Asztma és Vape

Szia. :blush: A kettő együtt nem tesz jót, ez így van. A vape csupán pára, párlat, gőz, kinek hogy tetszik. Egy e-cigiző szakács több mocskot belélegez főzés közben mint csak vapelve. Én első sorban megpróbánám VG többlettel, viszont azt a Brünhilde nem fogja tolerálni. Ezért a többi tankodból egyet rá kéne szánni a mutatványra. Az elméletem a következő:

Kis körítés Neked is dukál. :grin:

Úgy 3.5 éve tavasszal, mikor még DL-eztem is sokat MTL mellett egyik nap estére szörnyen lebetegedtem. Lázam is lett és a hideg rázott, szinte a szememet alig bírtam kinyitni. De gondoltam legurítok egy Neo Citránt és lefekszem, hogy másnapra jobban legyek. Másnap már nem rázott hideg és a lázam is lement, de jelentkezett egy igen erős fejfájás, köhögés és orrdugulás. Orvos? Minek az? Ismét Neo Citrán, de mostmár 3x napont és C vitamin is társult mellé. 2 napig ugyanígy voltam. Fejfájás, gyengeség, ordugulás, gyengeség. Majd ennek az egésznek a 4. napján (intenzív ám dacos Neo Citrán és C vitamin kúra mellett) kezdtek alábbhagyni a tünetek. De a köhögés megmaradt. Ismét pöfékeltem vígan, de valamiért az MTL-t nyúztam pár napig. Köhécseltem kicsit, de nekem nem tűnt vészesnek. Aztán jött a DL, mert épp azt kívántam. A legelső slukk után olyan köhögőroham kapott el, hogy a végén már levegőt sem nagyon kaptam. Akkor nagyon megijedtem, de nem annyira, hogy orvoshoz menjek. Engem minimum tarkón kéne lőni, hogy önszántamból elmenjek a dokimhoz. :smiley: Mikor elmúlt a köhögés, gondoltam még beteg vagyok, csupán jobban lettem. Így MTL-eztem inkább. Köhécselés szintúgy megvolt, de már tovább tartott egy ilyen “roham”. Aztán minden nap rosszabb lett amikor is már az MTL-től is úgy befulladtam mint a DL-től. Aztán elkezdtem valami gusztustalan fehér cuccot felköhögni, olyan formája és állaga volt mint amit apám köhög fel 40 év cigis múlttal a háta mögött. :confused: Csak ez fehér volt, nem fekete… Ez már meggyőzött. Szóval, sajna irány a doki… Megnéztem mikor rendel, másnap reggel kellett menni. Addíg még 3x köptem fel olyan bigyót, amiből már mindegyiket vér is kísérte. Na, mondom kész. Megmurdelek… Ennyi volt… Na jó, csak viccelek. Meghaltam, de jobban lettem. :grin: Másnap katonás rendbe szedtem magam és mentem is a dokihoz. Meglepődtem, hogy egy nő áll előttem, én férfira emlékeztem, de amilyen gyakran én járok… :smiley: Elmondtam mi a szitu, megvizsgált alaposan. Majd közölte, hogy “Gratulálok! Maga lábon kihordott egy tüdőgyulladást!” Adott gyulladáscsökkentőt amit, ha jól rémlik 2 hétig kellett szednem, majd, ha panaszom van csak akkor csoszogjak vissza. Rendben Doktornő, jelentem, nem lesz panasz… :grin: Egyébként a gyógyszer hatott és azóta már DL-eztem is gond nékül. :slight_smile:

Erre az életem egy üdének éppen nem mondható pár napjára alapoznám az elméletem:

Asztmás vagy. Ami annyit tesz, hogy a hörgők folyamatos gyulladásban vannak. A cigit 8-9 évük volt megszokni. Egy NEM 100%-os szerv (aminek a cigin kívül is van baja) nem úgy és annyi idő alatt regenerálódik, mint egy “egészséges” tüdő. Ezt a gyulladt tüdőt valami ingerli. Én a PG-re gyanakszom, mivel az gyakran válthat ki allergiás reakciót, amire az asztmád miatt érzékenyebb vagy.

Nem mondom, hogy rám halgass! Ez csak egy elmélet! Támogatom, hogy keresd fel a háziorvosodat és, ha szabad, szeretnénk tudni mi lesz majd a végeredmény. Hogy döntesz illetve mit mond majd a dokid. :heart:

Szerk.: Gyakran találkozni politikai nézeteket valló és szakmáján belül is bőszen alkalmazó orvosokkal. Ezért készülj arra, hogy azt fogja mondani, hogy a vape eleve rossz választás volt az asztmád miatt. Ám ennek ellenkezőjéről tanúskodik a:

6 kedvelés