Capton = szál huzal?

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne ,hogy ha tekerést szeretnék kiszámítani ,akkor a clapton huzalt azt szál huzalként kell számolni ? Appon keresztül számolnám de clapton huzal nem szerepel a huzal típus megadásánál :frowning:

1 kedvelés

Szia!

Nem, a clapton nem szálhuzal, nem is úgy kell számolni. Két különböző vastagságú huzalból áll. Hirtelen nem tudom hol van olyan netes kalkulátor, ami figyelembe veszi ezt. Én app-ot használok a telefonomon, azon különféle huzalokkal lehet számolni, szál, clapton, fused clapton stb.
Az a neve, hogy Vape Tool. Hasznos.

3 kedvelés

Köszönöm habár én néztem ezt és ha kiszámolom kb 10 tekerésnek kell lenni 1 ohmhoz az rengeteg…

2.5 magon 4.5 tekerés 1.022 ohm

1 kedvelés

Sőt ha megnézed a címkéjét arra az vagyon írva, hogy 5tekerés valahol 1.5-2 ohm közé esik.
Én rendszeresen használom.

1 kedvelés

Ha 1 ohm körül akarsz maradni, esetleg ez:

Köszönöm a segítséget :slight_smile:

Kövezzetek meg, de igazából én nem értem, hogy akár az ellenálláshoz, akár a watthoz miért ragaszkodik akárki is :smiley: én tudom, hogy a 3x26Ga kerítésdrótomból 5 tekerés fér el a dekkben és az úgy a jó. Ha ennek az ellenállása 1 ohm lenne az is jó (tudom, lehetetlen) de ha 0,2 ohm akkor is jó. De tudom, hogy az íze tökéletes, még ha ennek a tekercsnek kell is adni az ampert :smiley:
Az elején én is számolgattam, hogy mennyi legyen az annyi, de elég gyorsan kinőttem belőle. A fogalmam sincs melyik alkalmazás szerint igazából fel kellett volna robbannom, mert szerinte forró a tekerés. Szerintem meg hűvös. Ergo arra jöttem rá, hogy brahiból lehet számolgatni, de az alkalmazás nem tudja, hogy milyen kazánba használod az adott tekerést.
Kivétel ezalól persze a mecházók, ők inkább számoljanak :laughing:

2 kedvelés

Én MTL-ben 0.8 és 1.5 között mozgok, attól függően épp milyen kedvem van. 0.2 azért nagyon kevés lenne, attól tényleg forrósodna, az mehet DL-be, az szellőzik rendesen.
Szóval ízlés kérdése. Ha valakinek beakad, hogy 1ohm körül jó az íz, hőmérséklet, akármi akkor nyilván ragaszkodni fog hozzá.

2 kedvelés

Igen az lemaradt, hogy dl tankom van. De itt is hiába akadna be, hogy nekem 0,6 kell ha az adott dróttal kivitelezhetetlen. Meg lehet, hogy 1 drótnál 1 ohmon a legjobb az íz, de akkor a dróthoz kell ragaszkodni, nem az 1 ohmhoz, mert már 1 Ga eltérés esetén is lehet, hogy lehetetlen ugyanazt az értéket betekerni, clapton esetén meg végképp.
Erre is élő példám van, én mint említettem 3x26 Ga+valamit használok, 5 tekerés 0,18-0,2 között lesz. Haver 3x27Ga+valamit használ, neki már 5 tekerés asszem 0,6 ohm. (ez nem 100%, csak rémlik). Már 1-1 Ga eltérés is azt eredményezi, hogy technikailag lehetetlen még a másik közelébe is tekerni. De ettől függetlenül mindkét dróttal tökéletesen lehet dolgozni és nagyon jó ízeket ad :smiley:
@Kozma0177 ha rám hallgatsz és ki akarod próbálni azt a huzalt, akkor megnézek, hogy mennyi fér be az adott kazánba és ráizzítasz, függetlenül attól, hogy az hány ohm :smiley:

1 kedvelés

Én a 20-22 watthoz próbálom belőni a legideálisabb dl single setup-ot. Hűvös gőz, íz mindegy, ne okozzon allergiát, legyen némi TH, felizzás gyorsasága, stb Addig eljutottam, hogy ez kb 0.6 Ohm környékén adott…már csak a szálhuzal anyaga a kérdés.

Az eredeti kérdésre is válaszolva, a claptonokat nem igazán tudod számolni alkalmazással. Van olyan amibe tudsz beállítani olyat hogy 2-3-4 szálas a huzal, de a kis szállal nem tudnak számolni. Ugye a clapton általában belül 2-3-4 szál vastagabb és 1 vékonyabbal körbetekerve. Na ezzel a vékonnyal nem tudnak számolni .

Szerk: Nekem van egy alkalmazásom amin tudod állítani, hogy mi a belső és mi a külső szál és nagyjából pontosan is számol. Vape tool a neve, valszeg ugyanaz mint amit @Deepfreeze is mondott.

A mi tekerdénkben választhatsz hány szálból áll a huzal. :slight_smile:

https://diy.vaperina.cc/tekerde/

1 kedvelés

Igen, csak nem lehet külön konfigurálni az egyes szálakat.

Ha arra gondolsz, hogy különböző hosszúságúak a huzalok a claptonokban, szerintem azt egyik sem tudja.

1 kedvelés

Amit használunk néhányan Vape Tool, az egész jól számolja.

1 kedvelés