Ares 2 vattázása

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodsz az előre elkészített vattacsíkokhoz. Ha gyakran kísérletezel (mai szerintem nagyon dicséretes és csak biztatni tudlak ezen a téren) esetleg kipróbálhatnád a muji vattát. Abból akkor csíkot vágsz, amekkorát akarsz, te határozod meg a vastagságát.

Én úgy figyeltem meg, hogy a gyári (cipőfűzős) vattacsíkok két méretben vannak. Az egyik a 2-3 mm-es tekerésekhez, a másik méret a 3-4 mm-es tekerésekhez.

Esetedben, ha eddig 2,5 mm-es magra tekertél és most 2-es magra akarsz, akkor legegyszerűbbnek az tűnik, hogy “picit leveszel” az eddig használt vattacsíkból. A magátmérő és a lébeömlő méretbeli különbségét kicsit azért lehet kompenzálni. MTL-ről van szó, tehát e tekerésnek nem kell vastagon áramoltatni a likvidet, lehet egy kicsit tömöttebb benne a vatta (behúzáskor lehet kicsit szorosabb). Ha átfűzted, akkor ritkítás nélkül lazítsd fel a kiálló végeket és így lazán - nagyon óvatosan - helyezd a beömlő nyílásba. Még száraz vattával tedd ezt, mert ha már likvides, akkor nem “rugja ki magát”, tehát nem tölti ki a beömlő nyílását.

További szép napot, kellemes gőzölést!

2 kedvelés