Ares 2 belső levegőző

Sziasztok! Vettem egy Ares 2-t, ma meg is kaptam. Viszont ez életem első rta tankja és már van is egy kis fennakadásom. Van egy belső levegoszabályzó a tekerés alatt ugye. Na én ezt nem tudom semerre sem csavarni. Mennyire erőltethetem a dolgot? Mondjuk próbáltam már mindenhogy de nem megy.

2 kedvelés

Szia Tamás!
Ezt a megoldást próbáltad?
1633451511019

6 kedvelés

Hát most kipróbáltam de megse nyikkan :smiley:

oké, jól megvolt akadva de megmozdult! na akkor már csak egy ostoba kérdésem van ami mondjuk nem ebbe a témába vág.0.46 ohmos 2.5 ni80 fused clapton tekercset vettem. Mi a max és a minimum wat amin lehet használni?

1 kedvelés

A coil és a teljesítmény is ízlés dolga. Jelen pillanatban egy DL tankban 0,34 ohm az ellenállás és 25 watt a teljesítmény.
Arest nem építek ilyen coillal (hasonlóval sem) :slightly_smiling_face:. Ettől függetlenül kb 10-12W körüli teljesítményről indulnék, és onnan lépdelnék fel avagy le az építésnek és az igényeknek megfelelően. Én inkább alacsonyabb teljesítménnyel kezdek és többször emelem ha szükséges amíg nincs meg a tuti… :slightly_smiling_face:
Az Aresokban családilag minden esetben 28GA SS huzalt használunk, 0,8-1 ohm közötti ellenállással és 10-15W közöttii teljesítménnyel.

6 kedvelés

Szia!
Olvastam itt a fórumokban, hogy Kanthal A1 28 GA huzalt is használnak jópáran
Mi a különbség a kettő között?

1 kedvelés

Kissebb méretü tekercsek nagyobb elkenállás és alacsonyabb watt a khantal a ni 80-as viszont gyorsabban hevül és kell oxidálni

6 kedvelés

Gabesz mondatait kiegészítve a kanthallal könnyebb dolgozni, kezdő rta felhasználóknak ideális huzalválasztás lehet. Ízben viszont gyengébb (egyéni ízlés kérdése persze ez is).
Az SS huzal nekem jobban bevált, ízben, gőzben, kezelhetőségben egyaránt, MTL kazánokban ezt használom.

4 kedvelés

Van valami spec oka amiatt nem építesz ilyen huzallal?
És amúgy mi a maximum amit lehet? Vagy erre sincs megkötés?

1 kedvelés

Semmi más, csak az ízlés :wink: MTL kazánban nem kedvelem a claptonokat (DL kazánokban ellenben igen), nekem nem adják semmiben sem azt, amit a sima SS esetleg alkalomadtán a Ni80 huzal.
MTL tankok esetén az ellenállás terén is inkább a magasabb értékeket részesítem előnyben, 0,8 felett.
A maximum érték pedig elsősorban a Te ízlésed legyen. Ahol megfelelő gőz mennyisége, hőfoka, az íz, ott állj meg. Ha vadulni szeretnél, és túllépted a határt, nos azt érezni fogod… :grin:
De pont ezért jó a vapelés, csak amit a szervezet kíván! slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Maximum csak az amit a modod még képes kezelni

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.