Az első tekerésem Zeus ZX RTS

Tegnap megérkezett a Zeus ZX RTA. Mivel csak SS316L huzalom volt így fogtam 3 szálat összecsavartam (csavarbehajtóval) és erre még egy szálat felfuttattam. A kapott drótbol tekertem 3-as magra 6-ot és így lett 0,35 ohm-os tekercsem. Életem első ilyen tekerése. Ez a végeredmény. Vélemény? 20w-ra álltam mot be vele. Kis levegővel kb. 1/4 nyílás. Kellemes íz és hüvös pára.


6 kedvelés

Szia. Ez a coil gyártás,most elgondolkoztatott,a szó legnemesebb értelmében. Erről is tudnál videót feltenni? Vagy legalább egy fotót,amin teljesen jól látszik? Nem viccelek,de ez eddig eszembe sem jutott. De,hogy miért azt nem tudom. Valamint konkrétan milyen vastagságú drótok lettek összetekerve,és hogy lett rátéve még egy. Tisztelem a kisérletező embereket!

1 kedvelés

Nekem csak SS316L Drótom így minden része abból készült. Arrol nincs videó amit én csináltam, de szétnézek youtube on biztos van ilyesmi. Fogtam a 0,28-as drótom. 3db azonos hosszúságút. Az egyik végén összefogtam és egy falbabvert szeghez rögzítettem. A másik végét befogtam a csavarbehajtó tokmányába. Feszesen tartva a szeg és a tokmány között a drótokat, szépen beindítottam a csavarbehajtót. Az pedig össze"fonta" , tekerte a három szálat mint egy kötelet. Jó sokáig tekertem, hogy feszes és sűrű legyen. Mikor kész lett levágtam a szegröl és egy (bocsánat, nem tudom a nevét) forgós karabínerhez erősítettem. Valami horgász kellék cucc. És így rögzítettem a jarabínerrel. Így mikor beindítottam a csavarbehajtót szabadon forgott a csavart fonat. Erre pedig szépen vezetve, ahogy a magra tekered a drótot úgy tekercseltem még egy szálat (elég bénán, mert nem lett sűrű és egyenletes) . Kb így készült. Na megyek Youtube :joy:

4 kedvelés

Ilyet találtam

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönóm a választ! Lehet elindulok ezen az úton picit.