Bishop és bi2hop 2, ki hogyan vattázza?

Üdv mindenkinek ! Szervusztok !

Azokhoz szól a kérdésem, akik használják ezeket a tankokat. Mivel már egy ideje használom mindét RTA-t és mindkét tanknál előfordul(t), sőt általánosan mondhatom, hogy a lekvid a deck aljában landol és egy idő után ki is lép a modra. :slightly_smiling_face: Kinek mi a tapasztalata ?
Van megoldás a problémára… :wink:

2 kedvelés

Szia!! Használom mind a két rta-t pár hónapja, japán muji vattát és titánium fiber vattát használok ni 80 28ga huzallal, 2,5 magon. A vattát kicsit borzolom, közvetlen a vattaároknál vágom le. Soha meg sem próbált megfolyni, pedig zsebben viszem magammal mindig!!

4 kedvelés

Szervusz Tibor !

Muji vattával használom én is , de nekem egy idő után elárasztott , próbáltam más vattával is , de ugyanaz lett az eredmény. Viszont amióta a vatta végeket vissza hajtom a vatta gerinc alá így már nem tud kilépni a lekvid a vatta végein, hanem a vatta derekát áztatja. Kb. 5-6 milliméterrel hagyom hosszabbra és annyit hajtok a vatta gerinc alá. Azóta csont száraz a deck, nincs áztatás.

5 kedvelés

Akkor meg találtad magadnak a megoldást. Nekem soha nem volt velük problémám. Számomra a legkönnyebben építhető kazánok közé tartozik!! Eddig azt gondoltam róla,hogy folyás biztos!!

4 kedvelés

Sajnos kellett kicsit kísérletezni , de ez nem nem befolyásolja azt a tényt , hogy minden tekintetben egy kiváló RTA.

4 kedvelés

Szia Atis.
Én is használom mind 2-őt és sok hasonló rta-ám van jártam így én is.Arra jöttem rá )nekem működik) 2.5mag a vatta lepke fingnyit kilógatom az oldalán majd megvágom 45 fokban a hosszú részt kicsit alá hajtva vissza gyömöszölöm a vállak mögé jól felborzolom…ennyi.Ha nem érthető készítek képet ha van rá igény.

4 kedvelés

most nézem ezt írtad… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Szervusz János ! :hugs:

Nekem 2 es magon is működik… :wink:

3 kedvelés

Igen próbáltam én is 2-esen nekem úgy szárazak kicsit az rta-ák valahogy a 2.5 a jó mindbe… :no_good_man:

2 kedvelés

Annyi lehet a különbség, hogy én 0.25 kanthal-al használom és talán azért nem annyira száraz.

2 kedvelés

Rá próbálok…

3 kedvelés

nekem a 2es magra tekert frankó…ss316L 28ga-val + cotton cloud’s vatta fele

4 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.