Betegség - Sípoló tüdő, hangos légzés

Sziasztok.

Kb 2 éve áttértem iqosra rendes cigiről, előtte cigi+vape, több hónapos csak vapelés is ment, viszont tavaly októbertől újra átálltam csak a vapelésre, viszont azóta van egy igen hangos levegővételezésem plusz sípol a tüdőm főleg ha vízszintbe helyezem magam… Próbáltam már minden féle keverésben az alapot ugyanazzal az ízzel 1-1 hétre, van hogy random 2-5 napig semmi aztán újra, alapot is váltottam, nikotint is csökkentettem, szóval kb mindent megpróbáltam… Gondoltam itt már covidra hogy nem-e az gyengített annyit a tüdőmön anno hogy nem bírja már magát a vapet, viszont az iqossal nincs ilyen bajom, jelenleg tegnap letettem a vapet és vettem pár doboz tereát, szívom pár napig hogy megszűnik-e a probléma…

Nem tudom nem jár-e/járt-e valaki hasonló cipőben? Már most foglaltam időpontot tüdőgondozóba hogy nem lett-e asztmám vagy valamim hogy újra elkezdtem vapelni…
Pedig pont most péntekre érnének be a keverések :frowning:

Szia!
Nekem pont, hogy van asztmám már kis korom óta. Az évek alatt sokat enyhült. Kb. 7 éve e cigizek és nekem is megvan ez a sípoló hang illteve “hangos” légzés. Amikor megbetegszek (itt gondolok megfázásra) akkor azonnal abba is hagyom a cigit 2 hétre. Nekem egyenlőre nincs bajom a sípolason kivül, de ki tudja mit hoz az élet. :face_in_clouds:

Orvosnál voltál?

2 kedvelés

Beteg voltam november első hetén és december végén is, látott orvos, szedtem antibiotikumot, azon a 1-1 héten + pár napig nem is vapeltem egyáltalán, azért fura mert októberben semmi nem volt, ezért kérdeztem meg hogy járt-e így valaki, hogy lehet valamit nem vettem észre.

Akkor most nem látott orvos. Simán lehet, hogy köze nincs a vapehez, hanem visszamaradt szövődmény. Menny el a tüdőgondozóba, ha ott nem találnak semmit, akkor érdemes csak gondolkodni ezen a vonalon.

2 kedvelés

Február 8-án meglátjuk, bár ugyanezek a tünetek megvannak az iqossal is, igaz enyhébbek gyanítom a kisebb füst miatt nincs annyira ingerelve a tüdő/hörgők stb… szóval nekem azért már gyanús a szövődmény, csak nyílván itt gyorsabban kaphatok annyi választ hogy ha valakinek volt hasonló hogy melyik vonal lehet, mint hogy bárhova kapjak időpontot az egészségügyben… :slight_smile: