Az éles olló vagy placebo

Ezer éve használom az ollóm soha nem éleztem mert egy ollót 2féle képen lehet élezni jól és sz@rul.
Most hétvégén pakoltam és megtaláltam az élező kövem hát megéleztem.
Azt vettem észre, hogy a vattát már nem csak el lapítja hanem szépen elvágja.
A huzal a tank a vatta márka a leves ugyan az mégis jobb íze lett az Rta-im nak…lehet hülyeség vagy placebo?

4 kedvelés

Annyiból nem hülyeség, hogy:
Én is észrevettem, hogy a gagyi olló “összetömöríti” szinte fehér csíkká, összepréseli a vattát. Ok, utána szétzilálom én is :slight_smile: de.lehet, hogy pár százalék íz múlik ezen is :+1::slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Én is így gondolom…

2 kedvelés

Lehet, hogy hülyeség. Viszont a jó szerszám sose az. Adott esetben a jó olló sem…:+1:

2 kedvelés

Ez bizony igaz :rofl:
Én egy olyan mini vattapengére fenem a fogam, ilyen összenyomós kicsike, valahol láttam, szimpatikus hurcolni.

…amit ugye a dicodes gyártott ,így természetesen sokkal finomabb a leves​:sweat_smile:

Két ollóm van vapehez mivel én inkább azzal szeretem elcsípni a drótot .Nagyon éles a “drótos” is de észrevehető a vape minőségén ha véletlen ezzel vágom a vattát.Az utolsó pár mm szerkezetét úgy átalakítja ,hogy azon a borzolás segít valamennyit de nem az igazi.

3 kedvelés

Akkor mégse akkora hülyeség… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Simán el tudom képzelni, hogy a tompa ollóval összenyomott vattavég, némileg gátolja a felszívódást a tekeréshez, ezáltal csökkenti az éppen párolgó liquid mennyiségét, aminek velejárója az aroma mennyiség vesztése is,ez viszont egyértelműen ízvesztéshez vezet. Ha nem is mondanám ez esetben (éles ollóval vágott) finomabbnak,mert szerintem az aroma ízére nincsen hatással, inkább intenzívebbnek. Jó felszívódás - több aroma- intenzívebb íz

3 kedvelés

Minél élesebb ollóval van vágva a vatta annál inkább adja a rá jellemző maximális lészállítást. Extrém eltérésnél gondolom ez ugyanúgy kiérezhető mint a különböző termékek közötti minőségbéli különbség. Szóval szerintem sem csak placebo


Nem tudom segítség e bárkinek de én ezt az önélezős fodrász ollót használom és tökéletes

5 kedvelés