Aromák egymással való keverése, vegyi reakció?

Sziasztok. Ma megint belefutottam, hogy megfeketedett a tankban a liquidem. Máskor is volt már ilyen. Akkor a pipaszárra fogtam, amit a drip-tip helyett használtam, hogy még mindig jön belőle a kátrány? De most szó sincs pipaszárról, mert azt azóta végleg elhagytam. De akkor mi történt? Eszembe jutott, hogy a háziorvosnál úgy nézik a vizeletben a cukrot, hogy tömény kénsavat öntenek bele. Ha a vizelet megfeketedik, akkor cukor van benne. Most is a Dampfliont töltöttem olyan tankba, amiben azelőtt valami dohányos keveréket szívtam. 1-2 óra elteltével a liquid teljesen fekete lett. Az is eszembe jutott, hogy a Dampflionban tejsav van, amivel ezt ködösítve a kaptárakban a méhészek az atkákat irtják. Állítólag ez a sav lemarja az atkák lábait, és elpusztulnak. A méhek az atkáknál sokkal nagyobb állatok, és túlélik, esetleg pár szőrszálat ha elveszítenek, az visszanő, mert ők életben maradtak. Szóval lehet elgondolkodni rajta, hogy milyen aromákat szabad egymással keverni, és milyeneket nem?

3 kedvelés

A nikotin oxidálódik a tekercs hőjének hatására, a cukrosság is nyom valamennyit a latban, de a tejsavban kissé kételkedem. :thinking:

4 kedvelés

Amit a hő hatásáról írsz, az igaz, de nálam a liquid a polcon feketedett be. Igaz, szívtam bele kettőt, és letettem. Mire elővettem, tiszta fekete lett. Úgy döntöttem, a Dvarw lesz nálam a dohányos, a Siren marad az egyéb ízeknek, és ennek megfelelően megtöltöttem. De volt benne egy kicsi az előzőből. Miután kimostam, és újratöltöttem, már a második tankkal fogyott el, és víztiszta, átlátszó. A dohányos aromák kissé barnásak, és erősebben kokszolnak is. Lehet, hogy van valamelyikben cukor is. Nem tudom pontosan, mi lehetett azelőtt benne, van RY4, van Djrum, vanSolub Rotterdam, most Symphonyt rendeltem, az átlátszó. De ahhoz nem kevertem már semmit. Tanulva az előzőekből. A mentol biztosan nem vész össze egyikkel sem, de a savakban kételkedem. Példa rá a citromleves kísérletem egészen kezdő koromban. Az is teljesen fekete lett,és keserű. Pedig csak pár csepp volt a dohányos levesembe. Szerintem probléma lehet a savak hőállóságával, azért olyan ritka a savanyú aroma. A tejsav alkalmazása is csak ezt igazolja előttem, hogy csak az bírta ki a hőt, ezért savanyították azzal.

3 kedvelés

Értesz németül? Gefahrbestimmende komponente: Milchsaure. Ez ugyebár szó szerinti fordításban tejsav. Egy percen át kell vízzel öblögetni, ha a szembe megy. Erre figyelmeztet a piros felkiáltójel: ACHTUNG BEI KONTAKT MIT DEN AUGEN Kérjen orvosi tanácsot: Arztlichen rat einholen.

Én csak almasavról és citromsavról tudok, illetve mesterséges savanyítókról. Ennek a tejsavnak majd utána nézek. A kaktusz-lime nagy kedvencem volt, de nem savanyú sajnos. Illetve nekem nem sajnos. :slightly_smiling_face: A kaktusz az valami nagyon édes és nagyon finom cucc, a lime csak csendesíti.

Tudok németül. Igazad van, ez tejsav. Akkor ez a Dampflion lesz (de asszem írtad is) mert az német. A szembefröccsenés viszont alapjáraton igaz mindegyik aromára. És persze a liquidre is, bár ott a nikotin miatt nagyobb a kockázat. Ígérem megnézem a tejsavat. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nem olyan veszélyes dolog, mint gondoltam, de kiszemelgettem ide a lényeget. A méhészeti alkalmazása is igaz.: https://www.meheszbolt-tamasi.hu/meheszeti-gyogyszer/atka-ellenes-szerek/tejsav-1-liter-80-os
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A tejsav (más néven 2-hidroxipropánsav, laktát vagy E270 egy szerves sav, mely számos biokémiai folyamatban játszik szerepet.
Biológiai erjedés útján tejsavat állít elő többek között a Lactobacillus nevű baktérium, mely a szájban is megtalálható. A tejsav túlzott mennyisége az egyik oka a fogszuvasodásnak.
Felhasználási területei: Élelmiszerekben elsősorban a savanyú káposztában, tejtermékekben, joghurtokban, kefirekben, sajtokban természetesen előfordulhat. egyéb élelmiszerekben antioxidánsként, savanyúságot szabályozó anyagként, vagy tartósítószerként alkalmazzák E270 néven.
A tejsav elnevezése félrevezető lehet, kémiailag nincs köze a tejhez. Az élelmiszeripar azonban felhasználhat tejterméket az előállításához.
Az anyag akut vagy krónikus egészségügyi veszélyeket okoz.
A légzőrendszeren keresztül történő felszívódásra vonatkozó információk teljesen hiányoznak.
Koncentrált formában maró hatású a szemre és a nyálkahártyára; irritáló hatások a bőrre.
És még ez (Kozmetikai felhasználása): https://www.cosmio.hu/alapanyagok/nedvessegmegkotok/135-tejsav
De még mindig nincs válasz az eredeti kérdésre: Milyen aromákat szabad egymással keverni, és milyeneket nem? Gondolom a savas kémhatásúakat tilos a lúgosakkal, talán még a cukorral is némelyeket. Egyelőre maradjunk annál, hogy ami durva elszíneződést nem okoz, azokat keverhetem. Ami megfeketedik, az gyanús, hogy már valami mássá alakult.

1 kedvelés

Szerintem bármelyiket keverheted egymással. A céljuk mindegyiknek ugyan az és ugyanolyan felhasználásra készült. Így én nem látom akadályát az összevegyítésnek. Én is szoktam olyat régebben. Ez is teljes mértékben ízlés kérdése. Ha Te trópusi gyümölcsöt szeretnél összeönteni a dohánnyal az is ugyanúgy fog elpárologni a hő hatására. Viszont én azt javaslom, ha összeöntesz két féle aromát akkor várj vele picit, hogy azok is össze tudjanak elegyedni. De különösebb akadályát én nem látom az összeöntésnek. Szerintem nincs olyan, hogy tilos. :slight_smile:

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.