Ares 2 vattázása

Magátmérő és ízek? Én még ilyen összefüggést nem tapasztaltam. Egyébként tegnap nálam is elmentek az ízek. Túlszívtam volna magam? Kevés, vagy gyenge az aroma? A legutolsó tippem talán már kokszosodna, hogy lehet az? A porlasztókra némelyek még akár egy hónapot is mondanak, az hogy van? A hét elején vattáztam újra, kiégetés után. Miután szétszedtem, látom, hogy már a kazán tetejét is lepattogzott koksz darabok lepik. Nálam a két legnagyobb mumus: 1.: Az égett vatta íz. 2.: A folyás. Az ízek csak ezután következnek. Legfeljebb akkor jócskán 10 % felett aromázom. Megfigyelésem alapján a kevesebb gőz, egyben kevesebb ízt is jelent. Lehet, hogyha nagyobb magátmérőt több Wattal hajtanád, nem éreznéd a különbséget. A vékonyabb tekercs hamarább forróbb, ez tetszhet neked. A vatta nyílásokat ha nem töltöd ki vattával, ott akadálytalanul ki tud folyni a liquid a levegő beömlőig, aztán folyik. Töltéskor egész biztosan, ha jók a tömítések, a töltő nyílás bezárása után talán abbahagyja a folyást. Sanyi a huzalod kanthal, vagy valamilyen clapton? Mert hát ezek közt is vannak különbségek. Valamint minden összefügg mindennel. (Huzal anyaga, átmérője, hossza, ellenállása, a teljesítmény, a bevitt folyadék, és a levegő aránya, a liquid összetétele, érlelése? kihagytam valamit?) :thinking:

1 kedvelés