nem találtam ilyet,mennyibe volt ha szabad tudni​:grin:

4 kedvelés

Ha jól emlékszem, Szabi egy 10-es volt! :wink: De állítólag szokott lenni a Lidl-be is!

4 kedvelés