Ammit levegő állító gyűrü

Sziasztok! Aki találkozott már ilyennel, annak a tanácsát kérném. Adott egy Ammit tank. A légszabályzó gyűrü nagyon könnyen mozog .Akár érintésre is elállítódik. Szétszedtem a tankot darabjaira,de a gyűrűt nem tudom levenni. Úgy néz ki mintha a deck és az 510-es csatlakozó közé lenne préselve egy távtartóval. Valamilyen megoldást kellene találnom,mert így használhatatlan. Köszönöm.

Szia!
Úgy látszik ez típusbetegség, nálam ugyanez van. Megoldást sajnos nem tudok, nálam nincs napi használatban, szóval inkább megbékéltem vele.

4 kedvelés

Megerősítve típus betegség

5 kedvelés

Hát ez szomorú. Köszönöm.

Esetleg egy fogóval vagy valamivel megpróbálhatod kissé rászorítani, de hát na… milyen má :sweat_smile:

2 kedvelés

Próbáltam .Körbetekertem egy bőrdarabbal,és ráfogtam erősen, de semmit sem változott.

2 kedvelés

Esetleg egy vékony o-gyűrűt rakni fölé?
A tekergetés elnyírhatja hamar, de feltételezem nem lenne tekergetve.

2 kedvelés

Köszönöm,de nincs hely semennyi a levegőállító és a felette lévő rovátkolt gyűrű közöttt. Amelynek mint a képen is látszik kisebb az átmérője,minta decken lévő menetnek.Ráadásul az is forgatható de nem menetes. Alulról rakták össsze valahogy.Valószínű,hogy a levegőszabályzónak alul van egy minimális pereme. Összenyomták és kész. Roncsolás nélkül nem hiszem,hogy levehető.

2 kedvelés

Nem tudom én ezt a tankot 5 év után nyugdíjaztattam napi használatból, de ilyet nem tapasztaltam. Akkor ahogy látom nekem szerencsém van. Néha még nehézkes is volt tekerni

2 kedvelés

Nos nem hagyott nyugodni a dolog. Emberek szerelték össze. Nem igaz,hogy nem tudom szétszedni. És lám sikerült roncsolás nélkül.


A megoldás: Teljesen lebontani a modot.510 csavar,szigetelő kivesz. Az 510 rész néz lefele.
Egy műszerész satuba két falap közé befogni a képen balról a harmadik győrű pereménél. Felülról egy puha tárgyal( egy ceruzát vágtam el) a deck belsejénél óvatosan ütögetni, és szétjön. A bal oldalon látszik a levegőző részen egy kis golyó ,egy miniatür O gyűrű van alatta. Az kopott el. Ezért járt könnyen.

10 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.