Brunhilde mtl rta

Sziasztok. Az én Brüncimen ennél közelebb szoktam állítani a coil-t de liquid szállítási gondom vagy dry hit (eddig) nem volt.
Első körben azzal próbálkoznék, amit épp te vetettél fel témaindító posztodban, a sodronyokat kicsit áztatni, mosni (óvatosan). A kapilláris hatás miatt érzékenyek bármi szennyeződésre, pl. zsíros kézzel nem szerencsés fogdosni. Amikor hozzám megérkezett, első dolgom volt (a tank és szétszedett alkatrészei mellett) a sodronyt mosogatószeres vízzel, kis ecsettel óvatosan megmosni (ne ragadjon közé ecsetből szál és ne essen szét a sodrony), aztán csap alatt bő vízzel átöblíteni, és szárítás. Azóta is kap minden coil cserénél egy sima vizes mosást ultrahangos mosóban, tudom, néhány dolgot “kicsit” túlzásba viszek… :smiley:
Második körben (vagy elsővel együtt), ahogy írták előttem, vatta mennyiséget növelném, de csak nagyon picit. Az enyémben a coil-ból kijövő vatta teljesen befedi és telíti a sodronynál lévő liquid árkot, illetve soha nem “tömködöm” az árokba, hanem a vatta végét lefelé fordítva beteszem az árokba és oldalról vagy rézsútosan “lökdösve”, ígazítva egy idő után szépen utat talál magának, beigazodik, és egyúttal laza is marad. Nyilván sok vatta vagy tömörített vatta sem jó, mert az tuti dry hit lesz.

4 kedvelés