Aromamizer plus v3+pumper squonker


Sziasztok. Nagy kèrdèsem lenne hozzátok. Aromamizer plus v3 van valakinek esetleg? Tudnátok mondani pár èrvet ellene ès melette? Illetve a tervem az lenne hogy veszek egy squonk pumpert ès rá teszem az aromamizer v3 mat persze hogyha lehet squonkolni. Így lenne 2 darab 12 ml es tartály ès mivel a tekerès közèppen van ès az aromamizer v3 man el lehet zárni a liqwid áramlást így lehetne 2 különböző ízt is önteni a kèt külön tartályba ès váltani az ízek között. Szerintetek müködne így a dolog? Olvastam hogy az aromamizer plus v2 squonkolhato ès a v3 befogadja a v2 es deckeket is de melyik deck lenne jó hogyha egyáltalán megèri megvenni a v3 mat. Mik a tapasztalatok vele kapcsolatban? Mennyire jó kazán?

2 kedvelés

Ellenérv: rohadt magas lesz tőle az amúgy sem alacsony tank

3 kedvelés

Az nem zavarna ithoni használatra lenne. Meg egyelőre csak az èrdekelne hogy müködne-e így. Meg hogy mennyire jó ez a tank.

Szia Tibor!

Nekem a V2 30mm-es dual tekercs deck-es van és jó ízek és kövér gőzök jellemzik. Nem gondolom, hogy a V3 rosszabbul teljesítene. V3 is biztos jó tank, de ma már máshogy döntenék.

  • Ha most lennék vásárlás elött, biztosan a 25mm-es verziót választanám, egyszerűen könnyebb alá mod-od keríteni lelógás nélkül.
  • Az brutál fogyasztás miatt a V2-höz szerettem volna szűkítő kéményt és single coil deck-et, de már nem kaptam utólag. Ha ma vennék, biztosan az advenced kit-et venném az univerzalitás végett.

https://www.lepetitvapoteur.com/en/rebuildables/8993--supreme-v3-aromamizer-advanced-kit.html?queryID=7b3c45a69187c7b5de4b610cd23949af&s=aromanizer%2Bv3

  • A 25mm-eshez viszont nem tudom, hogy jó-e a 30mm-es pumper, de én nem ragaszkodnék hozzá. Van egy Cthulhu squonk adapterem, valószínű a Steam Cave sem lehet rosszabb, de azt tapasztaltam, hogy pumpáláshoz a legpraktikusabb egy squonk-tartályos-mod hosszútávon.

4 kedvelés

Èrtem. Azt Hiszem igazad lehet. Nem akartam megválni a modomtól. De igazad lehet ès köszönöm a kifejtèst.

3 kedvelés

Ès az jó ötlet lenne hogy megvennèm ezt amit ajánlasz. (https://www.lepetitvapoteur.com/en/rebuildables/8993--supreme-v3-aromamizer-advanced-kit.html?queryID=7b3c45a69187c7b5de4b610cd23949af&s=aromanizer%2Bv3) ès szereznèk hozzá egy squonk modot? Úgy 50w környèkèn hajtanám de nagyjából 30ml liqwidet fogyasztok egy nap, ès így egy dupla 21700 squonk modra lenne szükség hogy egész nap elmenjen jól gondolom?

Egyèpkènt a supreme v3 squonkolható? Vagy alapból nèzek masik kazánt ès modot is?

2 kedvelés

Dupla 21700 squonk? :thinking:
Max 2x18650 dovpo ha találsz még.

2 kedvelés

Hát vagy kanger dripbox 160

2 kedvelés

Ha van otthon,akkor persze :grin:

Szia!

Érdekes ötlet, hasznos mindenki számára az újító gondolat. Elfogult vagyok, mert nagyon kedvelem Steam Crave tankokat.

Az Aromamizer Plus V3 kreatív fejlesztése a Plus V2-nek. Az elődje a tekerésekre két oldalról áramoltatta a levegőt, ezt a V3-nál kiegészítették egy harmadik levegőzéssel. A coilok így már alulról is kapják a levegőt. A V2 (alap) 6ml-es tartály kapacitását kibővítették, a V3 már 12 ml-t tud tárolni, megnövekedett a mérete is.

Nem véletlenül. A nagy (bár széles határok között állítható) légáramlás miatt szinte követeli az izmosabb tekeréseket, aminek az eredményeként zabálja a likvidet.
A V3 a család méltó tagja. Tetszetős, nem túl csicsás, de sugallja, hogy komoly gépezetről van szó. Ami valóban így van, az egyes alkatrészeket jól illeszkedő fém menetek rögzítik egymáshoz. Könnyedén darabjaira szedhető tisztításhoz. Ugyanakkor ha csak tekerést kell benne cserélni, nem kell több ezer darabra szétszedni. Mint már említettem a levegőzése nagyon széles határok között állítható, az egészen kis teljesítménytől a gőzgyárig képes visszahűteni a coilokat.

Érv ellene a viszonylag nagy méret. Kicsit fura, de a dual coilos deck-ről lehagytak egy O gyűrűt. Nem lefelejtették, hanem nútot sem készítettek neki. Ezzel szemben a mesh decken maradt az O gyűrű.


(Balról a V2, jobbról a V3 deck)

Ennek következtében a deck egy kicsit kotyog a fészkében a tartály aljának felhelyezéséig. Attól kezdve patenten ül a helyén, mint katiban a gyerek.

És itt érdemes szólni a kompatibilitásról. Igen, a gyártó a honlapján kihangsúlyozza, hogy a V2 deck és a V3 deck kompatibilis egymással. De (mert mindig van de) a képen is látszik, hogy a V3 talapzata 2mm-el magasabban van. Ezt figyelembe kell venni a tekerések megépítésénél, ellenkező esetben a levegő a tekerések fölött fog elhúzni.


(Balról a V2, jobbról a V3 deckek)

Az is jól látszik, amiért én jobban kedvelem a V2-őt. A V3 alsó levegőzését a deck teljes hosszában elvezették, tehát nem csak a tekerések alatt áramlik a levegő a kazántérbe. Igaz, hogy a „csiha te!” DL-t kedvelem, tehát a kisebb teljesítményt használom, talán ezért nekem túl levegős ez a kazán. A V2-őt nagyon eltalálták, de ez már azért kicsit szélsőséges. Talán az „izmos” DL-t kedvelőknek ez kedvez, erre nem tudok választ adni. Összességében számomra a V2 volt és lesz a jobb DL tank (de ez nagyon szubjektív).

A squonkolásról, az ötlet kivitelezhetőségéről. Technikai akadályát abszolute nem látom. Igen működhet (kíváncsian várom az élménybeszámolódat). Azonban érdemes a befektetés előtt alaposan körbejárni a gondolatot. Az Aromamizereket a gyártó RDTA-nak nevezi, annak ellenére, hogy tipikusan ejtőtartályos szerkezetről van szó. Ennek oka, hogy a deck körül van egy másodlagos „tartály” és innen kerül felfele a tekeréshez a likvid. Ez a puffer 1-2ml lehet, én még nem mértem meg. A squonk pin ugye csak és kizárólag a mesh deckbe építhető be, amelynek a vattázása jelentős likvidmennyiséget tárol. Mindez egy kicsit körülményessé teheti az ízcserét. A léellátás elzárása után még ki kell üríteni a puffert, majd a vattában levő régi ízeket, ezután lehet squonkolni. Visszafele vice versa. Úgy, hogy közben a meshről ne kapjunk szárazat. Szép kihívás, de ez a fejlődés mozgatórugója.

Hajlott koromra tekintettel egyre kevésbé támadnak ilyen, vagy hasonló kreatív ötleteim. A nagy kapacitás viszont mindig foglalkoztatott. Anno megépítettem magamnak a „pokoli tornyot” a maga 22ml-es befogadóképességével (a V2-t vettem alapul).


(A méretek érzékeltetése érdekében tettem mellé a V3-at illetve egy teljes szettet)

Ahogyan már felvetették, a nagy likvidkapacitás könnyen fejnehézzé teheti a készüléket, érdemes nagyobb deszkát alá tenni. Ebben a setupban az ízcsere csak két ilyen tankförmedvény egyidejű használatával javallott, és kizárólag asztali mütyürként használatos.

Remélem a későbbiekben közzéteszed a döntésedet, és a squonk-Pumperrel kapcsolatos tapasztalataidat.

További szép napot, kellemes gőzöket!

4 kedvelés

Nagyon köszönöm ezt a jó hosszú tájékoztatót. Mindenképpen fel teszem hogyha sikerül ès le tudom tesztelni. De amint írtad rengeteg nedvet szívna a vatta ès csak lassan cserélődne az íz ami ráadásul először keveredne ès csak utánna fokozatosan adná a másik ízt. Abban bízom hogy a mesh deck-ből kitekerem a squonk pint ès beteszem a dual deck-be. Ha nem folyik ki az alsó lègrésen a leves (plus v3).Mert ahogy èn kèpzelem pont ott menne a squonk pin ahol az alsó levegőzèse van a v3-nak. Másrèszt a v2 advenced kitet már sehol nem találom. Így mèg messze van a teszt mert azt sem tudom hogy v2 vagy v3 legyen. Ès mindent külön kellene beszerezni. Elèg idő igenyes ès mèg pènzbe is kerül . Egyèbkènt egy geekvape l200 clasical hajtanám mèretben befogadná ès szinben ha minden fekete lenne mèg mutatna is rajta.Talán fejnehèz sem lenne de elkèpzelèsem sincs hogy hány grammot nyomna így. Nagyon köszönöm a segítsègedet rengeteg új infót kaptam már a kèpek által is.

1 kedvelés

Sajnos ez nem fog menni. Mint írtam is: csak és kizárólag a mesh deckbe lehet beépíteni a squonk pint. A dual deckben levő pin kb. a fele hosszúságú a squonk pinhez képest.


Gondolom erre gondolsz? Mintha látnám is a pin nek a vègèt a levegő nyílásban.

1 kedvelés

A tervem így már csak az marad hogy szerzek egy plus v3 mat ès egy AliExpress-es v2 decket azt nem sajnálnám megfúrni a pinnèl. Máshogy lehet hogy elengedem mert a mesh-el semmilyen tapasztalatom nincs.


Ezt a decket a v3 hoz írják de szerintem ha máshogy nem megy èn megfúrom! Egy deck árát meg tudom kockáztatni.

1 kedvelés

Szétszedtem ismét. Ez a helyzet.


A bal szélső a V2, a jobb szélső a V3 squonk pinje, a középső a V3 dual deck tele pinje.

Ismét megpróbáltam, ezek nem kompatibilisek egymással. A jobb szélső egyszerűen nem fér be a tele pin helyére. Ha esetleg bemenne, akkor is rövidnek tűnik ahhoz, hogy megfelelően rögzítse a pozitív bázisalapot.

Egy fúró és egy kis kézügyesség valóban csodákra képes, de ez ügyben nem bátorkodom jóslatokba bocsátkozni.

2 kedvelés

Rendes vagy hogy ennyit segítesz. Ez így egyèrtelmü tènyleg. Viszont a te deckeden nincs átvezetve a pin a decken így ha megfúrnám ki is folyna az alsó levegö nyíláson. Az AliExpress-es en átt van vezetve kicsit kevesebb levegöt kaphat alulról de szerintem csak ezzel müködhet.

2 kedvelés

Lassan össze áll a kèp. Köszönök mindent!!!

2 kedvelés

Nincs mit köszönni.

Valóban ez már újabb deck. Hmm. Jól néz ki.

Sok sikert mindenhez (beszerzés, fúrás, átalakítás és még ami jöhet)!

1 kedvelés

Ezt most találtam.

1 kedvelés