A foghúzást komolyan kell venni

Gyakran előkerül a kérdés. Foghúzás után használhatunk e-cigit? Ha MTL tankunk van, akkor nem ajánlatos, ugyanis a vákuum kiszippantja a gyógyulást elősegítő véralvadékot. A DL tankok esetében nem kell félnünk a vákuumtól, de amíg zsibbad a fogad helye addig az sem ajánlatos.

Az MTL felhasználóknak sem kell sokáig vape nélkül maradniuk. A foghúzás napján tilos, de másnap már mérsékelten, de használhatnak e-cigit. Majd további 2 nap mérsékelt használat után ismét visszatérhetnek a megszokott felhasználási módhoz. Illetve a köpést is hanyagolni kell a gyógyulás napjaiban.

A foghúzás után fontos, hogy a fog helyén a vér megalvadjon, egy kocsonya-szerű véralvadék képződjön. Ami azonnal vagy pár órával a foghúzás után meg is történik.

A vérzés rendszerint enyhe mértékű, ne tévesszen meg a szájban érzékelt íz! Már egy-két csepp vért is heves vérzésnek gondolhatunk az ízek alapján. De ha úgy érzed, akkor helyezz a fog helyére egy gézlapot, óvatosan harapj rá, legalább 30 percig hagyd benn, a gézlapon lévő vérmennyiség jelzi, hogy kiesett a vérdugó, vagy sem. Ha nem áll el a vérzés keresd fel a fogorvosodat! Ne öblögess vagy szívogasd a sebet! Ez azért fontos, mert a sebből kieshet a vérdugó, amitől a sebgyógyulás elhúzódhat, gyulladások léphetnek fel stb. Kerüld a forró italokat vagy leveseket is, ezek ugyanúgy előidézhetik a véralvadék kiesését. Az erős fújás is kerülendő, például ne most fújj lufit…

12 kedvelés

Sziasztok.Ti ezt be szoktátok tartani?Mennem kell fogdokihoz és nem csak tömés lesz,hanem húzás is.Analógot sem szabad a húzás után napokig szívni(ezt mindig elmondja a dokim,mert el is fertőződhet)persze sajnos én ezt soha nem tartottam be.Ugyan úgy cigiztem a húzás után csak kisebbeket szívtam vele.(ne ítéljetek el,én arra vagyok kíváncsi, hogy ezt ki,hogy tartja be​:slightly_smiling_face:)
Most akkor tényleg ne e-cigizzek(vapeljek…ezt így kell írni?)és ne is Iqosozzak,mert az ugyan az?

3 kedvelés

Én be szoktam tartani amit fent leirtam. A vákuumtól nem fog a vérzés elállni!

5 kedvelés

Ha lehet, akkor tényleg ne. Engem ki sem enged a dokim addig, amíg nem látja, hogy az alvadás elkezdődött (szeretnek is az utánam érkezők), igaz halmozottan hátrányos helyzetű vagyok véralvadás terén :rofl: :grinning:.
Én betartottam és betartom valamennyire a dolgot, nem cigiztem, nem vapelek húzás, vágás, után közvetlenül.
A ciginél is minimum 3-4 óra volt a határ (utána fertőtlenítés). A vape is megy három-négy óra után, sokkal nyitottabb levegőzéssel! Így kevésbé kell vákumot képezni az érzéstelenítéstől egyébként is gyönyörűen festő cseresznye ajkaimmal.

7 kedvelés

Mivel fertőtlenítettél cigi után?Mert öblögetni sem lehet.Szorítsatok…ma megyek csak a fogdokihoz,mostanra lett csak időpont.Szerintem elsőre a húzást fogom választani.

1 kedvelés

A Betadine is megfelelel a célra. :wink:

3 kedvelés

Kint van a fogam…ilyenkor mindig elmondják,hogy 3 napig nem lehet cigizni

3 kedvelés

Igen ez a hivatalos álláspont, valóban. De mint minden, ez is egy ajánlás… A Te érdekedben. Természetesen nem ajánlom, de ahogy a mellékelt ábra mutatja, nem távoztam el az élők sorából, és problémáim sem származtak belőle. XD Mert mindent csak ésszel és okosan. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

5 kedvelés

Ha kihúzták akkor nyisd ki a levegőzőt teljesen, nehogy kiszippantsa a vákuum a véralvadékot. Az kell oda. :slight_smile:

3 kedvelés

Én volt,hogy mikor kijöttem a rendelőből és még a tampon a számban volt,már rágyújtottam az analógra​:rofl::rofl::rofl:Most nem mertem.2és fél óra telt el,mire rágyújtottam,akkor is csak nagyon óvatosan szívtam.:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Tudom,hogy kell oda​:slightly_smiling_face:Ezért szívom az analógot úgy,mint egy szűzlány​:rofl:Ma e-t nem fogok szívni.De,hogy pár napig csak óvatosan és mértékkel szívjam az e-t,azt nem tudom,hogy fogom bírni​:cry:Tudjátok,hogy nekem állandóan a "számban lóg":rofl:

2 kedvelés

Én is így voltam vele… Valamivel el kellett tüntetni a borzasztó gyógyszerízt a pofámból. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Az ecigit is használhatod nyugodtan, csak ahogy korábban is írtuk, nyisd meg a levegőzést maximumra. Mondjuk ma már mehet akár teljesen leszűkítve is. Ha nincsenek véralvadási gondjaid, akkor nagy probléma nem lesz belőle. A Betadine mindenre is megoldás. :wink:

4 kedvelés

A legnagyobb gond az,hogy legalább 3 napig semmit sem lehetne,mert a nikotintól elfertőződhet.Úgy gondolom,aki 3 napig kibírja,hogy semmit nem szív,az utána már ne is “gyújtson” rá.Minek?

Amúgy az analóggal nincs akkora vákum,mint az e-cigivel?Vagy ezt csak én érzem/gondolom így?

1 kedvelés

Nem hinném, hogy a nikotintól fertőződne el. :thinking: Cigi esetében inkább arra a 7000 toxinra gondolnék. :slightly_smiling_face: E-ciginél nem hiszem. De lehet tévedek. :thinking: Amúgy át kell írnom ezt a cikket. Már nem tetszik a hangvétele. :confused:

3 kedvelés

Direkt mondtam a dokinak az e-cigit.Azt mondta,hogy azt sem,mert van benne nikotin.Az is elfertőzheti.Mindig elmondja,egyem meg a kis szívét,hogy 3 napig semmit.Majd néz rám meredten.Én úgy kb.1 perc bámulás után annyit nyűgös ki,hogy ühm…:joy:De még soha nem tartottam be.És ezt szerintem ő is tudja​:wink:

2 kedvelés

Milyen hangvétele nem tetszik?Sztem jó cikk​:heart:

3 kedvelés

Ez most komoly,hogy alig érzek ízt?A húzás miatt?

1 kedvelés

Köszi Kinga, órák óta ez után kutatok kezemben a moddal :rofl:

1 kedvelés