Bölcsességfog eltávolítás utáni Vape-elés

Sziasztok! Igaz rég jártam az oldalon, mert mostanában teszek veszek, bár szent meggyőződésem volt róla, hogy találok egy ehhez hasonló topicot, de sajnos nem sikerült, így hát most nyitok egyet. Mint fent említettem sokas szenvedések után a mai napom végre eltávolították a ki nem bújt bölcsességfogamat. A doki alaposan összevarta, kaptam rá antibiotikumot és fájdalomcsillapítót is, 1 hét múlva mehetek varratszedésre. A kérdésem az lenne felétek, hogy ez a ne dohányozz 1-2 hétig, ez mennyire egy szígorú szabály? Illetve ez csak dohánytermékekre szól, vagy a liquidre is? Nyílván most lehet sokan hülyének néznek, de valahogy nem bírom megállni nikotin nélkül a napot. Azt tudom, hogy a rendes cigi feloldja a az alvadt vért, és lassíthatja/fertőzheti a gyógyulást, de most nagyon tapasztalatlan vagyok… Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tudna tanácsot adni? A vér szívárgása egy ideje elmúlt, a fájdalmak meg szinte már el is illantak teljesen. Egyébként DL-es Sub-Ohm Zeus tank, és olyan 27,5 watton szoktam szívni kb 50% levegővel. Válaszotokat előre is köszönöm!

2 kedvelés

Saját tapasztalat, renitens voltam, de okosan. A szívogatás árt a sebnek. Ergo úgy vapeltem az első pár napon, varrattal, hogy nagyobb levegőzésen, és nem szívtam “erővel”, csak lágyan.

4 kedvelés

Én bár az csak foghúzás volt, de már a rendelő előtt rágyújtottam, ahogy kiléptem. :rofl:

3 kedvelés

Maga szívás, ami húzza kifelé a vérdugót, ami a sebet fedi.
Ha bírod, akkor inkább bírd ki egy darabig. Szerintem nem kell neki 2 nyolc. Hét.

4 kedvelés

Varrásom még nem volt , de fog húzás után én szívtam több alkalommal!! Mtl-t soha nem lett baj belőle!

3 kedvelés

Na, hasonló a gondolkodás. Nekem bevált.
Pár napig (3-4) el lehet “püppögni” kis erővel is.
A pg meg fertőtlenít is.
Hűsítős meg fájdalomcsillapít.

4 kedvelés

Szia! Parancsolj! :slight_smile:

(Egy fogorvosi rendelőben dolgozó nővér ismerősömet interjúvoltam meg a cikkhez.)

8 kedvelés

32 vagy több fogú vaperek ne olvassák el :joy::wink:

Jobbulást amúgy :+1: @domimarci33

5 kedvelés

Szintén tapasztalatból, a szívogatás árt neki, úgyhogy ésszel DLezve nagy bajt nem csinálsz. Persze az a legjobb, ha egyáltalán nem szívsz semmit, de ez az opció nálam fel sem merült :woozy_face:
Szóval csak finoman, óvatosan (amíg tart az érzéstelenítő pl. az ember könnyen kiveri a saját fogait. Fura egy érzés, mikor nem tudod, hol van a fél fejed :sweat_smile:). Jobbulást​:+1:

5 kedvelés

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát/jó kívánságát. Akkor marad óvatosan a DL :grin: A cikket sajnos nem láttam @Vaperina_Kinga, De köszönöm, hogy beküldted!!!

5 kedvelés

Szintúgy. Annak idején amikor még analógon lógtam, foghúzás ut!n alig vártam, hogy rágyújtsak. Szivtam agyba főbe. :rofl::rofl::rofl: Bólcsesség fogam egy sincs már, igy nem lehetek bölcs sem. :grin: A vape-t nem tudom, de azt tudom, hogy ha nyilt seb van a szádban azt mondják ne dohányozz! Én most gyökérkezelés közben vagyok, de a doki egy szóval sem mondta, hogy ne.gyújtsak rá. Lehet, hogy azért mert Ő elég erős dohányos? :grin::grin::grin:

3 kedvelés

Jobbulást!

4 kedvelés

inkább arra ügyelj, hogy semmilyen tejterméket ne fogyassz amíg begyulladhat :point_up:

6 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.